BİREYSEL
BANKACILIK
TİCARİ
BANKACILIK
BANKAMIZI
TANIYIN
BİREYSEL BANKACILIK
Krediler
Kartlar
Mevduat ve Yatırım
Dijital Bankacılık
Sigorta ve Emeklilik
Ödemeler ve Para Transferi
Ayrıcalıklı Hizmetler
Özel Bankacılık
Ticari Krediler
Ticari Kartlar
KOBİ Bankacılığı
Tarım Bankacılığı
İşinize Özel
Dijital Bankacılık
Nakit Yönetimi
POS / ÖKC
Mevduat ve Yatırım

Visa /Master /Troy

Bankamatik Kartı, Alışverişin de Kartı ​

Dijital Bankamatik Kartı’nızı teslim edilmesini beklemeden hemen kullanmaya başlayabilirsiniz!

Bankamız dijital kanalları üzerinden anında Bankamatik Kartı başvurusunda bulunabilir, kartınızın teslim edilmesini beklemenize gerek olmadan Dijital Bankamatik Kartı’nızı Maximum Mobil uygulaması üzerinden yapacağınız mobil ödeme işlemlerinde ve e-ticaret alışverişlerinizde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dijital Bankamatik Kartı ile kartınız fiziken teslim edilene kadar 2.000 TL’ye kadar mobil ödeme işlemi ve Maximum Mobil uygulaması içinde ve elektronik ticaret sitelerinde 2.000 TL’ye kadar e-ticaret alışverişi yapılabilmektedir.

Maximum Mobil içindeki işlemlerde ödeme anında henüz teslim edilmemiş Bankamatik Kartınız da listelenmekte olup, kartınızın Maximum Mobil dışındaki e-ticaret alışverişlerinde kullanılabilmesi için ise elektronik ticaret işlemleri için gerekli olan “kart numarası”, “son kullanma tarihi” ve “güvenlik kodu” bilgileri Maximum Mobil’de gösterilmektedir. Kart numarasının yanına eklenen “kopyalama” fonksiyonu ile kopyalanacak kart numarası bilgisi e-ticaret sitelerinin ödeme sayfalarına kolayca taşınabilmektedir.

Bankamatik Kartı’nıza ait “kart numarası”, “son kullanma tarihi” ve “güvenlik kodu” bilgilerinin gösterimi sadece fiziki olarak teslim edilmemiş kartlar için değil fiziksel teslimi yapılmış kartlar için de geçerli olup bu sayede fiziksel olarak basılmış kartınız yanınızda bulunmasa bile elektronik ticaret işlemlerinde kullanılabilecektir.

Yurtiçi ve yurtdışında** yapacağınız alışverişlerinizde Bankamatik Kartı’nızı kullanarak;
Yanınızda nakit taşıma riskinden kurtulursunuz.
Alışverişleriniz üzerinden MaxiPuan kazanırsınız.Maximum üye işyerlerinde yürütülen MaxiPuan kampanyalarından yararlanarak kazandığınız MaxiPuan tutarını artırabilirsiniz.Hem yurtiçinde, hem yurtdışında** Maximum üyesi olmayan işyerlerinden yapacağınız her 100 TL'lik alışverişiniz için 1 Kr değerinde MaxiPuan kazanırsınız.Kazandığınız MaxiPuanları Maximum üye işyerlerinde bedava alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.
MaxiNet güvenliğiyle*** sanal alışveriş yapabilirsiniz.
Hesabınızda yeterli para olmaması durumunda varsa ek hesabınız devreye girer.
Vereceğiniz SOS(Sınırsız Otomatik Servis) talimatıyla, hesabınızdaki paranın yatırım hesabınızda değerlendirilmesi ve alışveriş yaptığınız sırada bakiyeniz yeterli değilse otomatik olarak yatırım hesabınızdan gerekli miktarın kullanılması sağlanır*.

*9 Eylül 2011 tarihi öncesinde SOS talimatı vermiş müşterilerimizin Bankamatik Kartı ile yaptıkları alışveriş işlemlerinin SOS kapsamına alınması için, İnternet Şubemiz veya şubelerimiz aracılığıyla talimatnamelerini yenilemeleri gerekmektedir.
**979233 ile başlayan Troy Bankamatik kartı ile yurt içinde para çekilebilmekte ve alışveriş yapılabilmektedir. olup 650082 ile başlayan Troy bankamatik kartı ile yurtiçinde tüm ATM ve POS cihazlarında; yurtdışında ise Discover, Diners’s Club logolu Bankamatik ve POS cihazlarında işlem yapabilmektedir.
***Troy Bankamatik kartı ile 500 TL ile sınırlı olacak şekilde, 3D olmayan internet işlemleri yapılabilecektir.
SOS özelliği sayesinde paranız yatırım hesabınızda değerlenirken bile alışveriş yapabilirsiniz.

Vereceğiniz SOS (Sınırsız Otomatik Servis) talimatıyla paranız bir yandan sürekli olarak değerlenirken, alışveriş yaptığınız sırada bakiyeniz yeterli değilse otomatik olarak yatırım hesabınızdan gerekli miktar kullanılır.

Bankamatik Kartı’nızın temassız özelliği ile hızlı alışverişin tadını çıkartın!
Üzerinde temassız ödeme amblemini gördüğünüz okuyucuların bulunduğu tüm ödeme noktalarında Temassız özellikli Bankamatik Kartı’nızla ödeme yapabilirsiniz.

Temassız özellikli Bankamatik Kartı’nızla ödeme yapmak için onu kart okuyucuya göstermeniz yeterli. Kartınızı okuyucuya gösterdiğinizde kartınızdaki bilgiler okunur ve o anda ödemeniz yapılmış olur. Temassız kartın okunma süresi 1 saniyeyi aşmaz.

Temassız İşlem Limiti Sayesinde Güvenli Alışveriş Yapın
Temassız özellikli Bankamatik Kartlarının temassız işlem üst limiti her bir ödeme için 350 TL'dir.

Gerçekleştirdiğiniz temassız işlemlerin toplamı 350 TL'ye ulaştığında kartınızla temassız ödeme yapmaya devam edebilmek için şifrenizi kullanarak herhangi bir alışveriş yapmanız ya da Bankamatiklerde şifreli bir işlem gerçekleştirmeniz yeterlidir. Temassız kartınızla şifreli bir işlem gerçekleştirdiğiniz takdirde, temassız ödeme yapabileceğiniz 350 TL'lik işlem limitiniz yeniden kullanılabilir hale gelir ve temassız işlemlerinize devam edebilirsiniz.

SOS Talimatını Nasıl Kullanırsınız?
Bankamatik Kartı'nızla yaptığınız alışverişlerinizde uygulamadan faydalanabilmeniz için SOS/Maksimum Hesap talimatınızın bulunması gerekmektedir.

Bankamatik Kartınızla yaptığınız alışveriş işlemlerinde hesap bakiyeniz yeterli değilse SOS uygulamasının devreye girmesini nasıl sağlayabilirsiniz?
9 Eylül 2011 tarihi öncesinde vermiş olduğunuz SOS talimatı varsa, Bankamatik Kartı’nız ile yaptığınız alışverişlerin SOS kapsamına alınması için, Internet Şubemiz veya şubelerimiz aracılığıyla talimatnamenizi yenilemeniz gerekmektedir.
SOS/Maksimum Hesap talimatınız 9 Eylül 2011 tarihinden sonra verilmiş ise, Bankamatik Kartı’nız ile yaptığınız alışverişlerde doğrudan uygulamadan faydalanabilirsiniz.
SOS/Maksimum Hesap talimatı kapsamında sadece Bankamatik Kartı’nızın bağlı olduğu cari hesap, buna bağlı yatırım hesabı serbest bakiyesi, likit fonlarınız ve varsa ek hesap kullanılabilir limiti taranacaktır.
Bankamatik Kartı’nız ile gerçekleştireceğiniz ve SOS/Maksimum Hesap uygulamasının devreye girdiği işlemlerinizde, alışveriş işlemi sırasında kullanılmış olan varlık bilgileriniz SMS olarak Bankamız sisteminde kayıtlı cep telefonunuza iletilir. SMS ile bilgilendirilmek istiyorsanız, SOS/Maksimum Hesap talimat güncelleme veya yeni talimat verme işleminiz esnasında, SMS ile bilgilendirme tercihinizi belirtmeniz gerekmektedir.
SOS/Maksimum Hesap uygulamasının devreye girmesi ile gerçekleşen alışveriş işleminizi iptal etmeniz durumunda, alışveriş tutarı cari hesabınıza aktarılır.
SOS/Maksimum Hesap devreye girmesi ile gerçekleşen alışveriş işlemlerinizde de mevcut kurallarımız çerçevesinde MaxiPuan kazanırsınız.

Bankamatik Kartı’nızı internet alışverişlerinde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz!
Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden MasterCard SecureCode veya Verified by VISA* logosunu gördüğünüz tüm sanal işyerlerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bankamatik Kartı’nızla internette alışveriş yapabilmeniz için Bankamatik Kartı'nızın bağlı olduğu hesabınızda işlem tutarı kadar kullanılabilir bakiyeniz olması yeterlidir. Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda varsa ek hesabınızdan ödemeniz karşılanır.

Bankamatik Kartı'nızla yaptığınız alışverişler Maxinet güvencesi* ile koruma altındadır.

www.gib.gov.tr üzerinden vergi ve harç ödemelerinizi Bankamatik Kartınız ile kolayca yapabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı www.gib.gov.tr sitesi üzerinden yapacağınız;
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV),
Trafik Para Cezaları,
Yolcu Beraberinde Getirilen Cep Telefonu Harcı,
Gayri Menkul Sermaye İradı Vergisi,
Tapu harcı, • Tapu Sicil Harcı,
Yüksek Öğrenim Kredi Borcu Hesabı,
Yüksek Öğrenim Harç Kredisi

ödemelerinizi artık İş Bankası Bankamatik Kartı’nız ile (üstelik 3D secure güvenliği ile) gerçekleştirebilirsiniz.

* TROY Bankamatik kartı ile 500 TL ile sınırlı olacak şekilde, 3D olmayan internet işlemleri yapılabilecektir.

Bankamatik Kartı İle Nasıl Alışveriş Yapacaksınız?
Bankamatik Kartı'nızı 3D secure* olarak adlandırılan MasterCard SecureCode veya Verified by Visa logosunu gördüğünüz internet işyerlerinde kullanırken;
Ödeme anında, ödeme penceresi ekrana gelir, kart numarasının girilmesinin istendiği tüm alanlara Bankamatik Kartı'nızın üzerinde bulunan 16 haneli kart numaranızı girmeniz gerekir.
“Gönder" butonunu tıkladığınızda sistem, kart bilgilerinizi kontrol eder ve tek kullanımlık alışveriş şifrenizi Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile iletir.
Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini 180 saniye içinde ekrana girdiğinizde alışveriş işleminiz tamamlanır.

Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için gereken tek şey cep telefonu numaranızın Bankamızda kayıtlı olmasıdır. Cep telefonu bilginizi Bankamatiklerimizden veya Şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.

Sorularınız için 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden bilgi alabilir veya mail adresimize mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.

* TROY Bankamatik kartı ile 500 TL ile sınırlı olacak şekilde, 3D olmayan internet işlemleri yapılabilecektir.

Bankamatik Kartı'nız ile Türkiye'nin her yerinde 7 gün, 24 saat yaygın Bankamatik ağımızı kullanarak;
Para çekebilir,
Her türlü bireysel bankacılık işlemini yapabilir,
Sadece kartınızın ait olduğu hesaba değil müşteri numaranız altında tanımlı tüm hesaplarınıza ulaşarak para çekebilir,
Ortak ATM uygulaması kapsamında yurt içinde tüm ATM'lerden İş Bankası hesabınıza ulaşabilir, nakit çekebilir ve bakiyenizi sorgulayabilir; ayrıca yurt dışında da Visa veya Master veya 650082 ile başlayan Troy kartlarımız ile Discover Diner’s Club amblemi taşıyan herhangi bir ATM'den para çekebilirsiniz.

Bankamatiklerimiz ve Bankamatik Kartlarımız ile ilgili bilgi almak için tüm şubelerimize ve 7 gün 24 saat 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemize başvurabilirsiniz.

Şimdi, hemen Bankamatik Kartı sahibi olmak için;
İsim bilginizin yer almadığı Bankamatik Kartı’nıza Şubelerimizden anında başvurabilir, hemen teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik Maximum dünyasının ayrıcalıklarından yararlanarak, nakit taşımadan alışveriş keyfini çıkarabilirsiniz. İsim bilginizin yer almadığı Bankamatik Kartı, Bankamatik Kartı’nın tüm özelliklerine sahiptir ve ilk yenileme talebinizde isim bilginizi de içerecek şekilde basılacaktır. Detaylı bilgi için Şubelerimize başvurabilirsiniz.

Yurtdışında Bankamatik Kartı’nızı rahatça kullanın!
Dilerseniz Bankamatik Kartı’nızı vadesiz ABD Doları veya Euro hesabınıza bağlayabilir, yurt dışındaki ATM’lerden yapacağınız nakit çekim işlemlerinizde* ve Bankamatik Kartı’nızla yurt dışında yapacağınız alışverişlerinizde* döviz tevdiat hesabınızı kullanabilirsiniz.

* K.K.T.C.’de yapılan işlemler hariçtir.

Vadesiz ABD doları veya Euro hesabınızı İşCep’ten açabilir, Şubenizden Bankamatik Kartı’nızı döviz tevdiat hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Döviz tevdiat hesabınıza bağlı olan Bankamatik Kartınız ile yurtdışında yapacağınız nakit çekme ve bakiye sorgulama işlemleri dolayısıyla söz konusu olacak ücretler Bankamatik Kartı’nızın bağlı olduğu döviz tevdiat hesabına yansıtılacaktır.

Kartın Bağlı Olduğu Hesap
Yurt Dışı İşlemlerde
Ulaşılacak Hesap
Bakiye Sorgulama Ücreti
(BSMV Hariç)
Nakit Çekme Ücreti
(BSMV Hariç)
TL ACH
TL ACH
2,00 TL
%1,5 + 3 USD karşılığı TL
TL ACH ve USD DTH
USD DTH
2,00 TL karşılığı USD
%1,5 + 3 USD
TL ACH ve EURO DTH
EURO DTH
2,00 TL karşılığı EURO
%1,5 + 2,5 EURO
TL ACH, USD DTH ve EURO DTH
EURO işlemlerde EURO DTH
2,00 TL karşılığı EURO
%1,5 + 2,5 EURO
TL ACH, USD DTH ve EURO DTH
Diğer döviz cinslerinde USD DTH
2,00 TL karşılığı EURO
%1,5 + 3 USD


X

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez (Cookie) Politikası’nı incelemenizi rica ederiz.

Çerezleri Kabul Et
X Kapat