English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM
Yurtdışında İş Bankası

İş Bankası’nın Avrupa’da nerelerde şubeleri vardır?

Bankamızın yurtdışı teşkilatı; şubelerimiz, mali iştiraklerimiz ve temsilciliklerimizden oluşmaktadır. Yurtdışı şubelerimiz; Bahreyn Şubesi, İngiltere’de Londra Şubesi, Irak’ta Erbil Şubesi, Gürcistan’da Batum Şubesi, Kosova’da Priştina Şubesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Lefkoşa, Küçükkaymaklı, Gazimağusa, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne, Güzelyurt, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi/Lefkoşa, Çarşı-Girne, ODTÜ/Güzelyurt, Akdoğan/Lefkoşa, Yakın Doğu Üniversitesi, Gönyeli, Lefke Avrupa Üniversitesi/Güzelyurt, İskele ve Taşınköy Şubeleri olmak üzere toplam 20 adettir. Mali iştiraklerimiz ise tamamı Bankamıza ait olan ve merkezi Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan İşbank AG ile merkezi Rusya’nın Moskova şehrinde bulunan CJSC İşbank unvanlı bankalardır.
 
İşbank AG, Almanya’da Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Karlsruhe, Köln, Kreuzberg/Berlin, München, Nürnberg, Stuttgart, Mannheim ve Mülheim/Köln, Hollanda’da Amsterdam, Fransa’da Paris, İsviçre’de Zürih ve Bulgaristan’da Sofya olmak üzere toplam 17 adet şubesi ile Avrupa’nın başlıca merkezlerinde ticari ve bireysel bankacılık işlemleri yapmaktadır. CJSC İşbank, Rusya’da Moskova, Saint Petersburg, Volga ve Novosibirsk Federal bölgelerinde toplam 12 şubesi ile dış ticaretin finansmanı ile kurumsal ve bireysel bankacılık konularında hizmet sunmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin (ÇHC) Şanghay kentinde kurulmuş olan Şanghay Temsilciliğimiz ve Mısır Arap Cumhuriyeti’nin Kahire kentinde kurulmuş olan Mısır Temsilciliğimizin esas faaliyetlerini; banka, firma, kurum ve kuruluşlar nezdinde Bankamızın tanıtılması ve temsil edilmesi, bulundukları ülkelerde yatırım yapmayı düşünen Türk firmalarının yanı sıra Çin ve Mısır menşeli firmaların müşteri olarak Bankamıza kazandırılması için gerekli temaslarda bulunulması şeklinde özetlemek mümkündür. 

Yurt dışından İş Bankası’na nasıl havale gönderebilirim?
  • İş Bankası’na dünyanın her yerindeki bankalardan,
  • Yurtdışı örgütümüz aracılığıyla, on-line olarak,
  • Muhabirlerimizden Swift yoluyla,
  • Avusturya, Danimarka ve İsveç postanelerinden posta havalesi ile

döviz havalesi gönderebilirsiniz.

DİKKAT - ÖNEMLİ
Yurtdışı Örgütümüz ve Muhabirlerimiz bölümlerinde yer alan bankaların seçilmesi halinde havaleler süratle şubelerimize ulaşmaktadır. Posta havalelerinin gönderilme masrafı daha azdır ama şubelerimize ulaşması daha fazla zaman almaktadır.

Muhabirlerimiz kanalıyla gönderilen havale talimatlarının aşağıda belirtilen bilgileri içermesi halinde havalenin alıcıya daha kolay ulaşması sağlanmaktadır:

Bankamızın swift kodu: ISBKTRIS (Şubelerimizin ayrıca swift kodu bulunmamaktadır.)
CHIPS UID : 003546 (ABD'den gönderilecek havaleler için gerekli olup, Routing Code, ABA Number yerine de kullanılmaktadır)
Alıcının adı, soyadı ve adresinin eksiksiz olarak yazılması
Eğer biliniyorsa; alıcının hesabının bulunduğu Şube Adı ve Şube Kodu'nu içeren hesap numarası (Örnek: 1234-1234567) ya da alıcıya en yakın şubemizin adı ve/veya kodu
İş Bankası’ndan yurtdışına nasıl havale gönderebilirim?

Tüm şubelerimizden ve İnternet Şubemiz, Netmatiklerimiz veya Çağrı Merkezimiz aracılığıyla yurtiçi ve yurtdışı bankalara döviz transferi yapabilirsiniz.

Yurtdışına gönderilecek tutarın düşük olması veya abonelik bedeli, okul ücreti gibi alıcıya net ödeme gerektiren durumlarda havale göndermek yerine, çek düzenlemeyi tercih ediniz.  

Döviz çeklerini Bankanızda nasıl bozdurabilirim?

Konvertibl dövizler üzerinden düzenlenmiş, uygun şekil şartlarını taşıyan, süresi içinde ibraz edilmiş;

  • Seyahat çekleri (travellers cheque), IMO (International Money Order),  Bankamız üzerine keşideli (yabancı bir banka tarafından düzenlenip, üzerinde çeki ödeyecek banka olarak 'Türkiye İş Bankası' yazan) çeklerin karşılıkları tüm şubelerimiz tarafından ödenir.
  • Yabancı bir bankadaki firma veya şahısların hesaplarının üzerine keşideli (Şahıs Çekleri) olanlar ile  diğer yabancı banka çeklerinin karşılıkları ise tüm şubelerimizce muhabir bankalara gönderilmek üzere işleme alınmakta olup, çek bedeli hesaplarımıza alacak kaydedildikten sonra müşterilerimize ödenmektedir.
Bilgi Toplumu Hizmetleri