BİREYSEL
BANKACILIK
TİCARİ
BANKACILIK
BANKAMIZI
TANIYIN
BİREYSEL BANKACILIK
Krediler
Kartlar
Mevduat ve Yatırım
Dijital Bankacılık
Sigorta ve Emeklilik
Ödemeler ve Para Transferi
Ayrıcalıklı Hizmetler
Özel Bankacılık
Ticari Krediler
Ticari Kartlar
KOBİ Bankacılığı
Tarım Bankacılığı
İşinize Özel
Dijital Bankacılık
Nakit Yönetimi
POS / ÖKC
Mevduat ve Yatırım

Diğer Nakdi Krediler

Nakdi krediler ile işinizde ihtiyaç duyduğunuz finansman desteği İş Bankası'nda yanınızda! Diğer nakdi krediler seçeneklerimizi şimdi inceleyin.

​Firmanızın kısa süreli finansman ihtiyacını,

anapara ve faiz ödemelerini vade sonunda birlikte yapacağınız,
belirlediğiniz vade boyunca faiz oranı sabit kalan,
kullandığınız tarihte vade sonunda ödeyeceğiniz faiz tutarı belli olan

Spot Kredilerimiz ile karşılayabilirsiniz.
 
Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz.


​İş’te Güneş Kredisi Nedir?

İş Bankası sektörde bir ilke imza atarak “çatı” ve “öz tüketim” modeli üzerinden Güneş Enerjisi Santrali (GES)  yatırımlarına finansman desteği sunuyor.  

İşletmeler, İş’te Güneş Kredisi’yle güneş enerjisini biriktirerek güçlerine güç  katıyor. Kendi elektriğini çatılarında çevre dostu şekilde üreten işletmeler, elektrik giderlerinden tasarruf ediyor, avantaj kazanıyor. 

İşletmenizin elektrik giderlerini azaltmak için çatınıza kendi güneş enerjisi santralinizi kurun, kredi taksitlerinizi fatura öder gibi ödeyin 

İş'te Güneş Kredisi Kullandırım Koşulları 

İş’te Güneş Kredisi, azami 1 yılı anapara geri ödemesiz 10 yıla varan vadelerde TL, USD veya EURO cinsinden kullanılabilir. 

Kredi ödeme şekli nedir?

Esnek veya fatura öder gibi aylık eşit taksitlerle geri ödeme imkânı sağlar. 

İş’te Güneş Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kredi başvurusu ve kredi kullanım esnasında, 
Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu
Bağlantı Anlaşması
Sistem Kullanım Anlaşması
Teknik Analiz Raporu
EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) Sözleşmesi 
Santralin sigortalandığını gösteren Sigorta Poliçesi
Bakım ve Onarım Anlaşması
USD/EURO kredi kullanımlarında döviz kredisi kullanım uygunluğuna dair bilgi ve belgeler
 
Şubelerimize ibraz edilmelidir. 
 
İş Bankası; dilediği zaman kredi koşullarını değiştirme, fiili bir bildirimde bulunmaksızın krediyi sona erdirme, kredi talebini reddetme, gerekli gördüğü takdirde ilave teminat talep etme hakkına sahiptir.

Daha fazla bilgi ve detaylar için sizleri en yakın İş Bankası şubemize bekliyoruz. 

​Ticarette daha hızlı olabilmek için!

Yeni veya 2. el, hafif ticari veya ticari araç alırken, size özel faiz oranı ve vadelerde, ticari taşıt kredisi kullanabilir, Bankamızın anlaşmalı markalar ile düzenlediği kampanyalar kapsamında indirimli faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
 
İş Bankası müşterilerine özel, anlaşmalı markalarla yaptığımız özel vade ve faiz oranlı kampanyalarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen en yakın şubemize​ ​başvurunuz.​


Firmanızın finansman ihtiyacını, belirlenen vade ve limit içinde serbestçe kullanıp (rotatif), faizini genellikle üçer aylık dönemlerde (31 Mart, 30 Haziran, 30 Eylül, 31 Aralık) ödeyebileceğiniz ve piyasada gerçekleşen faiz oranı değişikliklerine duyarlı BCH kredilerimizle karşılayabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz.​


​​İhracatınızın veya ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı faaliyetlerinizin finansmanı için uygun koşullarda İhracat Kredisi kullanabilirsiniz.Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​​ başvurabilirsiniz.​​

​Eximbank Kaynaklı TL İhracat Kredisi​

Sektörel Dış Ticaret Şirketleri (SDTŞ), imalatçılar, imalatçı-ihracatçılar ve ihracatçı firmaların, Türk menşeili mallarının serbest dövizle, kesin olarak ihracat taahhüdü karşılığında, FOB ihracat taahhüdünün %100'ünün TCMB Döviz Alış Kuru üzerinden hesaplanan TL karşılığı kadar kullandırılabilen, azami 360 gün vadeli, diğer kullanım koşulları ve faiz oranı Eximbank tarafından belirlenen Eximbank kaynaklı kredileri Bankamız aracılığıyla kullanabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için; www.eximbank.gov.tr​ veya size en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz. ​

Eximbank Kaynaklı İhracat Döviz Kredisi


​​Sektörel Dış Ticaret Şirketleri (SDTŞ), imalatçılar, imalatçı-ihracatçılar ve ihracatçı firmalara, Türk menşeili malların serbest dövizle, kesin olarak ihracı taahhüdü karşılığında, FOB ihracat taahhüdünün % 100'ü kadar kullandırılabilen, azami 360 gün vadeli, diğer kullanım koşulları ve faiz oranı Eximbank tarafından belirlenen, Eximbank kaynaklı kredileri Bankamız aracılığıyla kullanabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için; www.eximbank.gov.tr​​ veya size en yakın şubemize​ başvurabilirsiniz.​

​Havale ve EFT'lerinizin gönderilmesi, fatura, vergi, çek ve senet bedellerinizin ödenmesi gibi nedenlerle gün içinde ortaya çıkan ve bir günü aşmayan geçici finansman ihtiyaçlarınızı faiz ödemeksizin (sıfır faizli olarak) kullanacağınız Gün İçi Kasa Kolaylığı Kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​ ​başvurabilirsiniz.​


Üretiminizi veya faaliyetinizi tedarikçi zinciri ile yürütmekte olan büyük çaplı firmalara mal ve/veya hizmet temin etmekte iseniz kısa süreli nakit ihtiyacınızı Tedarikçi Kredisi ürünümüz ile karşılayabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz.​


Altın üretimi veya ticareti ile iştigal ediyorsanız (altın işleyen veya altın üzerinden işçilik geliri elde eden üretici firmalar, altın ticareti yapan firmalar, kuyumcular vb.);

İşletme sermayesi ihtiyaçlarınızın finansmanını teminen, “Altın İşletme Kredisi”, 
İhracatlarınızın finansmanını teminen “Altın İhracat Kredisi”
ürünlerimizden uygun vade seçenekleri ile yararlanabilirsiniz.
Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz.​


​Proje Finansmanı

​Bankamız, gerek mevcut işletmelerin tevsi yatırımlarını, gerekse tamamen yeni hayata geçirilecek projeleri orta ve uzun vadeli nakdi ve/veya gayri nakdi kredi vererek desteklemektedir.

Ülkemizde gerçekleştirilen pek çok projede (tevsi yatırımların yanı sıra işletme hakkı devri, yap-işlet-devret, yap-işlet modelleriyle gerçekleştirilenler dahil) lider olarak yer almış olan Bankamız, proje finansmanı konusunda yatırımcılara en uygun finansman yapısını sunma konusunda geniş bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

Tevsi veya komple yeni yatırım projelerinin teknik, mali ve finansal fizibilite açılarından Bankamızın uzman kadrosu tarafından incelenmesi ile başlayan süreci, yeterli bulunan projelere uygun koşullarla finansman sağlanması takip etmektedir.​


​Sahip olduğunuz gayrimenkullere ilişkin kira gelirlerinizin temliki karşılığında işletme sermayesi ihtiyaçlarınızın finansmanını teminen Kira Temlikli Kredi kullanabilirsiniz.

Kira Temlikli Kredi;
Herhangi bir gayrimenkul (arsa ve tarımsal arazi hariç) sahibi olan ve sahip olduğu gayrimenkulünden düzenli kira geliri elde eden,
Söz konusu kira ödemelerine Bankamızın aracılık etmekte olduğu
 tüm ticari müşterilerimize sunulmaktadır.​

Ticari faaliyetlerinizde kullanmak üzere kiraladığınız işyerlerinin (dükkan, fabrika, dershane, büro vb.)  kira bedellerinin ödenmesini  teminen İşyeri Kira Kredisi kullanabilirsiniz.

İşyeri Kira Kredisi;
Kira bedellerinin, aylık yerine kiralama süresine uygun olarak peşin tahsil edilmekte olduğu bölgelerde ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan,
Aylık kira bedellerinin peşin ödenmesi suretiyle işyeri sahibi tarafından sunulabilecek indirimlerden yararlanmak isteyen,
tüm ticari müşterilerimize sunulmaktadır.
İşyeri Kira Kredisinden tüzel kişi tacirler her türlü gayrimenkul ​kiralamalarında, gerçek kişi tacirler ve serbest meslek erbapları ise ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere kiralayacakları işyerleri kapsamında faydalanabilmektedir.​​


Dünya Bankası Kaynaklı Krediler 

Yurtdışı Kaynaklı Krediler:Dünya Bankası, IFC (International Finance Corporation), Avrupa Yatırım Bankası ve benzeri finans kuruluşların sağladığı finansman imkânları konusunda ilişkiler yürütülmektedir.

İ​hracat Kredisi Garanti Kuruluşlarının Sigortası Kapsamındaki Krediler 

Yurtdışından yatırım malı ithal eden müşterilerimize yurtdışı muhabir bankalarımızdan aşağıda belirtilen İhracat Kredisi Garanti Kuruluşlarının Sigortası altında Bankamız aracılığı ile orta veya uzun vadeli finansman imkanı sağlanmaktadır. Muhabir bankalarımızın amacı kendi ülkelerinin ihracatını teşvik etmektir. 

Müşterilerimizin, ihracatçı firma ile imzaladığı alım-satım sözleşmesinin genellikle %85'i kredi ile finanse edilir, %15'lik kısım ise ithalatçı firma tarafından peşin olarak ihracatçıya transfer edilmektedir.

Ülke Adı
İHRACAT KREDİSİ GARANTİ KURULUŞLARI
ABD
US EXIM / Tarım ürünleri için GSM 102
Almanya
EULER HERMES
Avusturalya
EFIC
​Avusturya
​ÖKB
​Belçika
​OND
​Çin
​China Eximbank
​Danimarka
​EKF
Finlandiya
​FINNVERA
​Fransa
​COFACE
​Güney Kore
​KEXIM
​Hollanda
​NCM
​İngiltere
​ECGD
​İspanya
​CESCE
​İsveç
​EKN
​İsviçre
​SERV
​İtalya
​SACE
​Japonya
​JBIC
​Japonya
​NEXI
​Kanada
​EDC
​Norveç
​GEIK
​Portekiz
​COSEC
​​Tayvan
​The Export Import Bank of the Republic of China

Kredi Alım/Satım

İş Bankası yurtiçi ve yurtdışı ikinci el kredi pazarını yakından takip eder, getiri ve risk analizleri sonucunda portföyde yüksek getiri sağlayan işleri tespit eder ve alım/satımını gerçekleştirir.​ ​​​

Sendikasyon Kredileri

İş Bankası yüksek hacimli kredilerde risk yönetimini esaslarına bağlı olarak gerekli olduğu takdirde kredinin sendikasyonu sürecini düzenleyerek katılım sağlar.​

​​Forfaiting ile uluslararası ticari işlemlerden doğan vadeli alacaklarınızı Bankamıza devrederek, vadeden önce finansman sağlayabilirsiniz.

Forfaiting konusu yapabileceğiniz işlemler aşağıda yer almaktadır:
Kabul kredili dış ticaret işlemlerinizden doğan vadeli alacaklarınızı temsil edin, üzerinde bir bankanın kabulünü veya avalini taşıyan poliçeleriniz, 
Dönülemez vadeli akreditifleriniz,
Yabancı bir banka tarafından dönülemez bir teminat mektubu ile bedeli garanti edilmiş mal mukabili ihracatınız.
Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz​


​Üzerinde muteber bir yurt içi bankanın avalini taşıyan YP poliçe/bono karşılığında ticaret yapan alacaklı konumundaki müşterilerimizin iskonto taleplerini karşılamaya yönelik kredi ürünümüzdür.

Bankalarca aval verilen tarafları yurt içinde yerleşik YP poliçelerin iskontosu ürünü sayesinde, alacaklı firmalar poliçe vadesini beklemeksizin finansman ihtiyaçlarını giderebilecekleri gibi kredinin riski poliçe/bono alacaklısı olan müşterimiz üzerinde değil, ödeme teyidi bulunan yurtiçinde yerleşik YP poliçelerin iskontosu ürünü sayesinde, alacaklı firmalar poliçe vadesini beklemeksizin finansman ihtiyaçlarını giderebilecekleri gibi kredinin riski poliçe/bono alacaklısı olan müşterimiz üzerinde değil, ödeme teyidi bulunan yurt içi avalist banka üzerinde izlenecektir.​


İş Bankası POS cihazına sahipseniz, hesaplarınızda blokeli bekleyen tutarlarınız ile, Maximum anlaşmalı olmanız durumunda taksitli alacaklarınız toplamı karşılığında kullanabileceğiniz bir kredidir.

Firmanızın vadesiz ticari mevduat hesabında yeterli bakiye olmaması halinde devreye giren MaxiPOS Kredisi ürünümüz sayesinde,

çeklerinizi ve senetlerinizi ödeyebilir,
fatura ve vergi gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilir,
 EFT ve havale yapabilir,
nakit çekebilir,

kısacası kısa süreli finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirisiniz.

Kredinizi istediğiniz zaman kapatabileceğiniz gibi, ayrıca blokesi çözülen tutarlar kredi borcunuzu otomatik olarak kapatacaktır.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize ​başvurabilirsiniz.


​İl veya ilçe belediye sınırları içerisinde bulunan, tapulu ve imarlı ticari mahiyetteki (üzerine işyeri, depo, fabrika vb. inşaası gibi amaçlar için) arsa alımlarınızın finansmanı için 60 aya varan vadelerde aylık taksit ödemeli veya esnek ödeme planlı olarak Ticari Arsa Kredisi kullanabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​ başvurabilirsiniz.


​Franchising sistemi, Franchisee’nin (franchise alan), gelişmiş bir üretimi, işletme ve pazarlama sistemini, ticari ismi ve beraberinde getirdiği hakları ve tescilli bir ticari markayı içinde bulunduran herhangi bir işletmenin sistemine, söz konusu sistem dahilinde üretilen veya satılan mal ve hizmetlerin dağıtımını bağımsız bir işletme sahibi sıfatıyla gerçekleştirmek için Franchisor’a (franchise veren) belirli bir ücret ödemeyi kabul ederek dahil olmasıdır. 

Franchising Kredisi, Franchising sistemine katılmak isteyen girişimcilere sisteme giriş aşamasında ödeyecekleri giriş bedelinin yanı sıra demirbaş temini ve dekorasyon gibi doğacak muhtelif ihtiyaçların sağlanması amacıyla kullanabileceğiniz taksit ödemeli ticari kredi türüdür.

Franchising Kredisi ile sağlayacağınız fon ile güvenli sistematiğe sahip markaların çatısı altında faaliyet gösterebilir, hem işletmenizi yenilikçi nitelikte kurabilir, hem de markanın tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Franchising Kredisi’nin Özellikleri

Franchising Kredisini 36 aya varan vadelerde kullanabilirsiniz.
Franchising sistemine girişte ödeyeceğiniz bedelin %75’ine kadar kredi kullanma imkanından yararlanabilirsiniz.
İşletmenizde demirbaş temini ve dekorasyon gibi doğabilecek finansman ihtiyaçlarınız için de aynı koşullarla fatura bedelinin %75’ine kadar kredi kullanmanız mümkün.
Kredinizin geri ödemelerini ister aylık taksit ödemeli, ister esnek vade planlı olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Franchising Kredisinin Avantajları

Belirli bir plan doğrultusunda yönetilen iş zincirine girmek isteyen girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını karşılar.
Uzun vadede, uygun faiz oranlı fon imkanı sağlar.

Uygun ödeme ve vade seçenekleri için size en yakın Türkiye İş Bankası Şubesi​'nden bilgi alabilirsiniz.

Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir.​​

​Yatırımlarınızın, makine ve/veya işyeri alımınıza ilişkin nakit ihtiyacınızın finansmanına yönelik olarak, esnek ödeme koşullarıyla, 1 yıl anapara ödemesiz olmak üzere azami 5 yıla varan vadelerde TL cinsinden Küçük İşletmeler Yatırım Kredisi kullanabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​ başvurabilirsiniz.​


İhracat faaliyetleriniz için ihtiyaç duyacağınız işletme sermayesi finansmanınızı, gelirinize uygun ödeme koşullarına göre

3 aylık dönemlerde faiz ve anapara vade sonunda ödemeli
veya aylık taksit ödemeli 12 aya varan vadelerde döviz cinsinden
 
Küçük İşletmeler İhracat Döviz Kredisi seçeneğiyle karşılayabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize ​başvurabilirsiniz.​


Fatura ile belgelendireceğiniz, işyerinize yönelik büro ekipmanı, bilgisayar, dayanıklı tüketim malları vb. alımlarınıza ilişkin finansman ihtiyaçlarınıza yönelik TL cinsinden 36 aya varan vadelerde Küçük İşletmeler Faturalı Alışveriş Kredisi kullanabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​​ başvurabilirsiniz.​​


Nakit ihtiyaçlarınızın finansmanını teminen aylık taksit ödemeli veya esnek ödeme planlı olarak TL cinsinden 36 aya varan vadelerde Küçük İşletmeler Kredisi kullanabilirsiniz.

Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​ başvurabilirsiniz.​


​Bankamız ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında firmaların yenilenebilir enerji ile kaynak verimliliği yatırımlarını ve faaliyetlerini Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında desteklemek amacıyla kredi anlaşması imzalanmıştır.

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kamu ve özel sektör tarafından uygulanacak sürdürülebilir enerji yatırımları için finansman sağlamak üzere oluşturulmuş bir programdır. Program 2010 yılından bu yana Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından geliştirilmiş olup, Avrupa Birliği (EU) fonu ile desteklenmektedir.


2017’de EBRD tarafından TurSEFF’in üçüncü fazı daha kapsamlı bir şekilde başlatılmıştır. Üçüncü fazda ;
Sadece Enerji Verimliliği olan kapsam Kaynak Verimliliği olarak genişletilerek, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği ve Atık Yönetimi yatırımları da dahil edilmiş,    
Uygun faydalanıcılar kategorisine Kamu Kurumları da katılmıştır.

Detaylı bilgi için: www.turseff.org

Turseff kapsamında sunulan krediler aşağıda yer almaktadır:

1-    Sanayi ve Tarım Sektörleri için TurSEFF Kredisi

Bu kredi türü, sanayide ve tarımda Enerji Verimliliği, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji yatırımlarının finansmanı için geliştirilmiştir.
Bir yatırımcı, yatırım başına 5 milyon Avro’yu aşmamak kaydı ile toplam 15 milyon Avro’ya (veya muadili para birimi) kadar finansman kullanabilir.
Finansman ihtiyacı 250.000 Avro altında olan projeler için, kolay erişilebilir ve uygulanabilir Teknoloji Seçim Aracı (www.turseff.org/teknoloji-secim-araci) sistemi geliştirilmiştir. Uygun tüm ekipman ve kriterler Teknoloji Seçim Aracında bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/sanayi-ve-tarim-sektoru-kredisi

2-    Hizmet Sektörü için TurSEFF Kredisi

Bu kredi türü, ticari binalardaki (hizmet ve ticaret sektörlerindeki) Enerji Verimliliği, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji yatırımlarının finansmanı için geliştirilmiştir.
Bir yatırımcı, yatırım başına 5 milyon Avro’yu aşmamak kaydı ile toplam 15 milyon Avro’ya (veya muadili para birimi) kadar finansman kullanabilir.
Finansman ihtiyacı 250.000 Avro altında olan projeler için, kolay erişilebilir ve uygulanabilir Teknoloji Seçim Aracı (www.turseff.org/teknoloji-secim-araci) sistemi geliştirilmiştir. Uygun tüm ekipman ve kriterler Teknoloji Seçim Aracında bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/hizmet-sektoru-kredisi

3-    Kamu Kurumları için TurSEFF Kredisi

Bu kredi türü, kamu kurumları tarafından uygulanacak Enerji Verimliliği, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji yatırımlarının finansmanı için geliştirilmiştir.
Krediye başvurabilecek başlıca kamu kurumları:
Belediyeler ve iştirakleri
Belediye hizmetlerini sağlayan firmalar
Belediye dışındaki diğer kamu kurumları
Yatırım başına 5 milyon Avro’yu aşmamak kaydı ile toplam 15 milyon Avro’ya (veya muadili para birimi) kadar finansman kullanılabilir.
Finansman ihtiyacı 250.000 Avro altında olan projeler için, kolay erişilebilir ve uygulanabilir Teknoloji Seçim Aracı (www.turseff.org/teknoloji-secim-araci) sistemi geliştirilmiştir. Uygun tüm ekipman ve kriterler Teknoloji Seçim Aracında bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/kamu-kurumlari-kredisi

4-    TurSEFF Yenilenebilir Enerji Kredisi

Bu kredi türü, 10 MW kurulu güce kadar olan Güneş, Rüzgar, Biyokütle, Jeotermal ve 5 MW kurulu güce kadar olan Hidroelektrik kaynaklı, yeni sürdürülebilir enerji yatırımlarını finanse etmek amacıyla geliştirilmiştir.
Bir yatırımcı, yatırım başına 5 milyon Avro’yu aşmamak kaydı ile toplam 15 milyon Avro’ya (veya muadili para birimi) kadar finansman kullanabilir.
Finansman ihtiyacı 250.000 Avro altında olan projeler için, kolay erişilebilir ve uygulanabilir Teknoloji Seçim Aracı (www.turseff.org/teknoloji-secim-araci) sistemi geliştirilmiştir. Uygun tüm ekipman ve kriterler Teknoloji Seçim Aracında bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/yenilenebilir-enerji-kredisi

5-    TurSEFF Satıcı Kredisi

Bu kredi türü, Teknoloji Seçim Aracında (http://turseff.org/solution/satici-kredisi) listelenen tüm uygun ekipman ve malzemelerin satışını yapan tedarikçi ve bayilere işletme sermayesi finansmanı için geliştirilmiştir.
Satıcıların veya bayilerin AB tanımlı KOBİ niteliğinde müşterilerine kredi raporlamasında kullanacakları her bir satış 250.000 Avro (veya muadili para birimi) ile sınırlandırılmıştır. Satıcı ve ilgili bayilere ait kredilerin toplamı ise 5 milyon Avro’yu geçmemelidir.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/satici-kredisi

6-    TurSEFF Üretici Kredisi

Bu kredi türü, Teknoloji Seçim Aracında yer alan Enerji Verimliliği, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji ekipman, teknoloji ve proses üretimi, tedariği ve uygulaması ile ilgili firmaların işletme faaliyetlerinin genişletilmesi amacıyla üretim hattındaki sabit kıymet alımlarını finanse etmek amacı ile geliştirilmiştir.
Proje başına alınabilecek maksimum kredi tutarı 1 milyon Avro veya muadilidir.
Yatırımcı firma için başına ise toplam kredi miktarı maksimum 5 milyon Avro’dur.
Detaylı bilgi için: www.turseff.org/solution/uretici-kredisi

7-    ESCO ve ESCO Müşterileri için TurSEFF Kredisi

Bu kredi türü, işletmelerin ESCO’lar tarafından tespit edilen, uygulanan ve finanse edilen enerji verimliliği ve öz tüketim amaçlı enerji üretimi yatırımlarını finanse etmek üzere geliştirilmiştir. Son kullanıcıların tesislerinde enerji hizmetleri ve/veya enerji verimliliğinin arttırılmasını sağlayan her türlü yatırımlar ESCO çerçevesinde değerlendirilebilir.
ESCO ve ESCO Müşterileri için TurSEFF Kredisinden hem ESCO firması hem de son kullanıcı olan firma KOBİ şartı aranmaksızın kullanabilir. ESCO anlaşması kamu kurumu veya özel bir kuruluş ile imzalanabilir.
Bir yatırımcı, yatırım başına 5 milyon Avro’yu aşmamak kaydı ile toplam 15 milyon Avro’ya (veya muadili para birimi) kadar finansman kullanabilir.
Finansman ihtiyacı 250.000 Avro altında olan projeler için, kolay erişilebilir ve uygulanabilir Teknoloji Seçim Aracı (www.turseff.org/teknoloji-secim-araci) sistemi geliştirilmiştir. Uygun tüm ekipman ve kriterler Teknoloji Seçim Aracında bulunmaktadır.


​Bankamız ile Avrupa Yatırım Bankası (EIB) arasında müşterilerimizin Türkiye’deki yatırımlarının ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanına yönelik kredi anlaşmaları imzalanmıştır.

EIB’den sağlanan kaynaklar kapsamında uygun faizli kredi ve uzun vadeli finansman imkânından faydalanabilirsiniz.

Kimler yararlanabilir?

EIB kredisinden, 
turizm, tekstil, yedek parça üretimi, ambalaj ve kağıt üretimi, sağlık, eğitim, enerji, gıda gibi EIB tarafından uygun bulunan sektörlerde* yapılacak olan yatırımların finansmanında, 
konsolide bazda çalışan sayısı 250 kişinin altında olan ve EIB tarafından Küçük ve Orta Boy İşletme (KOBİ) olarak tanımlanan firmalar ile konsolide bazda çalışan sayısı 3.000 kişinin altında olan ve EIB tarafından Orta ve Büyük İşletme (Midcap) olarak tanımlanan firmalar
yararlanabilmektedir.

Kredi Özellikleri

İşletme sermayesi ihtiyaçlarının ve yatırım tutarı azami 25.000.000 EUR– olan projelerin - finansmanı için 12.500.000 EUR’ya kadar, asgari 2 yıl vadeli EIB Kredisi kullanılabilmektedir.

EIB Kredisinden yararlanan tüm projelerin çevre ile ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olması gerekmektedir.

* Diğer sektörlerde planlanan yatırımlar için EIB tarafından işlem bazında ön değerlendirme yapılmaktadır.


​​İhracat, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı faaliyetlerle ilgili mal ve hizmet alımının finansmanında kullanılmak üzere firmalarca, yurt dışından sağlanıp, Türkiye'deki bankalar aracılığı ile ihracat teşvik mevzuatı kapsamında kullandırılan kredilerdir.

​İthalatın finansmanında kullanılmak üzere, firmalarca yurt dışındaki satıcıdan veya uluslararası piyasalardan sağlanıp Bankalar aracılığıyla kullandırılan kredilerdir.


İhracat faaliyetleriniz için ihtiyaç duyacağınız işletme sermayesi finansmanınızı, son üç mali yıl döviz gelirleri toplamını aşmamak kaydıyla ya da 32 Sayılı Karar’da belirtilen istisnalar* kapsamında gelirinize uygun ödeme koşullarına göre ihracat döviz kredisi kullanarak karşılayabilirsiniz. 

 Ürünümüz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve faiz oranlarımızı öğrenmek için en yakın şubemize​​ başvurabilirsiniz.​
​ 
*İstisnalar;
32 sayılı üçüncü fıkrası uyarınca aşağıda sayılan hallerde döviz geliri şartına bağlı olmaksızın döviz kredisi kullanılabilir:
  • ​​​​​​​​​​​​​​Kamu kurum ve kuruluşları, bankalar ile Türkiye’de yerleşik finansal kuruluşların kullanacakları döviz kredileri.
  • Kullanım tarihinde kredi bakiyesi 15 milyon ABD doları veya üzerinde olan Türkiye’de yerleşik kişilerce kullanılacak döviz kredileri. 
  • Yatırım teşvik belgesi kapsamında kredi almaları öngörülen Türkiye’de yerleşik kişiler tarafından kullanılacak döviz kredileri ile 24/12/2007 tarihli ve 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararın eki (I) sayılı listenin 17 nci sırasında sayılan gümrük tarife istatistik pozisyonlarında yer alan makine ve cihazların (kullanılmış olanları ile aksam, parça, aksesuar ve teferruatları hariç) finansmanı için kullanılacak döviz kredileri.
  • Uluslararası ilana çıkılan yurt içi ihalelere ilişkin faaliyetlerle ilgili olarak ihaleyi kazanan Türkiye’de yerleşik kişilerin veya Savunma Sanayii Başkanlığınca onaylanan savunma sanayii projelerini üstlenen Türkiye’de yerleşik kişilerin kullanacakları döviz kredileri. 
  • Kamu özel işbirliği modeli kapsamında gerçekleştirilecek projeleri yürütmekle
  • İhracat, transit ticaret, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyetlere ilişkin bağlantılarını ve muhtemel döviz gelirlerini tevsik etmek kaydıyla, son üç mali yılda döviz geliri olmayan Türkiye’de yerleşik kişilerin tevsik ettikleri muhtemel döviz gelirleri toplamını aşmayacak şekilde kullanacakları döviz kredileri.
  • Bakanlıkça belirlenecek esaslar dâhilinde Türkiye’de yerleşik kişilerin kullanacakları döviz kredileri.
  • Bankaların Türkiye’deki şubelerinde teminat olarak bulundurulan döviz ve/veya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatına (OECD) üye ülkelerin merkezi yönetimleri ile merkez bankalarınca ya da bunların kefaletiyle ihraç edilen yabancı para menkul kıymet tutarını geçmemek üzere Türkiye’de yerleşik kişilerin kullanacakları döviz kredileri.

İthalatın finansmanında kullanılmak üzere, bankalarca uluslararası piyasalardan sağlanıp kullandırılan kredilerdir.

Firma, ithalatının finansmanını teminen Bankamız garantisi/avali ile yurtdışındaki muhabir bankalarımızdan döviz kredisi sağlayabilmektedir.

Yurtdışındaki muhabir bankamızın alacaklı, firmanızın borçlu olduğu bir bono/poliçe düzenlenecek ve Bankamızca bono/poliçeye aval verilecektir.

Söz konusu işlemlerde Bankamızca bono/poliçeye aval verilmesi dışında bono/poliçe üzerindeki imzaların geçerliliğine, vadede herhangi bir kesinti olmaksızın ödeme yapılacağına, gerekli bütün izinlerin alındığına dair vb. taahhütler içeren ve bono/poliçenin ikinci piyasada el değiştirmesini kolaylaştıran “side letter” da düzenlenebilmektedir.
​​​​


​Vadeli olarak yapılan ihracatlarınızdan kaynaklanan alacaklarınızın temlik alınması karşılığı garanti, alacağın takibi, yönetimi ve tahsili yolu ile sağlanan bir finansman ve sigorta yöntemidir. Bu işlemde sadece sigorta hizmetinden yararlanma yanında satışların vade beklemeden sadece fatura, gümrük beyannamesi ve yükleme belgesi ile tahsil edilmesi de mümkündür.

Ayrıntılı bilgi için size en yakın şubemize başvurabilirsiniz. X

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez (Cookie) Politikası’nı incelemenizi rica ederiz.

Çerezleri Kabul Et
X Kapat