Anında İşlem
Resim
Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Vize başvurularında kullanabileceğiniz Seyahat Sigortanızı İş Bankası kredi kartınızı kullanarak hemen yapabilir, poliçenizi işlem sonunda anında alabilirsiniz.

Resim
Fatura Ödeme

​Fatura ödeme işlemlerinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı Son Hesap Özeti

​Kredi Kartınızın kesilen Son Hesap Özeti'ne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Ev Kredisi
İş Bankası ve Zingat iş birliği ile hazırlanan Zingat yaşamSkor’unu kullanarak en uygun evi bulabilirsiniz. Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
22 Kasım 2017

IDC Türkiye tarafından verilen “Finans Teknoloji Ödüllerinde” İş Bankası 4 farklı kategoride ödül aldı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
03 Kasım 2017

​Türkiye İş Bankası, Altın Gençler uygulaması ile üniversite sınavında üstün başarı gösteren 93 öğrenciyi ödüllendirdi

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
31 Ekim 2017

​Türkiye İş Bankası, 2017 Eylül sonu itibarıyla aktif büyüklüğünü 2016 yılsonuna göre %11,2 artış ile 346,4 milyar TL’ye yükseltti ve Türkiye’nin en büyük özel bankası unvanını sürdürdü.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
24 Ekim 2017
​İş Bankası, Western Union hizmeti ile para gönderme ve alma işlemlerini mobil bankacılık uygulaması İşCep’e taşıdı.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
24 Ekim 2017
Türkiye İş Bankası, bir sosyal girişim olan Yuvarla ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde bağış yapmayı kolaylaştırıyor.

Dijital Kumbara ve Maximum Mobil’e finans teknoloji alanında 4 ödül

22.11.2017


ABD merkezli pazar araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC)  Türkiye tarafından verilen “Finans Teknoloji Ödülleri”nde; Türkiye İş Bankası, Dijital Kumbara ve Maximum Mobil uygulaması ile 4 farklı kategoride ödül aldı.


İş Bankası’nın, yıllardır çocukların severek kullandığı kumbarayı, 18 yaşından küçüklerin dijital yoldan da para biriktirmesine olanak sağlayacak şekilde yeni nesil ile buluşturduğu Dijital Kumbara, IDC Türkiye’nin ödül değerlendirmesinde “müşteri deneyimi” kategorisinde birinci, “dijital kanallar” kategorisinde ikinci oldu.

 
Bankanın teknoloji iştiraki SoftTech tarafından geliştirilen; bir kredi kartı uygulaması olmasının ötesinde dijitalde uçtan uca satın alma deneyimi sunan bir ekosistem bakış açısı ile tasarlanan Maximum Mobil ise “dijital kanallar” ile “finansal kurum ve ticari işletme iş ortakları” kategorilerinde birincilik ödülüne layık görüldü.


Ödüller, IDC Türkiye Finans Zirvesi 2017 kapsamında düzenlenen törende verildi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ödüllere ilişkin yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz çağda hızla gelişen teknolojilerin beraberinde getirdiği bireylerin basitlik, hız ve kolaylık beklentisi günümüzde dijital bankacılığı vazgeçilmez kılıyor. Teknolojiyle iç içe yaşadığımız günümüzde, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları tüm bankacılık hizmetlerini zaman ve mekandan bağımsız kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayan ürün ve hizmet tasarımlarımız ile ideal müşteri deneyimini hedefliyoruz. Mobil ödemeler alanında müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ekosistem bakış açısı ile tasarladığımız Maximum Mobil ile kart yönetimi hizmetlerinin yanı sıra iş ortağımız markalardan uygulama içerisinden kesintisiz bir satın alma deneyimi sunuyoruz.” 


Dijitalleşmenin mobil dışı alanlarda da hızla geliştiğine dikkat çeken Yalçın Sezen sözlerine şöyle devam etti: “Akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline gelerek iletişim aracı olmanın çok ötesine gitti, diğer nesneler ile iletişim kurabilmemiz için bir geçiş kapısına dönüştü. İnternet üzerinden nesnelerin birbirine bağlanıp veri gönderip alma kabiliyetleri olarak tanımlayabileceğimiz Nesnelerin İnterneti kavramı akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren önemli bir teknolojik trend oldu. Müşterilerimize basit, hızlı ve kolay bir şekilde hizmet sunma anlayışımızın bir parçası olarak nesnelerin interneti teknolojisini klasik kumbaralarımıza uyarladık. Mobil bankacılık uygulamamız İşCep ile konuşarak İşCep’ten bluetooth üzerinden para gönderme fonksiyonu tanımlanan Dijital Kumbara, dijital dünyada doğan çocuklarımızın ilgisini çekecek şekilde tasarlanmış olan bu deneyimi ile küçük yaştan tasarruf alışkanlığı kazanılmasında önemli rol oynayacak.”


İş Bankası’ndan Altın Gençlere ödül

03.11.2017


Türkiye İş Bankası, “Altın Gençler” uygulaması kapsamında 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) bankanın yaşına eşit sayıda üstün başarı gösteren 93 öğrenciyi ödüllendirdi. Bu yıl LYS’de dereceye giren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden öğrencilere ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katılımıyla düzenlenen törende verildi. Genel Müdürlük binasındaki törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı.


Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, öğrenciler ile onların başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. İş Bankası’nın kalkınmanın en temel unsurlarından biri olan eğitime özel önem verdiğinin altını çizen Bali, bankanın kurulduğu ilk yıllardan bu yana üstlendiği uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle, bu yöndeki desteğini sürdürdüğünü söyledi. 1971 yılından beri devam eden Altın Gençler uygulamasının bu konudaki yaklaşımın bir parçası olduğunu vurgulayan Bali, şimdiye kadar 3 binin üzerinde öğrencinin  ödüllendirildiğini, uygulamanın ilk yıllarında ödül alanların 60 yaşını geçtiğini belirtti.


Başarının en önemli karakteristiği sürdürülebilir olması 


Konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunan Bali, başarının ancak disiplinli çalışmayla sürdürülebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Eminim birçoğunuzun kendi yaşamından deneyimlediği gibi, başarıya ancak sabırlı, kararlı ve disiplinli çalışmayla ulaşılır. Zekâdan çok hayatta disiplinli çalışmak önemlidir. Çıplak zekânın, çiğ zekânın, içi işlerlik kazanacak şekilde aileye, topluma, millete, devlete katkı sunacak şekilde doldurulmamış zekânın faydası olmaz. Ben hep bunu şöyle ifade ederim; hayat her zaman zekilerden çok disiplinlileri ödüllendirir. Onun için siz de zekânızın üzerine mutlaka çalışkanlığı ve disiplini ekleyin. Yine başarılarınız, hayatınızın belli dönemlerinde sizi hiçbir surette rehavete sürüklemesin. Çünkü başarının en önemli karakteristiği, sürdürülebilir olması. Başarıya, saman alevi gibi bir sıçramayla ulaşılmaz. Hep üzerine koyarak devam ettireceksiniz. Onun için rehavete kapılmamanızı öneririm. Kısa dönemli başarıların sizin başınızı döndürmesine izin vermeyin. Toplumdan kopmayın. Toplumla iç içe yaşamayı, çok farklı yelpazeden insanlarla, toplumsal gruplarla temasınızın asla kesmemeyi amaç edinin, buna özel olarak gayret gösterin. Çok steril, çok homojen, fanus içinde yaşanan hayatlar ne kadar nazari bilgilerle donanmış olurlarsa olsunlar, topluma yeteri kadar geri dönen anlayışta olmayabilirler. Toplumla iç içe, yanlışı doğrusu eğrisiyle beraber yaşamalısınız ve ona yönelik bağışıklıklar kazanmalısınız.”


İş Bankası tarihinin bir başarı hikâyesi olduğunu vurgulayan Bali, “Bu kurum 37 çalışan, 2 şube ve 1 milyon lira gibi küçük bir sermaye ile yola çıktı. Bugün 41 milyar TL’lik öz kaynak ile Türkiye’nin en büyük öz kaynağına sahip bankası konumunda bulunuyor. Biz disiplinli ve sabırlı çalışarak bu noktaya geldik” dedi.


İş Bankası’ndan ekonomiye 305 milyar TL’lik destek

31.10.2017


İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, finansal sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Sağladığı kaynakları istihdam ve katma değer yaratan sektörlere tahsis etmeye özen gösteren İş Bankası’nın ekonomiye nakdi ve gayrinakdi krediler aracılığıyla verdiği destek 2017 yılı Eylül ayı itibarıyla toplam 304,8 milyar TL’ye ulaştı” dedi.


Bankanın aktifinde %66 ile en büyük paya sahip olan nakdi krediler, 2016 yılsonuna kıyasla %12,4 oranında artarak 229,5 milyar TL’ye ulaşırken,  gayrinakdi kredi hacmi ise aynı dönemde 75,3 milyar TL oldu.


Kredi hacmini kaliteli ve sağlıklı bir biçimde büyütme hedefiyle hareket eden İş Bankası’nın sorunlu kredilerinin toplam kredilere oranı, önceki dönemlerde olduğu gibi yılın üçüncü çeyreğinde de sektör ortalamasının altında seyretti ve bir önceki çeyreğe göre sabit kalarak %2,4 düzeyinde gerçekleşti.


Bankacılık sektöründeki teknolojik gelişmelere öncülük eden İş Bankası, müşterilerine en yakın banka olmak ve müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek amacıyla, dijital platformdaki yenilikleri hayata geçirmeye devam etti. Yaygın şube ağının yanı sıra, dijital hizmet platformları ve çok yönlü bankacılık hizmetleriyle tasarruf sahiplerinin öncelikli tercihi olan İş Bankası, mevduat hacmini önceki yılsonuna göre %9,4 oranında artırarak 194,0 milyar TL düzeyine çıkardı. Etkin kaynak yönetimi politikası çerçevesinde mevduat dışı fon kaynakları da sağlayan banka, yılın ilk dokuz ayında yurt içi piyasalarda toplam 8 milyar TL, yurt dışı piyasalarda ise 1,4 milyar ABD Doları muadili tutarında menkul kıymet ihraç etti. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde İş Bankası, yurtiçinde TL cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracının ihracını da gerçekleştirdi.


Banka, 2016 yılında temin ettiği sendikasyon kredilerini %100’ün üzerinde bir oran ile yeniledi ve 2017 yılının ilk dokuz ayında uluslararası piyasalardan 22 ülkeden 53 farklı bankanın katılımıyla, yaklaşık 2,5 milyar ABD Doları muadili tutarında sendikasyon kredisi sağladı. İş Bankası, The Banker dergisinin her yıl bankaların ana sermaye büyüklüğüne göre yaptığı listede güçlü sermaye yapısı ile bu yıl da Türk bankaları arasında ilk sırada yer alarak öncü konumunu pekiştirdi.


İş Bankası’nın yılın ilk dokuz ayındaki net kârı, önceki yılın aynı dönemine kıyasla %23 oranında arttı ve 4.103 milyon TL tutarında gerçekleşti. Bankanın özkaynak büyüklüğü ise önceki yılsonuna göre %13,9 artarak 40,9 milyar TL’ye ulaştı. Güçlü sermaye yapısını koruyan ve etkin risk yönetimi politikasını sürdüren bankanın sermaye yeterliliği rasyosu %17 düzeyine ulaştı.


Adnan Bali, “Yaşı bir asra yaklaşan bankamızda, büyüklük sadece ekonomik büyüklük olarak algılanmıyor, tüm faaliyetlerimizle ülkemiz, çalışanlarımız, müşterilerimiz ve hissedarlarımız için yaratılan değer olarak görülüyor. Bu anlayışımızın bir sonucu olarak önceki dönemlerde olduğu gibi bu yılda da başarılı sonuçlar elde eden İş Bankası, sektördeki öncü ve lider konumunu korumaya devam edecek” dedi.


İşCep’ten Western Union hizmeti ile kolay para gönderme ve alma!

24.10.2017


İş Bankası, tüm İşCep kullanıcılarına herhangi bir Western Union hizmet noktasına gitmeden dünyanın dört bir yanına 7/24 Western Union ile Dolar, Euro ve TL cinsinden hızlı ve kolay para gönderme ve alma hizmeti sunuyor. Dünya genelinde 200’den fazla ülke ve bölgeye dakikalar içerisinde para transferi imkânı sağlayan Western Union ile isme para gönderme ve alma işlemleri, İş Bankası’nın yurt genelinde yaygın şube ve Bankamatik ağı ile İnternet Şubesi’nin yanı sıra şimdi İşCep’ten de hızlı ve kolayca yapılabiliyor.


İş Bankası’ndan yapılan para transferlerinin yarısından fazlası İşCep’ten


İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün bankacılık alanında dijital bankacılığın en önemli bileşeninin mobil bankacılık olduğunu görüyoruz. Akıllı telefonların gelişimi, mobil uygulamaların artışı ile birlikte mobil bankacılık kullanımının payı da hızla artıyor. Bankamızdan yapılan para transferlerinin yarısından fazlası İşCep üzerinden gerçekleşiyor. Müşterilerimizin mobilden yana kullanım alışkanlığı sürekli artarken, buna bağlı olarak biz de İşCep üzerinden sunduğumuz hizmet çeşitliliğini sürekli olarak zenginleştiriyoruz. Bugün 4,8 milyon kullanıcısıyla İşCep 250’ye yakın farklı işlemi kolayca, zamandan ve mekandan bağımsız olarak yapabilme imkanı sunuyor. İşCep’in, en çok tercih edilen para aktarma menüsüne Western Union ile para gönderme seçeneğini ekledik. İşCep’in zengin hizmet çeşitliliği ile hayatı kolaylaştırması sayesinde mobili tercih edecek müşterilerimizin sayısındaki artışın devam etmesi kaçınılmaz olacaktır” dedi.


İş Bankası’nın desteklediği Yuvarla ile kuruşlarınız iyiliğe dönüşüyor

24.10.2017


Girişimcilik ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye yönelik faaliyetlerine devam eden Türkiye İş Bankası, bir sosyal girişim olan Yuvarla ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde bağış yapmayı kolaylaştırıyor.


İş Bankası ve Yuvarla arasındaki entegrasyon ile Yuvarla kullanıcıları, İş Bankası’nın bireysel Bankamatik ve kredi kartlarıyla yapacakları küsuratlı harcamaları yukarı yuvarlayıp, aradaki kuruşları seçtikleri dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşlarına bağışlayabiliyor. Sosyal ve çevresel konularda kuruşlarıyla bile olsa değişimin ve iyiliğin bir parçası olmak isteyen kişiler, yuvarla.com adresine girerek ya da uygulamayı AppStore veya GooglePlay'den indirerek Yuvarla'yı hemen kullanmaya başlayabiliyor.


Bunun için tek yapılması gereken, sistemde yer alan sivil toplum kuruluşlarından hangisine bağış yapılacağını seçmek ve Yuvarla'da kullanılmak istenen karta ait kart numarasının yalnızca ilk 6 ve son 4 hanesini sisteme girerek kartı güvenle Yuvarla'ya tanıtmak. Sonrasında Yuvarla, kullanıcının tercihine göre küsuratları her seferinde kullanıcıya sorarak veya bağışlanacak kuruşların toplamı kullanıcının belirleyeceği bir limiti geçmeyecek şekilde otomatik olarak yukarı yuvarlayarak aradaki tutarı seçilen kuruma bağışlayabiliyor.


Yuvarla, kart bilgisinin tamamına ihtiyaç duymadan kullanıcının kartını sistemle ilişkilendirebiliyor. Bağışların tamamı doğrudan seçilen sivil toplum kuruluşları tarafından tahsil edilirken, İş Bankası ya da Yuvarla bu bağışlardan herhangi bir komisyon almıyor.


Amacımız, ekonomiye ve sosyal hayata değer katacak girişimlerin ortaya çıkmasına vesile olmak 


İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, işbirliğine ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kuruluşumuzdan bu yana, girişimleri destekleyerek gelişmelerine ve büyümelerine katkı sağlama vizyonuyla hareket ettik. Son yıllarda da ölçeklenme potansiyeli yüksek olan teknoloji odaklı girişimlere ve girişimcilik ekosistemine desteklerimizi yoğun olarak sürdürüyoruz. Amacımız ülke ekonomisine ve sosyal hayata değer katacak, hem ülkemizde hem uluslararası alanda büyük başarılara imza atacak girişimlerin ortaya çıkmasına vesile olabilmek. Bir sosyal girişim olan Yuvarla ile işbirliğimiz de bu bakış açımızın somut çıktılarından biri. Gerçekleştirdiğimiz entegrasyon ile kart müşterilerimizin bağış yapmalarını oldukça kolaylaştırıyoruz. Yuvarla ile seçilen dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşlarına aktarılacak kuruşlarla müşterilerimiz birçok insanın hayatında önemli gelişimler ve değişimler olmasına katkı sağlamış olacak.” 


İş Bankası’nın desteği bizim için çok önemli bir kilometre taşı


Yuvarla kurucu ortağı Emre Danacı da şimdiye kadar yalnızca anlaşmalı oldukları e-ticaret sitelerinde yer alan Yuvarla’nın, İş Bankası ile yaptıkları entegrasyon sonucunda çok daha geniş bir kitleye ulaşacağını belirterek şöyle konuştu: “Artık sadece anlaşmalı e-ticaret sitelerinde değil sokakta, restoranda, markette veya AVM'de İş Bankası kredi kartlarının ve Bankamatik kartlarının kullanıldığı her yerde küsuratlar iyilik için yuvarlanabilecek. Yuvarla mobil uygulamasıyla, her duyarlı bireyin cebine kendi bireysel bağış kumbarasını koyacağız. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak 93 yıldır sosyal sorumluluk bilinciyle insanların hayatına dokunan İş Bankası’nın desteğini almak bizim için çok önemli bir kilometre taşı oldu. İş Bankası’nın desteğiyle ve İş Bankası’nın değerli müşterileri ile birlikte Yuvarla üzerinden çok daha fazla insanın hayatını olumlu yönde değiştirebileceğimize inanıyoruz.”


PİYASA HABERLERİ
23 Kasım 2017
rgi cenneti kara listesine ekleyebilir" degerlendirmesini yaptilar. AB Komisyonu'nun ekonomik ve parasal islerden sorumlu üyesi Pierre...
PİYASA HABERLERİ
23 Kasım 2017
Credit Suisse Group AG, global ekonomideki hizlanmanin piyasalarda yukari hareketin 2018'de de devam etmesine yol açmasinin beklendigi...
PİYASA HABERLERİ
23 Kasım 2017
FON ADI Bugünkü F. Dünkü F. Gün.F %G.F...
PİYASA HABERLERİ
23 Kasım 2017
Deutsche Bank ( http://www.varant.db.com ) Tarafindan Hazirlanan Varant Piyasasi Analizi: "Küresel piyasalar Fed sonrasi karisik bi...
PİYASA HABERLERİ
23 Kasım 2017
Is Yatirim ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafindan Hazirlanan Varant Piyasasi Analizi: "BIST’te bankacilik endeksi %1,98 deger k...
Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı - 02.12.2017

02 Aralık 2017 tarihinde Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir.

Sınav Başvuruları
Uzman Yardımcısı Alım Sınavı - 16.12.2017

​16 Aralık 2017 ve izleyen günlerde Uzman Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir.

X Kapat