English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM    |   Kredi Kartları
Faiz ve Ücretler

Kredi kartı için ücret ödeyecek miyim?
Şahıs kredi kartlarımızdan ilk yıl için üyelik aidatı alınmamakta, kartın veriliş tarihini takip eden yıl her kart tipi için farklı tutarlarda yenileme ücreti alınmaktadır. Aidatlarımız ile ilgili olarak şubelerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, ek kartlar için yenileme ücretinin yarısı tutarında ek kart yenileme ücreti alınmaktadır.
Kredi kartı uygulamasında faiz nasıl hesaplanmaktadır?

Nakit çekme ve talih oyunları işlemlerinden oluşan bakiyenin tamamına günlük olarak işlemlerin Bankamız kayıtlarına geçtiği günden itibaren hesap özetinde gösterilen Nakit çekme Faiz Oranı üzerinden faiz hesaplanmaktadır. Bankamız ve diğer bankalardan yaptığınız nakit çekme işlemleri karşılığında ayrıca nakit çekme komisyonu tahakkuk ettirilmektedir. Nakit çekme işlem komisyonu yurtiçinde Bankamız aracılığı ile gerçekleştirilen nakit ve taksitli nakit avans işlemleri için işlem tutarının %3,15’i olup, diğer banka aracılığı ile nakit çekme işlemi yapılması durumunda buna ilaveten diğer banka nakit çekme komisyonu da uygulanmaktadır. Yurtdışında gerçekleştirilen nakit çekme işlemleri için ise nakit çekme komisyonu asgari 7$ / 7€ olmak üzere işlem tutarının %3,15’ine 3$ /3€ ilave edilerek hesaplanmaktadır.

Hesap özeti borcunun tamamını son ödeme tarihine kadar ödemeniz durumunda alışveriş borcunuza faiz tahakkuk ettirilmemektedir.  Son ödeme tarihine kadar asgari tutarın üzerinde ya da asgari tutara eşit ancak toplam tutardan az ödeme yapılması durumunda; son ödeme tarihindeki kalan “hesap özeti alışveriş borcuna”  hesap kesim tarihinden itibaren akdi faiz hesaplanmaktadır. Hesap Özeti Toplam Borcunun tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi ya da asgari tutarın altında bir ödeme yapılması durumunda ise, hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında, son ödeme tarihindeki kalan hesap özeti borcu üzerinden akdi faiz, son ödeme tarihinden sonra ise “geciken (ödenmemiş) asgari tutar” üzerinden “gecikme faizi”, kalan “hesap özeti borcu” üzerinden de akdi faiz tahakkuk ettirilmektedir Hesap özetinizde bildirilen faiz tutarı, hesap kesim tarihi itibariyle olup, bu tarihten sonrası için hesaplanacak  faiz tutarı bir sonraki hesap özetiniz ile bildirilecektir. Nakit Çekme ve Alışveriş Faiz Oranına bu oran üzerinden hesaplanan Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi ile Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ilave edilmektedir.

Limit aşım komisyonu ne demektir, nasıl uygulanmaktadır?

Şahıs ve bayi kartlarımız için limit aşım komisyonu uygulanmamaktadır. Şirket kredi kartları için ise firmanın toplam borcunun firma limitini aşması durumunda Limit Aşımı Komisyonu sistem tarafından tahakkuk ettirilerek şirket özel hesabına borç kaydedilmektedir. Limit Aşım komisyonu limiti aşan tutarın %5’i olarak hesaplanmaktadır.

İş Bankası kredi kartları için faiz oranı nedir?

Kredi kartı faiz oranlarımızı görmek için tıklayın »

Nakit çekme ücreti ve komisyonu ne kadardır?

Nakit çekme ücreti ve komisyon tutarını öğrenmek için tıklayın »

Bilgi Toplumu Hizmetleri