BİREYSEL
BANKACILIK
TİCARİ
BANKACILIK
BANKAMIZI
TANIYIN
BİREYSEL BANKACILIK
Krediler
Kartlar
Mevduat ve Yatırım
Dijital Bankacılık
Sigorta ve Emeklilik
Ödemeler ve Para Transferi
Ayrıcalıklı Hizmetler
Özel Bankacılık
Ticari Krediler
Ticari Kartlar
KOBİ Bankacılığı
Tarım Bankacılığı
İşinize Özel
Dijital Bankacılık
Nakit Yönetimi
POS / ÖKC
Mevduat ve Yatırım

E-Ticaret

​İş Bankası e-ticaret çözümleri ile tanışın! Size özel çözümlerden yararlanarak tahsilat işlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirerek satışlarınıza ivme kazandırabilirsiniz.

Sanal POS

Sanal POS Özellikleri nelerdir? Nasıl başvuru yapılır?​


Linkle Tahsilat

SMS,e-posta vb. yollarla iletilecek link aracılığı ile tahsilat yapma kolaylığı.​

İş'te Tahsilat

​İş'te Tahsilat Sistemi ile hangi para birimlerinde işlem yapılır?​

Kargo POS

​Yurtiçi ve Aras Kargo POS kapıda ödeme yöntemi.​

​Kart bilgilerinin girildiği sayfanın SSL adı verilen geçerli bir sertifikaya sahip olması zorunluluğu olduğunu biliyor muydunuz?

​Sanal POS uygulamasında ödemenin yapıldığı ve bu nedenle kart bilgilerinin girildiği sayfanın SSL adı verilen geçerli bir sertifikaya sahip olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sertifika sayesinde kart bilgileri güvenli bir şekilde işleme alınmaktadır.
 
Kimler İş Bankası Güvenli Ödeme Sayfasını kullanabilir ve özellikleri nelerdir?
Web sitelerinde SSL sertifikasına sahip güvenli ödeme sayfası hazırlayamayan ya da hazırlamak istemeyen işyerlerine Bankamızca güvenli ödeme sayfası hizmeti verilmektedir.
İş Bankası Güvenli ödeme sayfası, kullanacak firmaya özel olarak kişiselleştirilebilmektedir.
 
Uygulamanın üye işyerlerine avantajları nelerdir?

Ödeme işlemleri için mağaza yazılımı tarafında adaptasyon için ekstra bir geliştirme yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
Ödeme sistemi entegrasyonu için özel ayarlar ve programlar yüklenmesi gerekmeyeceğinden, özel bir hosting (barındırma) paketi alınması zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.
Site için SSL sertifikası alınması zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. İş Bankası Güvenli Ödeme Sayfası 128 bit SSL sertifikasını kullanmaktadır.
Ödeme Sayfası’nın bakımı ve güvenliği İş Bankası tarafından sağlandığı için işyerlerinin bunlar için katlanması gereken maliyetler ortadan kalkmaktadır.
 
İş Bankası Güvenli Ödeme Sayfası için herhangi bir ücret talep edilmekte midir?

Yıllık BSMV dâhil 1000 TL Sanal POS ücretinin dışında ilave bir ücreti bulunmamaktadır.
Bankamız elektronik ticaret ürünleriyle ilgili her türlü soru ve öneriniz için eticaret@isbank.com.tr e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz.​​​​
​Özellikle periyodik tahsilatla işlemlerini yapan sigorta şirketleri, aidat tahsilatı yapan apartman, site, vakıf, dernekler, düzenli gazete/dergi/yayın/kitap aboneliği yapan işyerleri için uygun bir çözüm.

Online Alışveriş uygulaması ile işlemlerinin niteliği gereği müşterilerinin kart bilgilerini tutma zorunluluğu olan üye işyerlerine, kendilerine ait tekil bir referans numarası ile kart numaralarının eşleştirildiği bir saklama hizmeti sunulmaktadır. Eşleştirme işlemlerinden sonra üye işyeri periyodik ödemlerinde sanal POS’a kart numarasını değil, kart ile eşleşmiş ilgili referans numarasını göndererek provizyon alabilmektedir. 
 
Kimler Online Alışveriş uygulaması kullanabilir? 
Özellikle periyodik tahsilatla işlemlerini yapan sigorta şirketleri, aidat tahsilatı yapan apartman, site, vakıf, dernekler, düzenli gazete/dergi/yayın/kitap aboneliği yapan işyerleri için uygun bir çözüm olmakla birlikte bütün Sanal POS üye işyerleri tarafından kullanılabilir. 

 
İş Bankası Online Alışveriş Uygulamasının sağladığı avantajları nelerdir? 
Kredi kart bilgilerinin tutulmasından kaynaklanan riskleri en aza indirir.
Üye işyerlerinin uluslararası kart kuruluşlarının getirdiği kart bilgisi saklamaya ilişkin sertifikasyon süreçleri ve dolayısı ile bu iş nedeniyle katlanacakları maliyetler ortadan kalkar.
Üye işyerlerinin mağaza kartlarının ve kredi kartları ile eşleştirilmesi sağlanarak mağaza kartı ile işlem yapılması sağlanır.
Online Alışveriş'te sadece İş Bankası değil, diğer banka kartlarıyla da işlem yapılması mümkündür.

Online Alışveriş uygulaması için herhangi bir ücret talep edilmekte midir? 
Yıllık BSMV dâhil 1000 TL Sanal POS ücretinin dışında ilave bir ücreti bulunmamaktadır.
Bankamız elektronik ticaret ürünleriyle ilgili her türlü soru ve öneriniz için eticaret@isbank.com.tr e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz.​​​

"BKM Express” uygulaması e-ticaret işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiren bir ödeme sistemidir.

​"BKM Express” uygulaması e-ticaret işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiren bir ödeme sistemidir. Kart hamilleri, daha önceden BKM Express’e kaydettirdikleri kartlarıyla işlem anında üye işyerlerine kartı bilgilerini vermeden işlem yapabilmektedirler.
 
Kimler BKM Expr​ess uygulamasını kullanabilir?
İş Bankası Sanal POS hizmetini kullanan üye işyerleri BKM Express uygulamasını da kullanabilirler.
 
BKM Express uygulamasına nasıl başvurulur?
Üye işyerlerinin BKM Express uygulamasından faydalanabilmesinin ön koşulu Bankamız ile Sanal POS anlaşması yapmış olmasıdır. Bu koşulu sağlayan üye işyerleri, https://bkmexpress.com.tr/BKMExpress/​ adresinde yer alan “İşyerleri” sekmesinden ulaşılabilen başvuru formu aracılığı ile başvurularını, Bankalararası Kart Merkezi’ne iletilebileceklerdir.
 
BKM Express uygulamasının avantajları nelerdir?
• Üye işyerlerinin müşterilerin kart bilgilerini almadan ve saklamadan ödeme işlemi yapmalarını sağlar.
• İşlemlerin mevcut sanal POS üzerinden takip edilmesine olanak tanır ve operasyon yükünü azaltır.
• İnternetten yapılan alışverişlerin daha hızlı ve kolay gerçekleşmesini sağlar. Express ile alışverişlerin süresi kısalarak tek kullanımlık şifreyle gerçekleştirilir.
 
BKM Express uygulaması için herhangi bir ücret talep edilmekte midir?
Yıllık BSMV dâhil 790 TL Sanal POS ücretinin dışında Bankamızca talep edilen ilave bir ücret bulunmamaktadır.
Bankamız elektronik ticaret ürünleriyle ilgili her türlü soru ve öneriniz için eticaret@isbank.com.tr e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz.​​​

​53 ülkede geçerli olan 38 farklı alternatif ödeme yöntemi aracılığıyla tahsilat yapma imkânı.

​İş Bankası Sanal POS Üye İşyerlerine, “VISA”, “MasterCard”, “American Express”, “UnionPay”, "JCB" , ''Discover'', '' Diners Club'' ve ''MIR'' logolu kartların yanı sıra, 53 ülkede geçerli olan 38 farklı alternatif ödeme yöntemi aracılığıyla tahsilat yapma imkânı sağlıyor:

ALIPAY (Çin)
IDEAL (Hollanda)
GIROPAY (Almanya)
EPS (Avusturya)
QIWI (Rusya, Kazakistan, Ukrayna)
SOFORT (Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya, İspanya, İsviçre, Polonya)
MYBANK (İtalya)
BANCONTACT (Belçika)
MULTIBANCO (Portekiz)
PRZELEWY24 (Polonya)
TRUSTPAY (Slovakya, Slovenya, Estonya, Letonya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti)
SAFETYPAY ( Avusturya, Belçika, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Almanya, Ekvator, İspanya, Meksika, Hollanda, Peru, Porto Riko)
BOLETO (Brezilya)
FINNISH ONLINE BANKING (Finlandiya)
ELO (Brezilya)
SEPA DIRECT DEBIT (Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, Yunanistan)
WECHAT PAY (Çin)
KNET ( Kuveyt)
TRUSTLY (Almanya, Danimarka, Estonya, İspanya, Finlandiya, İtalya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, İsveç)
PAYU ( Çek Cumhuriyeti, Polonya)
POLI ( Avustralya, Yeni Zellanda )
SINGPOST ( Singapur)
ENETS ( Singapur)
DRAGONPAY (Filipinler)
ZIMPLER ( Finlandiya, İsveç)
BANGKOK BANK ( Tayland)
KRUNG THAI BANK ( Tayland)
KRUNGSRI BANK ( Tayland)
SIAM COMMERCIAL BANK ( Tayland)
KLARNA_BANK TRANSFER (Avusturya, Almanya, İspanya, İsviçre, Polonya, İtalya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Norveç, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri)
KLARNA_PAY LATER (Avusturya, Almanya, İspanya, İsviçre, Polonya, İtalya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Norveç, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri)
KLARNA_SLICE IT (Avusturya, Almanya, İspanya, İsviçre, Polonya, İtalya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Norveç, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri)
Yandex.Money ( Rusya- Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri)
Sberbank Online ( Rusya- Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri)
Alfa-Click ( Rusya- Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri)
Yandex-MIR ( Rusya- Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri)
Yandex- Installment ( Rusya- Bağımsız Devletler Topluluğu Ülkeleri)
 
Alternatif Ödeme Yöntemlerinin özellikleri nelerdir?
​Alternatif Ödeme Yöntemleri sadece sanal POS’larımızda kullanılabilmektedir.
Alternatif Ödeme Yöntemlerinde 3D doğrulama yöntemi kullanılmamakta, ilgili ödeme yöntemlerinin kendi müşteri doğrulama yöntemleri ile ilerlenmektedir.• Alternatif Ödeme Yöntemleriyle sadece Euro, Amerikan Doları, İsveç Kronu, Ruble ve Kuveyt Dinarı işlem yapılması mümkün olduğundan üye işyerlerinin EUR, USD, SEK, RUB veya KWD para birimleri cinsinden döviz tevdiat hesaplarının bulunması gerekmektedir. Bu çerçevede, üye işyerlerinin tahsilatı alternatif ödeme yöntemleriyle gerçekleştirdikleri durumda ürün ve hizmetleri için EUR, USD, SEK, RUB veya KWD para birimleri cinsinden fiyat belirlemeleri gerekmektedir.
 
Kimler Alternatif Ödeme Yöntemleri ile tahsilat gerçekleştirebilir?
İş Bankası Sanal POS hizmetini kullanan üye işyerleri Alternatif Ödeme Yöntemleri ile de tahsilat gerçekleştirebilirler.

 
Alternatif Ödeme Yöntemlerine nasıl başvurulur?
Alternatif Ödeme Yöntemleri ile tahsilat gerçekleştirilebilmesi için üye işyerlerimizin Şubelerimize başvurup, hangi ödeme yöntemlerini kullanmak istediklerini belirtmeleri yeterlidir. Başvuruları olumlu olarak değerlendirilecek üye işyerlerimizle yapılacak teknik çalışmalar ile entegrasyon süreci uzman ekiplerimiz sayesinde kolayca tamamlanacaktır.  

 
Alternatif Ödeme Yöntemleri ile tahsilat gerçekleştirmenin avantajları nelerdir?
Alternatif Ödeme Yöntemleri ile üye işyerlerimizin müşteri portföylerini genişletmekte ve dünyaya açılmaktadır.
Alternatif Ödeme Yöntemlerine üye işyerlerimiz istedikleri zaman talep etmeleri halinde basit bir entegrasyon süreci sonrası yeni ödeme tiplerini ekleyebilmekte, ödeme yöntemleri ile tek tek anlaşma zahmetinden kurtulmakta, tek bir Sanal POS sayesinde onlarca ödeme yöntemine kavuşmaktadır.
Alternatif Ödeme Yöntemleriyle gerçekleştirilecek işlemlerde ödeme garantisi bulunmakta olup müşterilerin yapılan işlemlerin kendilerine ait olmadığı yönündeki itirazları dolayısıyla üye işyerlerinin sorumluluğu bulunmamaktadır.
 
Alternatif Ödeme Yöntemleri ile ödeme kabul etmek isteyenler için herhangi bir ücret talep edilmekte midir?
Yıllık BSMV dâhil 1000 TL Sanal POS ücretinin dışında Alternatif Ödeme Yöntemleri ile gerçekleştirilen işlemlerde, kullanılan yönteme göre farklılaşan işlem başı ücretler bulunmaktadır. Söz konusu ücretler hakkında Şubelerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Bankamız elektronik ticaret ürünleriyle ilgili her türlü soru ve öneriniz için eticaret@isbank.com.tr e-posta adresiyle iletişime geçebilirsiniz.​​​​

​​Müşterilerinizin fiziken bulunmadığı yerde e-ticaret yapın!

​Mal veya hizmetlerinizi müşterilerinizin fiziken bulunmadığı ortamlarda mı sunuyorsunuz?
Seminer ve kongre gibi rezervasyon gerektiren organizasyonlar mı düzenliyorsunuz?
O zaman Mail Order ile Satış/Mail Order POS hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.​​
X

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez (Cookie) Politikası’nı incelemenizi rica ederiz.

Çerezleri Kabul Et
X Kapat