Anında İşlem
Resim
Fatura Ödeme

​Fatura ödeme işlemlerinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Anında Ev Kredisi
Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Siz Neredeyseniz İş Bankası Orada!
Hemen başvurunuzu yapın, adresinizde veya size en yakın şubemizde süreci tamamlayın.

Başvuru Güncelle

Resim
Başvuru Takip

​Başvurunuzu kolayca takip edin.

Resim
Kredi Kartı İstiyorum

​Kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
05 Aralık 2018

Türkiye İş Bankası, Altın Gençler uygulaması ile üniversite sınavında üstün başarı gösteren 120 öğrenciyi ödüllendiriyor.​

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
23 Kasım 2018

​Kadına Yönelik Şiddete Karşı Turuncu Işık

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
17 Eylül 2018

Bugünkü yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan Bankamızdaki Atatürk hisselerinin temsili konusundaki değerlendirmeler ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

İş Bankası’ndan Altın Gençlere ödül

05.12.2018


​Türkiye İş Bankası, “Altın Gençler” uygulaması kapsamında 2018 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üstün başarı gösteren 120 öğrenciyi ödüllendiriyor. Bu yıl YKS’de dereceye giren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden öğrencilere ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katılımıyla düzenlenen törende verildi. Genel Müdürlük binasındaki törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı.


Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, öğrenciler ile onların başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. 2 milyondan fazla öğrencinin girdiği sınavda böyle bir başarıya ulaşmanın çok önemli olduğunun altını çizen Bali, “Bu başarının kolay elde edilemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Sınava hazırlanırken gösterilen çabayı, gayreti, ailelerin ve çevrenin verdiği desteği unutmak mümkün değil. Disiplinli bir şekilde, azimle çalışan sizlerin başarısı da tabii ki bunlarla kıyaslanmayacak kadar büyük ” diye konuştu.


Sürdürülebilirliğin ve istikrarın karşılığı olan İş Bankası’nın, kuruluş misyonu gereği sadece iktisadi kalkınmaya değil toplumsal gelişime de katkı sağladığını vurgulayan Bali, bu kapsamda eğitim, kültür-sanat ve çevre alanlarında toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde uzun soluklu ve yaygın projeler yürüttüklerini söyledi. Kalkınmanın en önemli sacayaklarından biri olarak gördükleri eğitime özel bir önem verdiklerini ifade eden Bali, bu alanda Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsorluğunun yanı sıra Darüşşafaka ile “81 İlden 81 Öğrenci” projesine devam ettiklerini, ayrıca “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası ile milyonlarca öğrenciyi kitapla buluşturduklarını hatırlattı. Bali, 1971 yılından bu yana “Altın Gençler” uygulaması ile de şimdiye kadar 3 binin üzerinde öğrenciyi ödüllendirdiklerini, uygulamanın ilk yıllarında ödül alanların 60 yaşını geçtiğini belirtti.


İş Bankası’nın her zaman olduğu gibi sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerine uzun soluklu şekilde devam edeceğini vurgulayan Bali, “Bu kurum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Cumhuriyet’ten sadece bir yıl sonra, iktisadi bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlığın sürdürülemeyeceği misyonuyla, ülkeye her alanda hizmet vermek üzere kuruldu. 1924 yılında 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon Türk Lirası gibi çok mütevazı bir sermaye ile yola çıkan bu müessese, bugün Türkiye’nin en büyük özel bankasıdır. Uzun dönemdir de çizgisini değiştirmeden topluma hizmet etmeye devam etmektedir. Ben İş Bankası’nın kurumsal başarı hikâyesinin, bireysel başarı gösteren gençlerimize çok özel bir örnek oluşturduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Kadına Yönelik Şiddete Karşı Turuncu Işık

23.11.2018


​Kadına yönelik şiddet kültürel, coğrafi, dini, toplumsal ve ekonomik sınır tanımayan bir insan hakları ihlali olarak varlığını tüm dünyada sürdürüyor. Birleşmiş Milletler tarafından, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nden başlayarak 10 Aralık” İnsan Hakları Günü”ne kadar devam eden cinsiyete dayalı şiddetle mücadelede 16 günlük aktivizm kampanyası düzenleniyor.  

 

Dünya çapında gerçekleştirilen ve kadına yönelik şiddet konusunda kamuoyunda farkındalığı artırmayı amaçlayan bu kampanyaya Bankamız, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Genel Müdürlük binamızı turuncu renk ile ışıklandırarak destek veriyor. Bankamız Açıklaması

17.09.2018


​Bugünkü yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan Bankamızdaki Atatürk hisselerinin temsili konusundaki değerlendirmeler ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür:

 

Türkiye İş Bankası milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı’nın ardından elde edilen siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmesi için 26 Ağustos 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları ve sermayeye bizzat katılımıyla kurulmuştur. 1 Milyon TL tutarındaki kuruluş sermayesi Atatürk ile yakın çevresindeki asker ve bürokratların yanı sıra Anadolu ticaretinin önde gelenlerinin mütevazı birikimlerinden karşılanmıştır.

 

Atatürk’ün vefatının ardından vasiyetnamesine uygun olarak Atatürk hisseleri Cumhuriyet Halk Partisi’ne devredilmiş, yine vasiyete uygun olarak hisselerin oy hakları Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kullanılmış, hisselerden kaynaklanan temettü vasiyette belirtilen şekilde Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu’na tevdi edilmiştir. Banka’nın 100 yıla yaklaşan tarihi içerisinde bu hisselerin mülkiyetine ve temsiline dair ortaya çıkan farklı görüşler nedeniyle konunun yargıya taşındığı da olmuştur.

 

Bugün Banka hisselerinin %31,79’u halka açık olup, çoğunluk hissesi ise %40,12’lik bir oran ile Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfı’na yani Banka çalışan ve emeklilerine, İş Bankalılara aittir. Atatürk hisselerinin oranı ise %28,09’dur.

 

Çoğunluk hissesi, Yönetim Kurulu teşkilinde de yine çoğunluğu Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfı’na vermektedir. Dolayısıyla, Türkiye İş Bankası, sermaye yapısı gereğince Atatürk hisselerini temsilen Yönetim Kurulu’nda bulunan üyelerin kim olduğu ya da kim tarafından aday gösterildiğinden bağımsız olarak, olağan ticari faaliyetlerini tarihi boyunca olduğu gibi kanunlara, mevzuata, ticari prensipler ve kuruluş misyonuna uygun olarak devam ettirmektedir.

 

Atatürk hisselerinin mülkiyet ve temsilinin vasiyet, yasalar ve yargı çerçevesinde Türkiye İş Bankası tüzel kişiliğinden bağımsız olarak belirlenmiş olduğu açıktır. Atatürk hisselerinin geçmişten günümüze CHP ve Hazine tarafından birlikte ya da ayrı ayrı temsil edildiği durumlar olmuştur. Ancak, bunun Bankamızın faaliyetleri ve iş yapış biçimi üzerinde herhangi bir etkisi söz konusu değildir. Bankamız faaliyetlerini her zaman kuruluş amacına uygun bir biçimde ülkemizin kalkınması ve gelişmesine azami katkıyı sağlamak hedefiyle, kanun, mevzuat ve ticaretin amir hükümleri içerisinde onurla, inançla, samimiyetle yerine getirmek için gereken özeni göstermiştir.

 

Türkiye’nin milli sermayesi olarak, üstlendiği sorumluluğun bilincini faaliyetleri ile daima ortaya koyan İş Bankası siyaset malzemesi  yapılamayacak önemde bir kuruluş olup, özellikle ülkemizin yoğun ve hassas gündemi içinde tüm değerlendirmelerin bu önem çerçevesinde yapılması milli menfaat meselesidir.

 

Bankaların güven müesseseleri olduğunu, bu güvenin ulusal ve uluslararası kamuoyu nezdinde hassasiyetle korunmasının bankalarımızdan ziyade milli ekonomimiz açısından önem taşıdığını kamuoyunun bilgi ve takdirine sunarız.

Saygılarımızla,


PİYASA HABERLERİ
14 Aralık 2018
18:03:07 ***KORTS*** KORTEKS MENSUCAT SANAYI VE TICARET A.S.( KREDI DERECELENDIRMESI 18:03:56 ***TRKSH*** TURKISH BANK A.S.( ÖZEL DURUM AÇIK...
PİYASA HABERLERİ
14 Aralık 2018
16:03:34 TÜRK EXIMBANK, 2018 SONUNDA FINANSMAN DESTEGI SAGLADIKLARI FIRMA SAYISINDA 11 BINE ULASMAYI16:08:03 ***YDTPF*** YEDITEPE FAKTORING ...
PİYASA HABERLERİ
14 Aralık 2018
13:30:29 *RUSYA MERKEZ BANKASI, FAIZ ORANINI 7,75'E YÜKSELTTI (BEKLENTI %7,50)13:31:29 RUSYA MERKEZ BANKASI, FAIZ ORANINI 25 BAZ PUAN ARTIRD...
Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Sınav Başvuruları - 10.12.2018
Şu anda başvuru yapılabilecek herhangi bir pozisyon bulunmamaktadır.​
X Kapat