Anında İşlem
Resim
Vadesiz TL Hesap Özeti

​Vadesiz TL Hesap Özeti almanın en kolay yolu.

Resim
Fatura Ödeme

​Fatura ödeme işlemlerinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Resim
Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Vize başvurularında kullanabileceğiniz Seyahat Sigortanızı İş Bankası kredi kartınızı kullanarak hemen yapabilir, poliçenizi işlem sonunda anında alabilirsiniz..

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Anında Ev Kredisi
Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
12 Aralık 2017
​Türkiye İş Bankası'nın Mayıs 2017'de faaliyete geçirdiği Atlas Veri Merkezi, altyapı alanında birincilik ödülü aldı.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
12 Aralık 2017
​Türkiye İş Bankası, yurtdışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında 412 milyon ABD Doları tutarında yeni kaynak sağladı.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
08 Aralık 2017

​"İş'le Buluşmalar"ın "Dijital Dönüşüm ve Yeni Sanayi Devrimi" başlıklı 41'inci toplantısı Bursa'da gerçekleştirildi.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
22 Kasım 2017

IDC Türkiye tarafından verilen “Finans Teknoloji Ödüllerinde” İş Bankası 4 farklı kategoride ödül aldı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
03 Kasım 2017

​Türkiye İş Bankası, Altın Gençler uygulaması ile üniversite sınavında üstün başarı gösteren 93 öğrenciyi ödüllendirdi

İş Bankası’nın veri merkezine dünya çapında birincilik ödülü

12.12.2017


​İş Bankası tarihinin en büyük dijital altyapı dönüşüm projesi olan Atlas Veri Merkezi, Data Center Dynamics (DCD) tarafından global ölçekte düzenlenen veri merkezi yarışmasında, altyapı ölçeklendirme kategorisi olan “Infrastructure Scale-Out” alanında birincilik ödülüne layık görüldü. Bu ödül ile merkezin, gerektiğinde ve ihtiyaç halinde büyüyebilecek kapasitesi de uluslararası alanda tescillenmiş oldu.

Tuzla’da 32 bin metrekarelik alana kurulan ve bankayı gelecek yıllarda teknoloji açısından olumlu yönde ayrıştıracak olan Atlas Veri Merkezi ile bankanın kesintisiz, güvenli ve hızlı veri akışı sağlaması hedefleniyor. Her bir enerji ve soğutma sisteminin bire bir yedeğinin olduğu, deprem etkilerini minimize edebilen en gelişmiş sismik izolatörlerin kullanıldığı ve olası büyük depremlerde bile kesintisiz hizmet verebilecek şekilde tasarlanan veri merkezi, İş Bankası sistemlerinin kullanılabilirlik değerlerini %99,995'in üzerine taşıyacak.  Şu an her biri 500 metrekarelik üç sistem salonuyla hizmet veren Atlas Veri Merkezi, toplam 8 sistem salonuyla 4 bin metrekarelik beyaz alana kadar büyüme kapasitesine sahip.  Doğa ve insan dostu çözümleri ile dikkat çeken veri merkezinde, sağlıklı ve ekolojik bir yaşam çevresi oluşturma prensibi benimsendi. Bu doğrultuda binanın konumlandırılması sırasında güneş ve rüzgâr etkilerine önem verildi, mevcut ağaçların ve verimli toprağın korunması esas alındı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ödüle ilişkin yaptığı açıklamada, veri merkezinin, dijital dönüşüm ve buna bağlı olarak bütün bilgi teknolojileri altyapısının gözden geçirilerek yenilenmesi anlamında banka tarihinin en önemli ve en büyük dönüşümlerinden biri olduğunu vurguladı. Şirketlerin ancak kendilerini yenileyerek ve çağın gerektirdiği dönüşüme uyum sağlayarak gelişebileceğine işaret eden Bali, “Bizlerin sorumluluğu sadece şu andaki mevcut işlerimizi yapmak değil, geleceğe hazırlanacak şekilde iş modelimizi yenileyebilmek, imkâna, fırsata dönüştürecek bütün uygulamaları yapmak” dedi. 

Veri merkezinin çevreci bir anlayışla çalıştığını da ifade eden Bali, “Veri merkezi tasarımında ve inşasında her bakımdan işi ideal düzeyde yapmaya çalıştık. Merkezde enerji tüketimi gerçekleşirken, enerji verimliliği ve soğutma teknolojisi açısından cihazların çalışması sırasında ortaya çıkan atık ısıyla veri merkezi ofislerinin ısıtılmasını sağlayacak, bütünüyle entegre bir ekosisteme dayanan çalışma söz konusu. Bunların hepsinin arkasında, kesintisiz ve sürdürülebilir kaliteli hizmet sunma altyapısı kurma ideali var” diye konuştu.

Dünya çapında birincilik ödülüne layık görülen Atlas, ayrıca uluslararası veri merkezi derecelendirme kuruluşu olan Uptime Institute tarafından “kesintisiz çalışma” kriterine göre yapılan derecelendirmede de en üst seviye olan Tier-IV sertifikasına sahip ülkemizdeki ilk veri merkezi konumunda. 
 

İş Bankası’na 412 milyon ABD Doları tutarında kaynak

12.12.2017


​Türkiye İş Bankası, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında  412 milyon ABD Doları tutarında yeni kaynak sağladı. Sağlanan kaynağın 357 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı 5 yıl, 55 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı ise 7 yıl nihai vadeli.
 
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından “A-” notu verilen ve 7 dilimden oluşan işleme, ticari bankaların yanı sıra Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) da yatırımcı olarak katıldı. EBRD tarafından sağlanan 55 milyon ABD Doları tutarındaki kaynak, “Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı”nın üçüncü fazı kapsamında yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği yatırımlarının finansmanında kullandırılacak.
 
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, yurt dışından gelen havale akımlarına dayalı seküritizasyon işlemlerinin Türk bankalarının uluslararası fonlama kaynakları arasında önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “İş Bankası olarak, seküritizasyon piyasalarından 2000 yılından bu yana kaynak sağlıyoruz.  Başarıyla tamamladığımız yeni seküritizasyon işlemi ile aldığımız kredi, finansman kaynaklarımızın çeşitlendirilmesine ve vadesinin uzatılmasına katkıda bulunacak. Ayrıca, dünya ve ülkemiz için giderek daha önemli hale gelen yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinin finanse edilmesi konusunda piyasaya sunduğumuz desteğin artarak devam etmesine de olanak sağlayacak. Diğer yandan Bankamız sendikasyon, seküritizasyon, ikili anlaşma ve eurotahvil ihracı yoluyla 2017 yılının başından beri yurt dışından 7,7 milyar ABD Doları civarında kaynak sağladı. Türk bankacılık sektörü genelinde bakılacak olursa,  2017 yılı Ekim ayı itibarıyla Türk bankalarının sendikasyon ve seküritizasyon kredileri ile eurotahvil ihraç bakiyeleri toplamı, 2016 yıl sonuna göre %6,1 oranında artarak 60,9 milyar ABD Dolarına ulaştı. Bu da gösteriyor ki sektörün yurt dışından fon sağlama kabiliyeti her koşulda yüksek ve istikrarını koruyor.”
EBRD’nin Türkiye’den sorumlu Yönetici Direktörü Arvid Tuerkner de “Türkiye’deki projelerimizin yarıya yakını sürdürülebilir enerjiyi destekliyor. Bu, bizim için bir öncelik olmaya devam edecek. EBRD ile uzun süreli bir iş ortaklığı bulunan İş Bankası, yenilenebilir enerjiye yatırım yapmayı ve kaynak verimliliğini artırmayı amaçlayan firmaların finansmana erişiminde önemli bir rol oynuyor” dedi.
 
İş Bankası, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında, 2016 yılında yaklaşık 400 milyon ABD Doları tutarında kaynak sağlamıştı. 

Bütün sıkıntıları aşmanın en önemli yolu büyüme

08.12.2017


​Türkiye İş Bankası tarafından 2008 yılından bu yana Dünya Gazetesi iş birliği ile düzenlenen, değişen ekonomi ve piyasa koşullarında bölgesel ve uluslararası fırsatların, Türkiye ekonomisinin bugünü ve geleceğine ilişkin fikirlerin gündeme geldiği “İş’le Buluşmalar”ın “Dijital Dönüşüm ve Yeni Sanayi Devrimi” başlıklı 41’inci toplantısı Bursa’da gerçekleştirildi.

Adnan Bali, toplantıda yaptığı konuşmada, Bursa’nın İş Bankası açısından da ayrıcalıklı bir şehir olduğunu, bankanın kurucularından Celal Bayar’ın burada doğduğunu, bankanın kuruluş sermayesinin bir kısmının Bursa’nın ileri gelen 8 iş adamı tarafından karşılandığını, dolayısıyla 36 kurucunun Celal Bayar dahil 9’unun Bursa’dan geldiğini söyledi. 

İş Bankası’nın 3. şubesinin Bursa’da 1 Ocak 1925’te faaliyete başladığını anlatan Bali, o günden bu yana bankanın en fazla yatırım yaptığı iller arasında yer alan Bursa’da, 48 şubeyle özel bankalar arasında en fazla şube ağına sahip banka olduklarını ifade etti.

Türkiye dikkat çekici bir büyüme performansı sergiliyor

Konuşmasında dünya ekonomisindeki gelişmelere değinen Bali, hem Türkiye’nin hem de dünyanın zor bir dönemden geçtiğini, birbiriyle ilişkili, ilişkisiz beklenmedik gündemlerin işleri etkilediğini, uluslararası siyasi krizler, jeopolitik sorunlar ve terörün herkesi meşgul ettiğini söyledi. Dünya ekonomisinde beklenen yüzde 3,6 büyümeye karşın, Türkiye ekonomisinin 2017’de dikkat çekici büyüme performansı sergilediğini, ilk iki çeyrek sonunda yüzde 5’in üzerinde büyüme kaydedildiğini, üçüncü çeyrekte de düşük baz etkisinin bir sonucu olarak çift basamaklı büyümeye yakın bir performans öngörüldüğünü ifade eden Bali, böylelikle yılın önemli bir büyüme performansıyla kapatılacağının anlaşıldığını belirtti.

Bu büyüme performansında en başta KGF olmak üzere, 2016 yılının son çeyreğinden itibaren başlayan ekonomik aktiviteyi desteklemek için makro ihtiyati tedbirlerde bir miktar rahatlamalar sağlanmasının çok etkili olduğunu vurgulayan Bali, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“KGF, ekonomi açısından son derece başarılı, zamanlaması isabetli bir uygulama oldu. Zaman zaman bu tür politikalar popülist politikalarla da karışarak yürüyebilir. Bizim ülkemizde öyle olmadı. Çünkü hatırlayınız, 2008 global krizinden sonra Avrupa’da bırakınız kredi sağlamayı, bankalara ve şirketlere yeniden sermayelendirme kamu üzerinden yapıldı. Şirketler kurtarıldı ya da değer ifade etmeyen varlıkları devlet tarafından satın alındı. Biz bu tür uygulamalara başvurmak durumunda olmadık.”

Adnan Bali, KGF uygulamasının, ihtiyaç duyulan kredi inisiyatiflerinin bankacılığın kaynak tahsis mekanizmalarından geçirilerek neticelendirilmiş olması açısından önem taşıdığını, bir borçlanma enstrümanı olarak dizayn edilmesi ve garantinin belli seviyede sınırlandırılmış olması bakımından da iyi yapılandırılmış ve iyi zamanlanmış bir inisiyatif olduğunu söyledi.

Hiçbir zaman elimizi taşın altına koymakta tereddüt etmedik

İş Bankası olarak bu konuda da en çok kredi kullandıran bankalardan biri olduklarının altını çizen Bali, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok kısa sürede 20 milyar TL’ye yakın kredi kullandırdık. Bunlar da yaygın kredilerdir. Bu bankada genel müdürlüğünden bütün şubelerine, kredi tahsis birimlerinden bütün pazarlama, satış birimlerine, bölgelerine kadar her bölüm adeta imece usulüyle, karınca gibi çalıştı. Biz bu politikaları bu kadar gönüllü neden üstleniyor ve bu tür konuların üzerine neden gidiyoruz? Bu, İş Bankası’nın kuruluş misyonundan, genetiğinden geliyor. Bu yaklaşımımızın değeri ülkemizin özellikle zora girdiği dönemlerde daha iyi anlaşılıyor. Bizim ülkemizin zora girdiği, sıkıntılı her döneminde elimizi taşın altına koymakta en ufak bir tereddüdümüz olmamıştır. “

90 yılı aşkın süreden beridir faaliyet gösteren İş Bankası açısından, sürdürülebilir istikrarlı kazanımların ve uzun dönemli müşteri ilişkilerinin önemli olduğunu vurgulayan Bali, “Bunun, kısa dönemli, 3 aylık bilançolarda yüksek kar göstermek gibi kısıtlı bir vizyona hapsedilmesi düşünülemez.  Onun için biz, daima ülkemizin sürdürülebilir performansı açısından bu vizyonla çalışmaya devam edeceğiz. Bu uzun dönemli taahhütkâr politikalar ve uygulamalar, hiç kimsenin hafızasından çıkmıyor. Bunlar müşterilerimizin zihninde derin izler bırakıyor. Ve böyle olduğu içindir ki müşterilerimiz tercih yaparken, her durumda rekabetçi olanı değil, aynı zamanda daima taahhütkâr olanı tercih ediyor. Bu, aynı zamanda kısa dönem kazançlarından feragat etmeyi de gerektirir” şeklinde konuştu.

Motoru çalıştırdıktan sonra ekonomi kendi dinamikleri üzerinde yürümeli

Kalıcı etkiler açısından bakıldığında kolay olmayan dönemi, sürdürülebilir büyümeye dönüştürmek için samimiyetle, birlikte çalışmak gerektiğini ifade eden Bali, “KGF bir hızlanma yarattı.  Eskiden araba çalışmadığı zaman arkadan iterek motoru vurdurtma diye bir şey vardı. Çalışırdı, sonra bırakırdınız, o kendisi giderdi. Daima iterek gitmez. Onun için motoru vurdurttuktan sonra, ekonominin kendi dinamikleri üzerinde yürümesi lazım. Şu anda ekonomik büyümenin kompozisyonunda ağırlıklı olarak kamunun harcamaları ile bir miktar da kısıtlı oranda net ihracatın ve özel kesimin tüketim harcamalarının etkisi bulunuyor. Bunun şöyle bir dönüşüm geçirmesi gerekiyor; kamunun yanı sıra özel kesimin yatırım ve üretiminden ve net ihracatın ciddi katkısından kaynaklı büyüme, sürdürülebilir büyümeye geçtiğimizin işareti olacaktır” dedi.

Adnan Bali, bütün bunları yapabilmek için ülke ekonomisinin ve kurumlarının hem yönetme performansı hem de kriz tecrübesi bulunduğunu ve son derece esnek ve dinamik politikalarla krize karşı önlemler geliştirebildiklerini söyledi. Bali, “İşte bütün bu sıkıntıları aşmanın en önemli yolu büyüme, katma değerli büyüme. Büyüme bizim için olmasa da olur diyebileceğimiz bir hadise değil” diye konuştu.

Türkiye’nin yıllık 1 milyona yakın işgücüne katılım olduğunu, yani yılda bu seviyedeki istihdamın yaratılmasının ancak işsizliği olduğu yerde tuttuğunu belirten Bali, “Bu nedenle böyle bir ülkenin büyümeme diye bir opsiyonu yoktur. Çünkü bu işsizliğin sosyal boyutu da ekonomik boyutundan daha az ağırlıklı değil. Bu gençlerin önemli bölümü üniversite mezunu. Dolayısıyla hayattan beklentileri de yüksek. Onun için ekonomimizin sürdürülebilir büyümeye ve istihdama ciddi şekilde ihtiyacı var. Kötü zamanlar hep yaşadık, daha kötü zamanlar yaşadığımız da oldu, ama hepsinin üstesinden gelmeyi başardık” dedi.

Sağlam makro ekonomik temellerimiz ve finansal sistemimiz bizi koruyor

Bali, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kredi derecelendirme kuruluşlarının, Türkiye ekonomisinde büyüme tahminlerinden reel sektörün açık pozisyonuna kadar son derece olumsuz tablo çizdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “Bu dönemde ilk iki çeyrekte yüzde 5’in üzerinde büyüme sağlandı. Şimdi o reyting kuruluşları, sanki daha önce hiçbir şey yazmamışlar gibi sessiz sedasız büyüme tahminlerini revize etmekle işin içinden çıktıklarını düşünüyorlar. Oysa bu hesapsızlıkların, koskoca ekonomiyi etkileyecek bu tutarsızlıkların ticari bir yaptırımı, ticari bir karşılığı yok mudur? Bizler bu kadar açık ara yanıldığımızda, iş hayatında bunun bedelini ödemiyor muyuz? Bu nasıl bir lükstür ki ‘yanıldık’ bile demeden geçip gidebiliyorsunuz? Bunların hiç doğru uygulamalar olduğu kanaatinde değilim. Bu ülkeye yapılan haksızlıklardır. Gerçekleştirdiğimiz performansın ardında, kısa dönemde devreye soktuğumuz enstrümanlar olmakla birlikte, esasen yapısal olarak baktığımızda bütçe ve borç istatistikleri başta olmak üzere makro ekonomik sağlam temellerimiz, sağlam finansal sistemimiz yatıyor. Asıl arkada, bizleri ciddi dalgalanmalar döneminde koruyan hadise budur. Bunların korunmasına devam etmemiz lazım.”

Dijitalleşme ve teknolojik dönüşüm ekonomik ve sosyal dönüşümlerin de dinamiği

Konuşmasında dijitalleşme ve teknolojik gelişmelere de değinen Bali, dijital dönüşümün şu anda bankacılık sektörünün de önemli bir gündemi olduğunu söyledi.

Dijtilaleşmeyi; ilk sunucu ile son kullanıcı arasındaki mesafenin daralması ve ilişkinin ihtiyaçları karşılayacak şekilde hızlı, etkin şekilde yürütülmesi olarak aracısızlaşma şeklinde anladığını ifade eden Bali, bunun yeni fırsatlar doğurabileceği gibi tehditler de yaratabileceğini belirtti. İş dünyasında uzun dönemde cari sorunları yönetmekten daha önemlisinin, ortaya çıkan teknolojik tehditlerin zamanında fark edilememesi olduğuna işaret eden Bali, bundan dolayı iş modelinin sürekli gözden geçirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Dijitalleşme ve teknolojik dönüşümün ekonomik ve sosyal dönüşümlerin de dinamiğini oluşturduğunu ifade eden Bali, şöyle devam etti: “Yani tarım devrimi, sanayi devrimi gibi şimdi bir de teknoloji devrimi dersek hiç yanlış söylemiş olmayız. Ben Türkiye’nin gündeminin de bu konulardan oluşması gerektiğini düşünüyorum. Katma değer büyüme derken bu alandaki farkları konuşmamız gerekiyor. Bizim bankacılık yapma şeklimiz de buna göre dönüşüm geçiriyor. Yaptığımız işin bu şekliyle devam edeceğini asla varsaymamamız gerekiyor. Biz burada ortaya çıkan tehditleri ve fırsatları birlikte algılayarak, iş modellerimizi sürekli güncelleme çalışmaları içindeyiz. Çünkü bankacılık dahil bütün sektörlere giriş bariyerleri hızla düşüyor. Artık korunduğumuzu düşündürten giriş bariyerler eski sınırlayıcılığında değil. Bu nedenle ortaya çıkan çok kıvrak, çevik firma yapıları var. Fintechler, startup’lar çıkıyor. Bunlar yenilikçi, müşterilerin hayatlarını kolaylaştıran kişiselleştirilmiş çözümler sunuyorlar. Bu firmalarla, sadece işimizi elimizden alıyorlar diye değil, iş birlikleri yapmak suretiyle oyunu daha da büyütmenin çabası içinde olmalıyız. “

Adnan Bali, İş Bankası’nın kuruluş misyonunun müteşebbis ve iş yapma şevki olan, ama sermayesi yeterli olmayan kuruluşları desteklemek olduğunu vurgulayarak, “Bugün de fintech’leri, startup’ları destekliyoruz. İstanbul Levent’te Kolektif House’da çok geniş bir varlığımız var ve burada tek bankayız. Birkaç yıl önce Silikon Vadisi’nde Maxitech adlı bir firma kurduk. Çok önemli, iyi sonuçlarını aldık. Yapay zekadan tutun robotik endüstrilere kadar birçok uygulamanın mevcut iş modelimizdeki karşılıklarını çalışıyoruz” diye konuştu.

Bali, konuşmasının sonunda, “Türkiye’nin bütün büyük dönüşümlerine tanıklık etmiş, öncülük eden İş Bankası’nın kuruluş misyonu çerçevesinde üreticinin, sanayicinin, tüccarın, esnafın, çiftçinin, hane halkının yanında olmaya, özellikle kötü günlerinde yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu kurum yoluna aynı ilkeler, aynı çalışma anlayışı ve taahhütkarlığıyla devam edecek” dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Bali’nin ardından Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı endüstri 4.0’a ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. İş’le Buluşmalar kapsamında Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, Arçelik Üretim Teknolojileri ve Endüstri 4.0 Yöneticisi Ömer Faruk Özer, Dünya Gazetesi Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt’un katıldığı bir de panel düzenlendi.
 

Dijital Kumbara ve Maximum Mobil’e finans teknoloji alanında 4 ödül

22.11.2017


ABD merkezli pazar araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC)  Türkiye tarafından verilen “Finans Teknoloji Ödülleri”nde; Türkiye İş Bankası, Dijital Kumbara ve Maximum Mobil uygulaması ile 4 farklı kategoride ödül aldı.


İş Bankası’nın, yıllardır çocukların severek kullandığı kumbarayı, 18 yaşından küçüklerin dijital yoldan da para biriktirmesine olanak sağlayacak şekilde yeni nesil ile buluşturduğu Dijital Kumbara, IDC Türkiye’nin ödül değerlendirmesinde “müşteri deneyimi” kategorisinde birinci, “dijital kanallar” kategorisinde ikinci oldu.

 
Bankanın teknoloji iştiraki SoftTech tarafından geliştirilen; bir kredi kartı uygulaması olmasının ötesinde dijitalde uçtan uca satın alma deneyimi sunan bir ekosistem bakış açısı ile tasarlanan Maximum Mobil ise “dijital kanallar” ile “finansal kurum ve ticari işletme iş ortakları” kategorilerinde birincilik ödülüne layık görüldü.


Ödüller, IDC Türkiye Finans Zirvesi 2017 kapsamında düzenlenen törende verildi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ödüllere ilişkin yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz çağda hızla gelişen teknolojilerin beraberinde getirdiği bireylerin basitlik, hız ve kolaylık beklentisi günümüzde dijital bankacılığı vazgeçilmez kılıyor. Teknolojiyle iç içe yaşadığımız günümüzde, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları tüm bankacılık hizmetlerini zaman ve mekandan bağımsız kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayan ürün ve hizmet tasarımlarımız ile ideal müşteri deneyimini hedefliyoruz. Mobil ödemeler alanında müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ekosistem bakış açısı ile tasarladığımız Maximum Mobil ile kart yönetimi hizmetlerinin yanı sıra iş ortağımız markalardan uygulama içerisinden kesintisiz bir satın alma deneyimi sunuyoruz.” 


Dijitalleşmenin mobil dışı alanlarda da hızla geliştiğine dikkat çeken Yalçın Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline gelerek iletişim aracı olmanın çok ötesine gitti, diğer nesneler ile iletişim kurabilmemiz için bir geçiş kapısına dönüştü. İnternet üzerinden nesnelerin birbirine bağlanıp veri gönderip alma kabiliyetleri olarak tanımlayabileceğimiz Nesnelerin İnterneti kavramı akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren önemli bir teknolojik trend oldu. Müşterilerimize basit, hızlı ve kolay bir şekilde hizmet sunma anlayışımızın bir parçası olarak nesnelerin interneti teknolojisini klasik kumbaralarımıza uyarladık. Mobil bankacılık uygulamamız İşCep ile konuşarak İşCep’ten bluetooth üzerinden para gönderme fonksiyonu tanımlanan Dijital Kumbara, dijital dünyada doğan çocuklarımızın ilgisini çekecek şekilde tasarlanmış olan bu deneyimi ile küçük yaştan tasarruf alışkanlığı kazanılmasında önemli rol oynayacak.”


İş Bankası’ndan Altın Gençlere ödül

03.11.2017


Türkiye İş Bankası, “Altın Gençler” uygulaması kapsamında 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) bankanın yaşına eşit sayıda üstün başarı gösteren 93 öğrenciyi ödüllendirdi. Bu yıl LYS’de dereceye giren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden öğrencilere ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katılımıyla düzenlenen törende verildi. Genel Müdürlük binasındaki törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı.


Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, öğrenciler ile onların başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. İş Bankası’nın kalkınmanın en temel unsurlarından biri olan eğitime özel önem verdiğinin altını çizen Bali, bankanın kurulduğu ilk yıllardan bu yana üstlendiği uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle, bu yöndeki desteğini sürdürdüğünü söyledi. 1971 yılından beri devam eden Altın Gençler uygulamasının bu konudaki yaklaşımın bir parçası olduğunu vurgulayan Bali, şimdiye kadar 3 binin üzerinde öğrencinin  ödüllendirildiğini, uygulamanın ilk yıllarında ödül alanların 60 yaşını geçtiğini belirtti.


Başarının en önemli karakteristiği sürdürülebilir olması 


Konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunan Bali, başarının ancak disiplinli çalışmayla sürdürülebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Eminim birçoğunuzun kendi yaşamından deneyimlediği gibi, başarıya ancak sabırlı, kararlı ve disiplinli çalışmayla ulaşılır. Zekâdan çok hayatta disiplinli çalışmak önemlidir. Çıplak zekânın, çiğ zekânın, içi işlerlik kazanacak şekilde aileye, topluma, millete, devlete katkı sunacak şekilde doldurulmamış zekânın faydası olmaz. Ben hep bunu şöyle ifade ederim; hayat her zaman zekilerden çok disiplinlileri ödüllendirir. Onun için siz de zekânızın üzerine mutlaka çalışkanlığı ve disiplini ekleyin. Yine başarılarınız, hayatınızın belli dönemlerinde sizi hiçbir surette rehavete sürüklemesin. Çünkü başarının en önemli karakteristiği, sürdürülebilir olması. Başarıya, saman alevi gibi bir sıçramayla ulaşılmaz. Hep üzerine koyarak devam ettireceksiniz. Onun için rehavete kapılmamanızı öneririm. Kısa dönemli başarıların sizin başınızı döndürmesine izin vermeyin. Toplumdan kopmayın. Toplumla iç içe yaşamayı, çok farklı yelpazeden insanlarla, toplumsal gruplarla temasınızın asla kesmemeyi amaç edinin, buna özel olarak gayret gösterin. Çok steril, çok homojen, fanus içinde yaşanan hayatlar ne kadar nazari bilgilerle donanmış olurlarsa olsunlar, topluma yeteri kadar geri dönen anlayışta olmayabilirler. Toplumla iç içe, yanlışı doğrusu eğrisiyle beraber yaşamalısınız ve ona yönelik bağışıklıklar kazanmalısınız.”


İş Bankası tarihinin bir başarı hikâyesi olduğunu vurgulayan Bali, “Bu kurum 37 çalışan, 2 şube ve 1 milyon lira gibi küçük bir sermaye ile yola çıktı. Bugün 41 milyar TL’lik öz kaynak ile Türkiye’nin en büyük öz kaynağına sahip bankası konumunda bulunuyor. Biz disiplinli ve sabırlı çalışarak bu noktaya geldik” dedi.


PİYASA HABERLERİ
15 Aralık 2017
***METAL******ACP*** A1 CAPITAL YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )Ilgili Sirketler ...
PİYASA HABERLERİ
15 Aralık 2017
***FPY*** FINANS PORTFÖY YÖNETIMI A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )TürkçeÖzel Durum Açiklamasi (Genel) Yapilan Açiklama Gü...
PİYASA HABERLERİ
15 Aralık 2017
***FPY*** FINANS PORTFÖY YÖNETIMI A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )TürkçeÖzel Durum Açiklamasi (Genel) Yapilan Açiklama Gü...
PİYASA HABERLERİ
15 Aralık 2017
T.C. BASBAKANLIK SERMAYE PIYASASI KURULU( SPK Bülteni )Ilgili Sirketler []Ilgili Fonlar ...
PİYASA HABERLERİ
15 Aralık 2017
***BEYAZ*** BORSA ISTANBUL A.S.( BISTECH Pay Piyasasi Alim Satim Sistemi Duyurusu )Ilgili Sirketler [BEY...
Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Uzman Yardımcısı Alım Sınavı - 16.12.2017

​16 Aralık 2017 ve izleyen günlerde Uzman Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

X Kapat