BİREYSEL
BANKACILIK
TİCARİ
BANKACILIK
BANKAMIZI
TANIYIN
BİREYSEL BANKACILIK
Krediler
Kartlar
Mevduat ve Yatırım
Dijital Bankacılık
Sigorta ve Emeklilik
Ödemeler ve Para Transferi
Ayrıcalıklı Hizmetler
Özel Bankacılık
Ticari Krediler
Ticari Kartlar
KOBİ Bankacılığı
Tarım Bankacılığı
İşinize Özel
Dijital Bankacılık
Nakit Yönetimi
POS / ÖKC
Mevduat ve Yatırım

Maximum İşyerim

​Ticari hayatını cebinden yönet!​

Maximum İşyerim

POS ve/veya Ticari Kart sahibi KOBİ'ler için İş Bankası'ndan Maximum İşyerim Uygulaması!

Maximum İşyerim Uygulaması ile POS satışlarınıza dair tüm bilgilere anında ulaşabilir ve POS işlemlerinizi uygulama üzerinden hızlıca yönetebilirsiniz. Ticari Kart işlemlerinizi cebinizden hızlıca tamamlayarak yıl boyu müşterilerimize sunduğumuz sayısız kampanyayı takip edebilir, kampanyalara katılabilirsiniz.

Maximum İşyerim aynı zamanda bir ödeme platformu! QR POS, Alipay,WeChat Pay ve UnionPAy ile QR ödeme alarak cep telefonunuzu POS cihazı gibi kullanıp ödeme kabul edilebilirsiniz.

Üstelik, Maximum İşyerim “Ödeme AL” menüsünden İş Bankası Sanal POS’u ve NFC uyumlu Android cihazları olan müşterilerimiz İstanbul Kart ile temassız ödeme alabiliyor. İşlem akışı için dokümanı inceleyebilirsiniz. istanbulkart-ile-odeme-alma.pdf

Linkle Tahsilat uygulamamız ile web sitesi ya da fiziki POS cihazına ihtiyaç duymadan yurt içi ve yurt dışı tahsilatlarınızı uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.

POS’um Cepte özelliği ile üye işyerleri fiziksel POS cihazına ihtiyaç duymadan Android cihazlar ile temassız özellikli kartlardan veya mobil ödeme özellikli cep telefonlarından ödeme alabiliyor. Cep telefonlarını temassız POS cihazına nasıl dönüştürüldüğünü buradan izleyebilirsiniz.

Uygulamayı nasıl yükleyeceksiniz?

Maximum İşyerim App Store veya Google Play Store üzerinden mobil cihazlara indirilebilmektedir. Yüklemenin ardından uygulamanın fonksiyonlarını kullanabilmek için Ticari Müşteri Numarası, Kullanıcı Kodu ve Ticari Şifre ile uygulamaya giriş yapılması gerekmektedir. Gerçek Kişi Tacir Müşterilerimiz Bireysel Şifreleri ile de uygulamaya giriş yapabilmektedir.

Bireysel Şifre hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Şifre hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Destekleyen Telefonlar

Maximum İşyerim Uygulaması aşağıdaki işletim sistemlerine sahip telefonları desteklemektedir.

IOS 10 ve üzeri

• Android 4.1 ve üzeri
İşim POS tarifenize ilişkin güncel İşim POS tarifenize ilişkin güncel durumu görüntüleyin.
Maximum İşyerim POS İşlemlerim sekmesinde yer alan İşim POS menüsü ile, İşim POS tarifesine ilişkin tüm detaylar görüntülenebilmekte, güncel durum takibi kolayca yapılabilmektedir.
 
Finansal Raporlarınızı Yakından Takip Edin.
 
Maximum İşyerim uygulaması ile Bankamız POS cihazı sahipleri kapsamlı bilgiler içeren finansal raporları yakından takip edebiliyor, satış bilgilerini anlık olarak görüntüleyebiliyor ve satış trendlerini izleyerek kolayca kontrol edebiliyor.
Maximum İşyerim uygulamasında;
 
• Finansal Analiz,
• Satış-kampanya yönetimi,
• Stok yönetimi,
• Çalışan-mesai yönetimi ve benzeri birçok konuda yol gösterici raporlar sunulmaktadır.
 
Bankamız kartları ile yurtiçi ve yurtdışı diğer banka kartlarıyla ilgili satış bilgilerinin tutar, adet ve müşteri sayısına göre sorgulanması da mümkündür. Trend raporu ile gün içerisinde veya gün bazında hangi aralıklarda yoğun satış yapıldığı, hangi sürelerde satışlarının durgunlaştığı kolayca görüntülenebilmektedir. Müşterilerinin alışveriş davranış trendi mağaza, tarih ve saat detayında izlenebilmektedir.
POS İşlemlerim Menüsü altındaki "Bir Bakışta" seçeneği ile;
Bugün Ne Kazandım?
Bu Hafta Hesabıma Geçecek Tutar?
Aylık Tekil Müşteri Sayısı
Aylık Ciro
Aylık Satış Adedi
Kişi Harcama Ortalaması
Günlük Ortalama Ciro
Günlük Ortalama Tekil Müşteri Sayısı
Günlük Ortalama Satış Adedi gibi güncel veriler izlenebilmektedir

​Gerçek Kişi Tacir niteliğindeki ticari müşterilerimiz uygulama üzerinden 40.000 TL’ye kadar Ticari Kredi Kartı başvurusunda bulunabiliyor.

Üstelik t​​icari kredi kartı müşterilerimiz Maximum İşyerim üzerinden ücretsiz oluşturabilecekleri Sanal Kart ile internet alışverişlerini asıl kart numaralarını kullanmadan yapabiliyor. Menü Adımı: Kartlarım > Kart Fonksiyonları > Sanal Kart Oluştur

İş Bankası Ticari kredi kartı sahibi tüm müşterilerimiz; kredi kartı limit değişiklik işlemleri (artış ya da azalış) zaman ve mekandan bağımsız olarak, hızlı ve kolay bir şekilde uygulamamız aracılığıyla Kart Fonksiyonları- Limit Güncelleme menüsünden yapabiliyor.

Maximum İşyerim Uygulaması ile Bankamız Ticari Kredi Kartı, Ticari Bankamatik Kartı ve İmece Kart sahipleri;

- Bakiye, borç, limit bilgileri görüntüleme

-Sanal Kart oluşturma

-Varsayılan kart olarak düzenleme

-Yurtiçi ve yurtdışı internetten alışveriş işlemlerine açmak/kapatmak

-Yurtiçi ve yurtdışı mektup/telefon aracılığıyla verilen talimatlı işlemlere açmak/kapatmak

-Geçici kullanıma kapatmak/açmak (1- 30 gün süre ile kullanıma geçici kapatılabilir.)

-Hesap kesim tarihi değişikliği (Hesap kesim tarihini ayın 4-17 si ile 23-28 ‘i arasında seçilebilir.)

-Taksitlendirme işlem yetkisi açmak/kapamak

-Vadelendirme yetkisi açmak/kapatmak

-Nakit avans ve taksitli nakit avans yetkisi açmak/kapatmak

-Kart hareketleri görüntüleme (dönem içi hareketler, ekstre),

-Taksit detayları görüntüleme

-İmece Kart için faizsiz dönemi dolmamış işlemleri gösterme, Kullanılabilir MaxiPuan ve MaxiMil bilgileri görüntüleme

-ŞKK ve İmece Kart borç ödeme

-İşlemlerim menüsünden dönem içi işlemler ve bekleyen işlemleri görüntüleme

-Taksitler menüsünden ileri tarihli taksitli işlemleri görüntüleme

-Puan Bilgileri bölümünden MaxiMil ve MaxiPuan bilgilerini görüntüleme işlemlerini yapabilmektedir.

 

​Linkle Tahsilat Nedir?

Başta Posta/telefon ile satış (Mail Order/Telefon Order),alanlarında faaliyet gösteren müşterilerimiz olmak üzere, B2B ve yurtdışı satış yapan işyerlerinin, sosyal medya ve çağrı merkezi üzerinden satış yapan firmaların ve POS cihazı kullanmayı tercih etmeyen işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Linkle Tahsilat hizmeti sayesinde işyerlerimiz, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine SMS, elektronik posta veya diğer iletişim uygulamaları yoluyla gönderecekleri bir link (URL) aracılığı ile tahsilat yapma olanağı bulamaktadır.

 
Linkle Tahsilat’ı Nasıl Kullanabilirim?
Söz konusu yeni ödeme sistemine Maximum İşyerim uygulaması üzerinden ulaşılabilmektedir. Bu yöntem ile ödeme kabul etmek isteyen müşterilerimizin Maximum İşyerim uygulamasını Apple Uygulama Market (App Store) veya Android Uygulama Market (Android Store) üzerinden mobil cihazlarına indirmesi gerekmektedir. 
Satıcı, Maximum İşyerim uygulaması üzerinden, bir ödeme sayfası bağlantısı (link) oluşturarak bunu müşterisine SMS ya da elektronik posta ile göndererek süreci başlatabilmekte, müşteri ise kendisine ulaşan linke tıklayarak önceden sipariş vermiş olduğu mal/hizmet bilgilerinin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşmaktadır. Müşteri, bu sayfada ödeme anında “kart numarası”, “son kullanma tarihi” ve “güvenlik numarası (CVV)” bilgilerini girerek, ödeme sayfasında bulunan “Ödeme” butonuna tıklaması ve “3D Secure” şifresini girmesinin ardından ödeme işlemini tamamlamaktadır. 
Satıcının müşterilerine göndereceği linkin aktivasyonu 1 gün olarak belirlenmiş olup, bu sürenin sonunda link müşteri tarafından kullanılamayacaktır. 

 
Linkle Tahsilat için POS Sahibi Olmam Gerekir mi? 

Linkle tahsilat kullanabilmek için fiziki POS veya Sanal POS kullanıcısı olmanıza gerek bulunmuyor. 
Linkle Tahsilat yapabilmek için İşCep, İnternet Şube ve Maximum İşyerim’den Linkle Tahsilat seçimi yaparak başvuruda bulunabilir, bu özelliği Maximum İşyerim uygulamasında yer alan Ödeme Al menüsünden anında kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Linkle Tahsilat özelliğini kullanabilmeniz için Anında Bankacılık yetkinizin bulunması gerekir. Anında Bankacılık yetkiniz bulunmuyorsa veya Linkle Tahsilat özelliğini kullanması için ilave bir kullanıcı ekletmek isterseniz Şubeniz ile iletişime geçebilirsiniz.


Linkle Tahsilat üzerinden Hangi Kartlarla Ödeme Yapılabilir?
Linkle Tahsilat uygulamasında aşağıda yer verilen kartlar kabul edilmektedir:

 
VISA, MasterCard, American Express, UnionPay, JCB, MIR ve Discover ve Diners Club logolu kredi ve banka kartları,
VISA Electron logolu banka (debit) kartları,
VISA VPAY logolu kartlar,
Mastercard Maestro logolu banka (debit) kartları,
TROY logolu kredi ve banka (debit) kartları,
Bankamız ve diğer bankalarca çıkartılan sanal kartlar 


İş Bankası POS'um Cepte nedir?
İş Bankası POS’um Cepte, üye işyerlerinin fiziksel POS cihazına ihtiyaç duymadan Android cihazlar ile temassız özellikli kartlardan veya mobil ödeme özellikli cep telefonlarından ödeme almalarını sağlayan, akıllı cep telefonlarını temassız POS cihazına dönüştüren dijital POS ürünüdür.

İş Bankası POS'um Cepte'yi kimlerin kullanımına uygundur?
NFC özellikli Android bir cihaza sahip, özellikle POS cihazı taşımak istemeyen ve seyyar bir şekilde ödeme alma ihtiyacı olan esnaf, KOBİ ve mikro ölçekteki üye işyerlerimiz (Yazarkasa POS mükellefi olmayan) kullanabilir.

İş Bankası POS'um Cepte’ye nasıl başvurabilirim?
POS’um Cepte ürününe Maximum İşyerim uygulaması üzerinden kolayca başvurunuzu yapabilir ve anında ödeme almaya başlayabilirsiniz. Ticari İnternet Şube ya da İşCep için kullandığınız mevcut mobil şifreniz ile Maximum İşyerim uygulamasına giriş yaptıktan sonra «Başvurular» menüsünde yer alan «Anında Üye İşyeri Başvurusu» sekmesinden POS’um Cepte’ye başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası POS'um Cepte’yi nasıl kullanabilirim?
Maximum İşyerim uygulamasına giriş yaptıktan sonra «Ödeme Al» menüsü üzerinden «POS’um Cepte ile Ödeme Al» seçeneğine tıklayarak ödeme alabilirsiniz.

Ödeme almak için satışını yapmak istediğiniz ürün veya hizmetin tutarını POS’um Cepte uygulamasına girdikten sonra ve «Ödeme Al» butonuna basmanız yeterlidir. Müşteriniz, ödeme yapmak istediği temassız kartını veya mobil ödeme özellikli cep telefonunu, kullandığınız mobil cihazın arka bölümünde yer alan NFC antenine okuttuğunda ödeme işleminiz tamamlanır.
Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra müşterinizin talebine göre işleme ait bilgi fişini SMS veya e-mail yöntemlerinden biriyle kart sahibine iletebilirsiniz.

Temassız işlem limiti dâhilinde (500 TL) şifre kullanmadan işlem yapılabilmektedir. Temassız işlem limiti üzerindeki 500 TL üzeri) işlemlerde ise kart şifresi mobil cihaza girilerek işlem tamamlanabilmektedir.

​​İş Bankası QR POS ile akıllı telefonlar POS olarak kullanılabilecek!

İş Bankası QR POS Nedir?
İş Bankası QR POS ile ödeme sürecinin alışılmış tarafları olan kart ve POS cihazına fiziksel olarak ihtiyaç duyulmaksızın, mobil cihazdan mobil cihaza sağlanan etkileşim aracılığıyla, alışveriş işlemi tamamen dijital ortamda tamamlanabilmektedir. 

 
POS işlemlerinize ilişkin her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz yeni uygulamamız Maximum İşyerim uygulamasını kullanarak üye işyerlerimizin akıllı telefonları aracılığıyla kolay bir şekilde satış yapmaları artık mümkün.

 
Bu Ürün Kimler İçin?
ÖKC zorunluluğu bulunmayan,
POS cihazı taşımak istemeyen veya fiziksel POS cihazının oluşturduğu maliyetlerden kaçınan,
Seyyar satış yapan, mobil POS taşımaktan kaçınan,
Yeni nesil teknolojileri müşterilerine sunarak fark yaratmak isteyen,
Kart taşımayan, akıllı telefon ile QR ödeme yöntemini tercih eden yeni nesil tüketici grubuna satış yapmayı amaçlayan satıcılar;


 
Avantajlı QR POS Tarifesi:

 
Yıllık sadece 75 TL ödeyerek akıllı telefonunuzu POS olarak kullanabilirsiniz. Üstelik QR POS kullanana işyerlerine bu ücret dışında başka bir aylık ücret yansıtılmayacaktır.*

 
Fark Yaratan Avantajlar:

 
İş Bankası QR POS kullanan işyerleri;

 
Fiziksel POS cihazı taşımadan seyyar satış yapabilirler,
POS kullanım ücreti ve iletişim ücreti ödemezler.
Yıllık sadece 75 TL olan QR POS ücretini peşin ödeyerek herhangi bir ciro kısıtlaması olmaksızın satış yapabilir ve bunun dışında komisyon ödemezler,*
Akıllı telefonlarını POS cihazı olarak kullanarak POS cihazına özgü slip temini, teknik arıza süreçleri gibi hususlardan kaçınmış olurlar.

 
*Beklemeli çalışan işyerlerinden herhangi bir tutar kesintisi yapılmadan mutabık kalınan gün sayısı sonrasında QR POS ile kabul ettiği ödemeler işyeri hesabına aktarılır. Ertesi gün ödemeli veya hibrit çalışan işyerlerinden ise QR POS ile kabul ettiği ödemelerden mutabık kalınan komisyon kesintisi yapıldıktan sonra kalan tutar işyeri hesaplarına aktarılır.


 

​Beklemeli çalışma koşullarına sahip üye işyerleri Maximum İşyerim uygulamasında Pos Erken Ödeme menüsü ile peşin ve taksitli bekleyen alacaklarını erken tahsil süreci başlatabilmektedirler. Tüzel ve gerçek kişi tacir müşteriler Pos Erken Ödeme özelliğini kullanabilirler. Pos Erken Ödeme ile ilgili işlem kuralları aşağıdaki gibidir.
 
• Maximum İşyerim üzerinden 30.000 TL’ye  kadar erken ödeme yapılmasına izin verilecek olup limit üstü işlemler BKKOB tarafından sonuçlandırılacaktır.
 
• En az bir terminalinde Key-in yetkisi bulunan üye işyerleri uygulama üzerinden erken ödeme süreci başlatamayacaklardır.

• Taksitli işlemlerde hesaba geçmeyi bekleyen taksitler ayrı ayrı ödenebilir, fakat taksitli tutar bölünemez. Örneğin 2 taksitli 400 TL’lik işlem 200 TL, 200 TL olarak ayrı ayrı ödenirken, işlem 200 TL ve 100 TL olarak bölünemez.

• Peşin işlemlerde ise işlem bölünmediğinden tek perça halinde ödeme yapılacaktır.

• Aynı gün içinde yapılan işlemler erken ödemeye konu edilmez.Gün sonuna girmiş işlemler erken ödeme yapılabilir.

• Talep tarihi ile işyeri açılış tarihi arasında minimum 120 gün olmayan müşterilerin internet şube üzerinden talep yaratılmasına izin verilemez.

• Üye işyerinin talebi gerçekleştirdiği günden 15 gün öncesini kapsayan dönemde gerçekleştirdiği ortalama günlük cironun, bundan önceki 6 aylık süreçte (6 aydan kısa süredir açık olanlar için açık oldukları süreçte) gerçekleştirdiği ortalama günlük cirodan 1,5 kat daha fazlası olması durumunda Maximum İşyerim üzerinden yapılan erken ödeme talebi gerçekleştirilemez.

• Üye işyerinin talebi gerçekleştirdiği günden 15 gün öncesini kapsayan dönemde gerçekleştirdiği ortalama günlük işlem adedinin, bundan önceki 6 aylık süreçte (6 aydan kısa süredir açık olanlar için açık oldukları süreçte) gerçekleştirdiği ortalama günlük işlem adedinin 1,5 katı veya daha fazlası olması durumunda internet şube üzerinden yapılan erken ödeme talebi gerçekleştirilemez.

• Üye işyerinin talebi gerçekleştirdiği günden 15 gün öncesini kapsayan dönemde gerçekleştirdiği YD kart cirosunun aynı 15 günlük süreçteki toplam ciroya oranının, bundan önceki 6 aylık süreçte (6 aydan kısa süredir açık olanlar için açık oldukları süreçte) gerçekleştirdiği YD kart cirosunun bu süreçte gerçekleştirilen toplam ciroya oranından 1,5 kat fazla olması veya önceki dönemlerde (“6 aydan kısa süredir açık olanlar için açık oldukları süreçte” ) hiç yurt dışı kart cirosu olmaması durumunda internet şube üzerinden yapılan erken ödeme talebi gerçekleştirilemez.
• Talebi gerçekleştirdiği günden 15 gün öncesini kapsayan dönemde Üye işyeri üzerinden gerçekleştirilen itiraz işlem tutarı günlük ortalamasının, bundan önceki 6 aylık süreçte (6 aydan kısa süredir açık olanlar için açık oldukları süreçte) gerçekleştirilen ortalama günlük itiraz işlem tutarının 1,5 katı veya daha fazlası olması durumunda internet şube üzerinden yapılan erken ödeme talebi gerçekleştirilemez.

• İşyerinden son 30 günlük süreçte 5 den fazla itiraz işlemi gerçekleştirilmiş olması durumunda internet şube üzerinden yapılan erken ödeme talebi gerçekleştirilemez.

 

 

 

Maximum İşyerim Ödeme Al sekmesinde yer alan Alipay ile QR Ödeme Al, UnionPay ile QR Ödeme Al seçenekleriyle Alipay ve UnionPay dijital cüzdan kullanıcılarından ödeme almak mümkündür. Maximum İşyerim’den oluşturulan QR kodun, Alipay veya UnionPay cüzdan kullanıcısı tarafından cep telefonu ile okutulması suretiyle ödeme işlemi tamamlanmaktadır. Akıllı telefonlar üzerinden tamamlanan dijital ödeme deneyimi, bu seçeneklerin uygulamaya eklenmesiyle, Uzak Doğu’da yaygın kullanımı olan Alipay ve UnionPay cüzdan uygulamalarını da kapsar hale gelmiştir.  
 

​Çin’in Tenpay Payment Technologies Co. Ltd. firması ile Bankamız arasındaki işbirliği ile müşterilerimiz, Maximum İşyerim uygulamasındaki “Ödeme Al” sekmesinden, ‘WeChat Pay ile QR Ödeme Al’ seçimi ile ödeme kabul edebileceklerdir. WeChat Pay, dünya genelinde toplamda 1.2 milyar aktif kullanıcısı bulunan ve Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması olan WeChat’in ödeme platformu olarak özellikle Çin’de yaygın kullanıma sahiptir. İşbirliğimizle ilgili bilgi için tıklayınız

Dinamik Güvenlik Kodu ile online alışveriş fırsatı!

Dinamik Güvenlik Kodu özelliği sayesinde, online alışverişlerinizde fiziki kartın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodu yerine, Maximum İşyerim üzerinden 5 dakika süreyle geçerli olacak şekilde oluşturacağınız Dinamik Güvenlik Kodu’nu kullanabilirsiniz. 

Bu özellik sayesinde, internetten ticari kredi kartlarınızla gerçekleştireceğiniz online alışverişlerinizi kart bilgilerinizi paylaşmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Dinamik Güvenlik Kodu üretmek hem çok kolay hem de çok hızlı. DGK için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kartlarım menüsünden işlem yapacağınız kartınızı seçin.

Sırasıyla -Kart Ayarları --Dinamik Güvenlik Kodu üretme --DGK üret seçeneğini işaretleyin.

​Maximum İşyerim uygulaması üzerinden ticari kredi kartlarıyla harç ve vergi ödemeleri yapılabilmektedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme

Maximum İşyerim uygulamasında yer alan Ödeme Yap sekmesinden, Bankamız ticari kartları ile Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme hizmeti sunulmaktadır. Buna göre, Maximum İşyerim uygulaması kullanıcılarımız hem şirket araçları hem de başkasına ait araçlar için MTV ödemesi yapabilecektir. Vergi ödeme işlemi,  araç sahibinin TCKN/VKN bilgisi ve aracın plakası girildikten sonra, vergi dönemi seçilerek tamamlanabilecektir.


Harç Ödeme İşlemleri

Maximum İşyerim Ödeme Yap sekmesinden ulaşılabilecek Harç Ödemeleri menüsü ile, uygulama üzerinden ticari kredi kartıyla yurtdışı çıkış harcı ödemesi yapılabilmektedir.

​Maximum İşyerim Fırsatlar sekmesinden ticari müşterilere sunulan onlarca kampanyaya ulaşılabilmekte ve katılım yapılabilmektedir. Fırsatlar sekmesinde yer alan Başvurular menüsü üzerinden POS/ÖKC başvurusu ve Şirket Kredi Kartı başvurusu başlatılabilmektedir

X

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez (Cookie) Politikası’nı incelemenizi rica ederiz.

Çerezleri Kabul Et
X Kapat