Ana Sayfa İletişim English

İcra Kurulu

H. ERSİN ÖZİNCE
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
1953, Havran. 1975 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra meslek hayatına 02.01.1976 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. İş Bankası’nın çeşitli birimlerinde yöneticilik yapan Özince, 1994 yılında Genel Müdür Yardımcılığına yükseltildi. Bu görevi sırasında sorumluluk alanları Bankanın Hazine, Finansal Yönetim, Sermaye Piyasaları, Krediler ve İstihbarat-Mali Analiz Bölümlerini kapsayan Ersin Özince, 28 Ekim 1998 tarihinde İş Bankası’nın 15. Genel Müdürü oldu. Ersin Özince, Mayıs 2002’den beri Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Yönetim Kurulu Başkanı olan Özince, Vehbi Koç Vakfı ve Tema Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD, The Institute of International Finance (IIF) ve Institut International d’Etudes Bancaires (IIEB) Üyesi, Bilkent Üniversitesi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Danışma Kurulu Üyesi Olarak görev yapmaktadır.

A. AYKUT DEMİRAY
Genel Müdür Yardımcısı
1954, Balıkesir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. İş Bankası’ndaki kariyerine 1979 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda başlayan Demiray, Banka’nın farklı birim ve şubelerinde görevler üstlenmiş; 28.10.1998 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

ÖZCAN TÜRKAKIN
Genel Müdür Yardımcısı
1958, Afyon. Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Türkakın, aynı bölümde lisansüstü derecesi almıştır. İş Bankası’na 1984 yılında İktisadi Araştırmalar ve Planlama Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak katılan Türkakın, Banka’nın çeşitli birimlerinde ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de görev almış; 27.02.2002 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

ZAFER MEMİŞOĞLU
Genel Müdür Yardımcısı
1952, Ceyhan. Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu. İş Bankası’na 1981 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak katılan Memişoğlu, Banka’nın çeşitli birim ve şubelerinde görev almış; 30.03.2004 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

HÜLYA ALTAY
Genel Müdür Yardımcısı
1958, Çanakkale. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. İş Bankası’na 1982 yılında İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde İktisat Uzman Yardımcısı olarak katılan Altay, Banka’nın çeşitli birim ve şubelerinde görev almış; 30.03.2004 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

MAHMUT MAGEMİZOĞLU
Genel Müdür Yardımcısı
1959, Antakya. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Magemizoğlu, The University of Stirling (İngiltere)’de Yatırım Analizi konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1982 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başlayan Magemizoğlu, Banka’nın çeşitli birimlerinde görev almış; 18.05.2005 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

HAKAN BARUT
Genel Müdür Yardımcısı
1957, İzmir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu. İş Bankası’na 1981 yılında katılan Barut, Banka’nın çeşitli birim ve şubelerinde görev almış; 30.05.2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

ADNAN BALİ
Genel Müdür Yardımcısı
1962, İslahiye. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu. İş Bankası’na 1986 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak katılan Bali, Banka’nın çeşitli birim ve şubelerinde görev almış; 30.05.2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

SUAT İNCE
Genel Müdür Yardımcısı
1964, Ankara. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu. İş Bankası’ndaki kariyerine 1987 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan İnce, Banka’nın çeşitli birim ve şubelerinde görev almış, 02.04.2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

SERDAR GENÇER
Genel Müdür Yardımcısı
1967, Siverek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Gençer, University of Nottingham’da İşletme alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. İş Bankası’ndaki kariyerine 1990 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Gençer, Banka’nın çeşitli birimlerinde görev almış, 17.07.2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

HAKAN ARAN
Genel Müdür Yardımcısı
1968, Antakya. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aran, Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamlamıştır. İş Bankası’ndaki kariyerine 1990 yılında Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak başlayan Aran, Bilgi İşlem ve Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde çeşitli görevler üstlenmiş; 17.07.2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.