English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM    |   Kredi Kartları
Limit ve Borç Bilgileri

Kredi kartı borcumu nasıl öğrenebilirim?
Kredi kartı borcunuz, her ay hesap kesim tarihinde adresinize gönderilen "Kredi Kartı Hesap Özeti"niz ile size bildirilir. Hesap özetiniz, postada yaşanan sorunlar nedeniyle zamanında size ulaşamadığı takdirde, borcunuzu, size en yakın Şubemize uğrayarak, 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemizden, internet şubemizden, Bankamatik veya Netmatik’lerimizden, İşCep ve İşWap uygulamalarını destekleyen cep telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz kredi kartı borç bilgilerinizi her ay SMS veya e-mail yolu ile ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bunun için Şubenize ,internet şubemize veya telefon şubemize başvurmanız yeterlidir.
Hesap özetim hangi tarihlerde gönderilir?
Hesap özetiniz, her ay hesap kesim tarihinizin ertesi günü üretilmekte ve zarflanarak bildirdiğiniz adresinize gönderilmek üzere PTT’ye  teslim edilmektedir. Hesap özetlerinde bir sonraki aya ait hesap kesimi ile son ödeme tarihiniz ayrıca bildirilmektedir.
Hesap özetime başka nereden ulaşabilirim?
Müşteri Şifreniz var ise hesap özetinize İnternet Şubemizden Telefon Şubemizden veya Bankamatiklerimizden, hesap özeti borcunuza ise Şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İşCep ve İşWap uygulamalarını destekleyen cep telefonlarınızdan Dönem İçi İşlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz, internet şubemizden veya şubenize başvurarak kredi kartı hesap özetlerinin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kredi kartı borç bilgilerinizi her ay SMS veya e-mail yolu ile ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bunun için Şubenize, internet şubemize veya telefon şubemize başvurmanız yeterlidir.
İş Bankası kredi kartları için hesap kesim tarihi nedir?
İş Bankası kredi kartlarına ait hesap kesim tarihleri ayın “4-17” ile “23-28” arasında herhangi bir gün olmak üzere sizin başvuru formunda belirttiğiniz tarihtir. Şirket kredi kartları için hesap kesim tarihi ayın 15'i veya ay sonu, bayi kartlar için ise ayın 1'i olarak belirlenebilmektedir.
Kredi kartım için son ödeme tarihim nedir?
Başvuru formunda belirlediğiniz hesap kesim tarihinden 10 gün sonrası son ödeme tarihi olarak belirlenmektedir. (Geri ödeme dönemi içerisinde resmi tatil bulunması durumunda söz konusu tarihlerde değişiklik olabilmektedir).
Kredi kartı ödemelerimi nerelerden yapabilirim ?
Kredi kartı borçlarınızı, Şubelerimizden, Bankamatiklerimizden ve PTT şubelerinden nakden; Şubelerimizden, Bankamatiklerimizden , 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemizden, internet şubemizden, Netmatiklerimizden, İşCep ve İşWap uygulamaları aracılığıyla cep telefonlarınızdan hesaben ödeyebilirsiniz. Bunun yanında, hesap özeti borcunuzun tamamının veya asgari ödeme tutarının, her ay otomatik olarak hesabınızdan ödenmesi için Otomatik Virman Talimatı verebilirsiniz.
Kredi Kartı borcumun otomatik olarak ödenmesini istiyorum, ne yapmalıyım?
Dilerseniz Şubenize uğrayıp yazılı olarak, dilerseniz İnternet Şubemizden veya Telefon Şubemizi arayarak ulaşacağınız müşteri temsilcimiz  aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Vereceğiniz talimat tipine göre, borcunuzun asgari tutarının veya tamamının ödenmesini sistemimiz otomatik olarak sağlayacaktır. 
Ödenmesi gereken asgari tutar ne demektir?
Hesap Özetiniz ile size bildirilen ve son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken tutar asgari tutar olarak adlandırılmaktadır. Ödenmesi gereken asgari tutar;dönem sonu toplam borcunuzun %20'si olarak belirlenmektedir.

Bayi kartlar için ödenmesi gereken asgari tutar dönem sonu toplam borcunun %50’si olarak belirlenmektedir.
Ödenmesi gereken asgari tutarı ödemezsem ne olur?
Ödenmesi gereken asgari tutarın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda hesap kesim tarihinden (hesap kesim tarihi dahil değil) son ödeme tarihine kadar (son ödeme tarihi dahil) faize esas bakiyenin tamamı üzerinden akdi faiz; son ödeme tarihinden sonra ise asgari tutarın ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için akdi faiz uygulanacaktır. Kart uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmamaktadır.
Bilgi Toplumu Hizmetleri