English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM    |   Kredi Kartları
Kartınız ve Kullanımı

İş Bankası kredi kartlarının diğer kartlara göre avantajı nedir?
 • Kaybolma ve Çalınma Hasar Ödemesi
 • Alışveriş Hasar Ödemesi
 • Geri Ödeme Kolaylığı
 • SOS Hizmeti (Kredi kartı geri ödemelerinde vadesiz hesapta para bulunmasa da yatırım hesabında bulunan likit fonların kullanılması suretiyle borcun ödenmesi sağlanabilmektedir.)
 • Maxipuan ve Maximil kazanma imkanı
 • Bankamatik kartları ile yapılan harcamalara Maxipuan kazandırılması ve bu puanların üye işyerlerinde harcanabilmesi
 • KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) Hizmeti (Boğaz köprüleri ve otoyollarda geçiş ücretinin ödenmesi için kullanılan akıllı kartlara kredi kartlarımız aracılığıyla otomatik yükleme yapılabilmektedir.)
 • Temassız işlem ve KGS özellikli Maximum Kart sayesinde Türkiye genelindeki otoyol ve köprülerde, geçiş ücretinizi sizin için ayrılmış KGS gişelerinde hızlı ve kolayca ödeyebilirsiniz.
 • Üst gelir düzeyine sahip müşterilere tahsis edilen özel kart tiplerimiz için ayrıca ilave hasar ödemesi, assistance, rezervasyon önceliği, indirim gibi hizmetler sunulmaktadır.
 • Ülke çapında yaygın ŞUBE ve ATM ağı
 • Millennium Lounge ( Tüm kredi kartı müşterilerimiz İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları Dış Hatlar Terminallerinde bulunan ve check-in işlemlerinden sonra bir misafirlerini ve 12 yaş altı çocuklarını da yanlarında getirebildikleri Millennium Lounge hizmetimizden faydalanabilmektedir.)
 • Maximiles Lounge (Maximiles kredi kartı müşterilerimiz Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminalinde bulunan ve check-in işlemlerinden sonra bir misafirlerini ve 12 yaş altı çocuklarını da yanlarında getirebildikleri Maximiles Lounge hizmetimizden faydalanabilmektedir.)
 • MaxiShuttle (İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, Antalya ve İzmir Adnan Menderes havaalanları ile ilgili şehirlerin sınırları içinde yer alan adresleriniz arasında ulaşımı sağlayan “MaxiShuttle” yaz aylarında da İzmir Adnan Menderes Havaalanı-Çeşme, Bodrum Havaalanı-Bodrum ve Dalaman Havaalanı-Göcek-Fethiye hatlarında da kolay ve konforlu transfer imkânı sunmaktadır.)
 • Üniversite öğrencilerine yönelik İş’te Üniversiteli ürün paketi
 • İstanbul Atatürk Havalimanı Otoparkında %50 İndirim
İşyeri Visa/MasterCard kabul ettiği halde İş Bankası kartımı kabul etmedi, neden?
VISA veya MasterCard gibi Uluslararası Kart Kuruluşları üyesi Bankaların anlaşma yapmış olduğu tüm işyerleri geçerli kredi kartlarını kabul etmek zorundadır. İş Bankası kartını kabul etmeyen işyerinin en kısa sürede 0 212 316 07 00-01 numaralı faksa veya en yakın Şubemize yazılı olarak bildirilmesi durumunda ilgili işyeri derhal uyarılacaktır.
Kredi kartımla nerelerde taksitli alışveriş yapabilirim?
Sahip olduğunuz kredi kartları ile sayıları 200.000’e  yaklaşan Maximum anlaşmalı üye işyerinde (www.maximum.com.tr) taksitli alışveriş yapma imkanına sahipsiniz.
Taksitli yapılan alışveriş işlemleri hesap özetime nasıl yansıtılır?
Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişin toplam tutarı kredi kartı limitinden düşülerek kartınızın kullanabilir limitini işlem tutarı kadar etkilemektedir. Taksit tutarları her ay ilgili işlemin gerçekleştiği gün esas alınarak kredi kartınıza borç kaydedilmektedir. Taksitli yapılan alışverişlerin taksitleri aylık olarak borç kaydedildiğinden alışverişin tamamının ödenmesi söz konusu olamamaktadır. Taksitlerin tamamının ödenmesi durumunda kredi kartı artı bakiyeye geçmekte ve daha sonra yapılan diğer alışverişlerin borçlarını karşılamaktadır.
Maximum üye işyerlerinde yapılan taksitli alışverişlerde vade farkı uygulanmakta mıdır?
Maximum anlaşmalı üye işyerlerimizde yapılan taksitli alışveriş işlemlerinde Bankamız herhangi bir vade farkı uygulamamaktadır.
Kredi kartımı kaybedersem veya çaldırırsam ne olur?
Kartınızı kaybettiğinizi/çaldırdığınızı fark ettiğiniz anda herhangi bir Şubemize veya  Telefon Şubemizi arayarak  ulaşacağınız müşteri temsilcimize kartınızın kaybolduğunu/çalındığını bildirmeniz yeterli olup Bankamız sizin için gerekli önlemleri alacaktır. Ayrıca, Müşteri Şifreniz varsa İnternet Şubesinden de kartınızın kaybolduğunu/çalındığını bildirebilirsiniz.
Kaybolan/çalınan kartınızın yerine Bankamız tarafından üretilecek olan yeni kredi kartınız en kısa sürede, tercih edeceğiniz adrese veya şubenize gönderilecektir.
Kredi kartımı yurtdışında iken kaybedersem veya çaldırırsam ne olur?
Herhangi bir Visa ve/veya MasterCard kabul eden bankaya veya Telefon Şubemizi arayarak ulaşacağınız müşteri temsilcisine kartınızın kaybolduğunu/çalındığını bildirebilirsiniz. Müşteri Şifreniz varsa İnternet Şubesinden de kartınızın kaybolduğunu/çalındığını bildirebilirsiniz. Ayrıca, yurtdışında iken kredi kartlarını kaybeden veya çaldıran Maximiles, Maximiles Select, Premier, Premier-TÜRMOB, Gold, Şirket ve Platinum kart sahiplerine tanınan diğer bir imkan da, acil nakit avans ödemesi ve kart yenilenmesidir. Kartını kaybeden ya da çaldıran müşterimiz, durumu bir MasterCard Global Service veya VISA merkezine bildirdiği takdirde,  kendisine, talebi üzerine, 5.000 ABD dolarına kadar nakit avans verilmekte ve 48 saat içinde kartı yenilenmektedir.
Kartımın manyetik şeridi/çipi bozuldu, ne yapmalıyım?
Manyetik şeridi/çipi bozulan kartınızla birlikte şubenize uğrayarak kartınızı teslim ediniz. Kartınız yenilendikten sonra tercihiniz doğrultusunda şubenize veya dağıtım firması aracılığı ile adresinize gönderilecektir.
Hesap özetimde bana ait olmadığını düşündüğüm bir harcama var, ne yapmalıyım?
Kartınız ile yapılan nakit çekim ya da alışveriş işlemine ilişkin itirazlarınızı “harcama itiraz formunu” doldurarak  Türkiye İş Bankası Bireysel Kredi ve Kart Operasyonları Bölümü İtiraz Servisi’ne ait 0 212 316 08 06 numaralı faksa gönderebilir veya herhangi bir şubemize iletebilirsiniz. 

“Harcama itiraz formunu” bilgisayarınıza indirmek için lütfen tıklayınız »

Millennium Lounge hizmeti nedir?
İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanları Dış Hatlar Terminallerinde bulunan ve tüm kredi kartı müşterilerimizin hizmetine sunulan " İş Bankası Millennium Lounge" V.I.P. salonunda uçağınızın kalkış saatine kadar bekleyebilir, ayrıca rahat ve şık bir ortamda ücretsiz ikramlar ve internet gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bir misafiriniz ve 12 yaşından küçük çocuklarınız ile birlikte Millennium Lounge ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz.
Maximiles Lounge hizmeti nedir?
Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminalinde bulunan ve Maximiles kredi kartı müşterilerimizin hizmetine sunulan Maximiles Lounge’un şık ve rahat ortamında uçağınızın kalkış saatine kadar ücretsiz ikramlar eşliğinde bekleyebilir, internet gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bir misafiriniz ve 12 yaşından küçük çocuklarınız ile birlikte Maximiles Lounge ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz.
MaxiShuttle Hizmeti nedir?
İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, Antalya ve İzmir Adnan Menderes havaalanları ile ilgili şehirlerin sınırları içinde yer alan adresleriniz arasında ulaşımı sağlayan "MaxiShuttle" yaz aylarında da İzmir Adnan Menderes Havaalanı-Çeşme, Bodrum Havaalanı-Bodrum ve Dalaman Havaalanı-Göcek-Fethiye hatlarında da kolay ve konforlu transfer imkânı sunmaktadır.
İstanbul Atatürk Havalimanı Otoparkı’nda %50 İndirim Hizmeti nedir?
Artık havalimanına özel otomobilinizle gelmemeniz için hiçbir neden yok. 3 saat ve üzerindeki, 7 günü aşmayan otopark kullanımlarınızda %50 indirim almanız için ödemenizi İş Bankası kredi kartınızla yapmanız yeterli.  İndirim, kredi kartı kabul eden personelli ödeme noktalarında geçerli olup, abonelikler hariçtir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri