Anında İşlem
Resim
Fatura Ödeme

​Fatura ödeme işlemlerinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Anında Ev Kredisi
Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Siz Neredeyseniz İş Bankası Orada!
Hemen başvurunuzu yapın, adresinizde veya size en yakın şubemizde süreci tamamlayın.

Başvuru Güncelle

Resim
Başvuru Takip

​Başvurunuzu kolayca takip edin.

Resim
Kredi Kartı İstiyorum

​Kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
20 Haziran 2019
İş Bankası'nın TL cinsinden "katkı sermaye" niteliğindeki borçlanma aracı ihracında satış tutarı 800 milyon TL oldu.​
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
19 Haziran 2019

İzmir Sığacık’taki antik liman kenti Teos’ta bulunan Dionysos Tapınağı, İş Bankası’nın desteği ile yapılacak kazı çalışmaları ile ortaya çıkarılacak.​

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
14 Haziran 2019

Türkiye İş Bankası, “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasının 12. yılında çocuklara “Siyah İnci” kitabını hediye ediyor.​

İş Bankası’ndan katkı sermaye niteliğinde ikinci borçlanma aracı ihracı

20.06.2019


​Bankanın TL cinsinden "katkı sermaye" niteliğindeki borçlanma aracı ihracında satış tutarı 800 milyon TL oldu


Türkiye İş Bankası, yurtiçinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ikinci borçlanma aracı ihracını gerçekleştirdi. 3 ayda bir değişken faizli kupon ödemeli ihracın yıllık getirisi TRLIBOR + %1 olarak belirlendi.

                          
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türk Lirası cinsinden, 5. yıldan itibaren erken itfa edilebilir nitelikte ve 10 yıl nihai vadeli, katkı sermaye hesaplamasına dâhil edilecek borçlanma aracının yurtiçinde, halka arz edilmeksizin, yalnızca nitelikli yatırımcılara yönelik olarak ihraç edildiğini ifade etti.

 
İhraca İş Yatırım'ın aracılık ettiğini belirten Ertürk, emeklilik fonları ve yatırım fonları başta olmak üzere yüze yakın nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği ihraçta satış tutarının 800 milyon TL olduğunu kaydetti.

 
Katkı sermaye niteliğindeki Türk Lirası cinsinden borçlanma aracı büyüklüğü 1,9 milyar TL


Yılmaz Ertürk, 2017 yılında Türk sermaye piyasalarında bir ilk olan 1,1 milyar TL büyüklüğündeki katkı sermaye niteliğindeki ihraç ile birlikte TL cinsinden vadesi gelmemiş katkı sermaye niteliğindeki borçlanma aracı büyüklüğünün toplamda 1,9 milyar TL‘ye ulaştığını vurguladı.

 
Ertürk, “2017 yılında Bankamız öncülüğünde sektörde ilk olan yurt içi sermaye benzeri tahvil ihracından sonra ikinci olarak gerçekleştirilen 800 milyon TL büyüklüğündeki bu ihraç ile bankacılık sektörünün sermaye yapısının güçlendirilmesine katkı sağlanmıştır.  Bugüne kadar Türk sermaye piyasalarının öncü ve lider kurumu olarak ilklere imza atan İş Bankası'nın, sermaye piyasalarının gelişimine ve derinleşmesine katkıları sürecektir” dedi.


İş Bankası'ndan Teos Antik Kenti'ndeki kazılara destek

19.06.2019


​Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu, bu yönüyle arkeolojik açıdan dünyanın en zengin toprakları arasında yer alıyor. Ülkemizin arkeolojik varlığının gün yüzüne çıkarılması ve kültür mirasının korunması amacıyla yürütülen çalışmalara katkı sağlayan Türkiye İş Bankası, İzmir Seferihisar/Sığacık’ta bulunan Teos’ta sürdürülen kazı çalışmalarına da destek veriyor.


İş Bankası’nın desteği ile yapılacak arkeolojik kazılarla, Teos’un en önemli yapılarından biri olan ve Hellenistik dönem kent surunun içerisinde bulunan Dionysos Tapınağı’nın tamamen gün yüzüne çıkarılarak, gelecek kuşaklara aktarılması sağlanmış olacak.


Teos, tarihte ilk kez Sanatçılar Birliği’nin kurulduğu kent


Ionia Bölgesi’nin 12 kentinden biri olan, tarihi MÖ 1000 yıllarına kadar uzanan ve 65 hektarlık alan üzerine kurulu Teos antik liman kentini, yarımadanın ortasındaki akropol ile güney limanı arasında yaklaşık 3,7 km uzunluğunda, iyi korunmuş durumda olan Hellenistik dönem kent suru çevreliyor. Teos’un içerisinde Hellenistik ve Roma Dönemi kalıntıları, Dionysos Tapınağı, Agora, Tiyatro ve Antik Liman yapıları yer alıyor.


Teos antik kenti, MÖ 3. yüzyılda şair, tiyatrocu ve müzisyenlerden oluşan Dionysos Sanatçılar Birliği’ne de ev sahipliği yapan yapmıştır. Şairler Anakreon, Antimakhos, Epikuros, Nausiphanes, Apellikon ve tarihçi Hekataios Teos’ta yaşamış antik çağın önemli filozof ve sanatçıları arasında yer alıyor.


2 bin 200 yıllık kira kontratı


Türk bilim insanlarının kazı ve araştırmalarının 1960’lı yıllarda başladığı Teos Antik Kenti’nde 2010 yılından bu yana yeniden başlayan kazı ve restorasyon çalışmaları Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Musa Kadıoğlu başkanlığında yürütülüyor. Yapılan kazı çalışmaları sırasında, Ekim 2016’da bulunan, kira sözleşmesi niteliği taşıyan ve hukuki terimler ile pek çok ayrıntıya yer vermesi açısından çok değerli bulunan 2 bin 200 yıllık yazıt dikkat çekiyor.

 
2015 yılında ören yeri statüsü kazanan Teos Antik Kenti, bölgede Efes ve Bergama’dan sonra en sık ziyaret edilen ören yerlerinden biri haline gelmiş durumda.

 
“Tarihi mirasın aydınlatılması ve geleceğe aktarılması için çaba gösteriyoruz”

 
Bankanın Teos Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarını duyurmak üzere gerçekleştirilen basın ziyaretine Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Bülent Yumuşaker ve İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten katıldı. Kurulduğundan bu yana ekonomik kalkınmanın yanı sıra toplumsal gelişimde de öncü rol üstlenen Bankanın, bu çerçevede eğitim, çevre ve kültür-sanat alanlarında sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdiğini belirten Yumuşaker,  uzun soluklu, yaygın ve sürdürülebilirliğin bu projelerin ortak noktası olduğunu vurgulayarak,  şöyle dedi: “Kültür-sanat alanındaki çalışmalarımızın önemli bir başlığını da arkeolojik kazılar oluşturuyor. Yüzyıllarca birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu’nun kültürel ve tarihsel zenginliğinin gün yüzüne çıkarılması, bu mirasın koruma altına alınarak gelecek nesillere aktarılması, bu konudaki toplumsal bilincin pekiştirilmesi kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızda öncelik verdiğimiz hususlar arasında yer alıyor. Gaziantep Zeugma’da, Antalya Patara’da ve Kırşehir Kaman’da devam eden arkeolojik kazılara destek veriyoruz. Bu alandaki desteğe Teos ile bir yenisini daha ekliyoruz. Her kazı alanının, bulunduğu bölge için kalkınma fırsatları barındırdığını da dikkate alacak olursak, çalışmaların bu yönüyle de çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” 


İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

14.06.2019


​Türkiye İş Bankası’nın, 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası bu sene 12’inci kez gerçekleştiriliyor. 14 Haziran, Cuma günü son ders zilinin çalmasının ardından yaz tatiline girecek olan 1 milyonu aşkın ilk ve orta öğretim öğrencisine “Siyah İnci” kitabı hediye ediliyor. Öğrenciler kitaplarını İş Bankası şubelerinden alabiliyor.

 
Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, hayal güçlerini geliştirmek, merak duygularını uyandırmak, kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen kampanya çerçevesinde, 12 yılda 14 milyon kitap hediye edilmiş olacak. Çocuklar, Anna Sewell’in Siyah İnci kitabı ile hem bir atın gözünden maceralarına eşlik edecek hem de insanlara ve hayvanlara karşı gösterilen sevgi ve şefkatin önemini, iyilik yapmanın, yardımseverliğin ve sabrın değerini hissedecekler.


Kampanya kapsamında, şimdiye kadar olduğu gibi bu yıl da İş Bankası’nın yurtdışı teşkilatının olduğu ülkelerdeki şubeler aracılığıyla da çocuklara kitap hediye edilecek. Ayrıca yatılı bölge okulları, sevgi evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklar da kitaplarla buluşturulacak. Bunların yanı sıra görme engelli çocuklar için de Braille alfabesiyle bastırılan kitaplar okullara dağıtılacak.

 
İş Bankası “Karneni Göster, Kitabını Al”  kampanyası ile çocuklara; 2008 yılından bu yana “Alice Harikalar Diyarında”, “Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”, “Yazarlarımızdan Öyküler”, “Halime Kaptan” ve “Küçük Mavi Gezegen”, “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler”, “Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler”, “Yazarlarımızdan Öyküler”, “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk” ve “Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum”,  "Mars’a Nasıl Giderim? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar”, “Astronotlar Üşür mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar”, “Robotlar Hapşırabilir mi? Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar” adlı kitapları karne hediyesi olarak verdi.


PİYASA HABERLERİ
20 Haziran 2019
Merkez Bankasi piyasa yapici bankalara repo piyasasinda 14 milyar 496 TL kullandirdi. Banka'nin piyasa yapicilara fonlamasinda basit faiz yüzd...
PİYASA HABERLERİ
20 Haziran 2019
Stoku (*) Stoku Bonolari Senedi DIBS(*) Repo Bonolari---------- -------- -------- -------- -------- -------- ---...
PİYASA HABERLERİ
20 Haziran 2019
Deutsche Bank ( http://www.varant.db.com ) Tarafindan Hazirlanan Varant Piyasasi Analizi: " Fed, dün gerçeklesen toplantida, faiz oranlarini sa...

Merkez Bankasi piyasa yapici bankalara repo piyasasinda 14,5 milyar TL kullandirdi

20.06.2019 16:02Merkez Bankasi piyasa yapici bankalara repo piyasasinda 14
milyar 496 TL kullandirdi.
Banka'nin piyasa yapicilara fonlamasinda basit faiz yüzde 23,00,
bilesik faiz yüzde 25,85 oldu.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

TABLO-Yurt disinda Yerlesik Kisilerin Mülkiyetindeki Hisse Senedi, DIBS ve Repo Miktari

20.06.2019 14:31


Stoku (*) Stoku Bonolari Senedi DIBS(*) Repo Bonolari
---------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- --------
14.06.2019 27.051,1 13.635,4 330,1 474,8 43,2 79,3 -11,0 -2,2
07.06.2019 27.306,9 13.097,7 332,4 477,0 54,9 -128,5 0,0 3,9
31.05.2019 26.382,4 12.810,9 322,0 473,1 65,6 48,1 10,9 -6,6
24.05.2019 24.244,4 12.197,2 297,9 479,7 -96,1 51,2 13,0 -11,8
17.05.2019 25.145,4 12.458,2 289,5 491,5 -134,5 -73,5 0,1 20,7
10.05.2019 25.035,4 11.590,8 276,0 470,8 -214,5 -340,3 0,2 -13,3
03.05.2019 27.668,0 12.640,5 298,5 484,1 183,3 -225,5 -0,3 -5,3
26.04.2019 27.995,3 13.269,4 297,2 489,3 -47,8 -155,8 1,1 -8,3
19.04.2019 29.196,9 13.795,9 301,7 497,7 64,4 -162,7 -2,5 -2,8
12.04.2019 29.265,7 14.151,7 308,4 500,5 153,4 -131,8 6,1 -9,1
05.04.2019 30.469,9 14.476,0 306,9 509,6 -156,4 -38,9 -0,1 -33,1
29.03.2019 29.338,6 14.513,8 309,3 542,8 -601,5 -735,8 1,3 10,2
22.03.2019 33.212,8 17.116,4 331,8 532,5 145,2 102,2 13,2 36,4
15.03.2019 33.524,5 16.835,3 316,1 496,1 -106,5 -121,6 1,7 7,3
08.03.2019 33.388,5 17.318,6 320,5 488,8 46,3 -112,6 -0,8 -12,3
01.03.2019 34.683,9 18.094,7 329,7 501,1 198,7 -50,9 2,9 -0,6
22.02.2019 34.317,4 18.011,2 325,3 501,6 -29,7 -18,1 8,2 -101,6
15.02.2019 34.187,3 18.512,5 319,2 603,2 -63,7 -102,7 -19,6 18,9
08.02.2019 37.746,8 18.772,7 339,7 584,4 -105,6 -205,7 4,1 -6,8
01.02.2019 35.259,7 19.246,4 340,2 591,1 270,1 105,9 0,5 2,1
25.01.2019 34.114,9 18.334,6 329,1 589,1 321,5 -69,9 6,7 -12,0
18.01.2019 32.002,9 18.021,6 315,6 601,0 711,8 -121,7 8,0 19,5
11.01.2019 28.847,5 17.447,7 304,4 581,6 115,1 -141,9 -0,8 -10,4
04.01.2019 27.680,3 17.672,7 305,7 591,9 -83,3 -101,5 0,5 -20,3

Net Degisim
(Piyasa Degeri-Milyon ABD Dolari) Piyasa Fiyati Degisim ve
Özel Kur Farkindan Arindirilmis
Hisse Dibs Sektör Özel Sektör
Tarih Senedi Stoku Repo Tahvil ve Hisse Tahvil ve
Stoku (*) Stoku Bonolari Senedi DIBS(*) Repo Bonolari
---------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- --------
28.12.2018 29.562,7 18.324,7 314,3 612,2 -6,0 -470,9 0,7 0,3
29.12.2017 51.983,7 30.961,6 2.402,5 958,8 121,8 110,7 -0,1 0,8
30.12.2016 35.603,1 26.739,4 2.218,5 916,4 -30,3 101,2 -336,6 14,1
31.12.2015 40.209,7 31.794,2 5.040,5 925,1 -15,4 -179,3 19,7 12,9

(*) Repo islemleri dahildir.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

ANALIZ-Varant Piyasasinda Beklentiler(Deutsche Bank)

20.06.2019 10:29Deutsche Bank ( http://www.varant.db.com ) Tarafindan Hazirlanan
Varant Piyasasi Analizi:
" Fed, dün gerçeklesen toplantida, faiz oranlarini sabit tuttu. Ayni
zamanda daha güvercin bir para politikasi durusuna yönelerek gelecekte
ekonomik görünümle ilgili belirsizliklere bagli olarak olasi faiz
indirimlerine isaret etti. Uluslararasi piyasalarda ABD endeksleri
Fed'in toplantisinin ardindan yükselirken hazine tahvilleri
kazançlarini genisletti. Fed'in bu yil için faiz indirimi sinyali
vermesiyle dolar, TL dahil birçok para birimi karsisinda düsüse geçti.
Dün en çok islem gören varant IZDRE, en çok yükselen KZDPO ve en
çok düsen PXDFP oldu. Dün varantlarda islem hacmi itibari deger olarak
1 milyar TL, adet bazinda 111 milyon lot oldu."


Analizin tamami için:

https://www.xmarkets.db.com/TR/Download/Announcement/de249258-295f-40a5-9390-1ba7bbd81df7/******

Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeler yatirim
danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti,
araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi
sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine
dayanmaktadir. Bu görüsler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar dogurmayabilir.

*******


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Uzman Yardımcılığı Sınavı - 15.06.2019
Bankamızda görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcılığı sınavı düzenlenecektir.​​ Başvuru Koşulları​
Sınav Başvuruları
Veri Uzmanı Alım Sınavı - 06.07.2019
Bankamızda görevlendirilmek üzere 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü Veri Uzmanı alım sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları
Sınav Başvuruları
Siber Güvenlik Uzmanı Alım Sınavı - 06.07.2019
​Bankamızda görevlendirilmek üzere 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü Siber Güvenlik Uzmanı alım sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları
X Kapat