English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM
Hayat Sigortası

Hayat Sigortası nedir?
Hayat sigortası; birikim sağlamasının yanında dileğinize göre yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı, kalıcı sakatlık gibi riskleri de teminat altına alan sigorta türüdür.
Neden Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.?
Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’yi seçmeniz durumunda, sadece iyi bir hayat sigortası ürününe sahip olmakla kalmayıp, sunduğumuz hizmetlerden ve gücümüzü aldığımız değerlerden de yararlanma fırsatına sahip olacaksınız.
    • Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak kuruldu. Türkiye'nin halka açık ilk ve tek emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor.
    • Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Türkiye’ nin en köklü ve en saygın kuruluşu olan Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin iştirakidir.
    • Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., güçlü teknolojik altyapısı ve esnek yönetim anlayışı ile yüksek hizmet kalitesi sağlamaktadır.
    • Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., en doğru hayat sigortasını seçebilmeniz için her zaman destek olmaktadır.
Anadolu Hayat Emeklilik’in sunduğu hayat sigortası çeşitleri nelerdir?
Birikime yönelik hayat sigortaları:
Orta vadede birikim yapma imkanı sunan birikimli hayat sigortaları, sigorta süresi içerisinde ölüm, kaza sonucu ölüm, kalıcı sakatlık gibi risklere karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına almakta ve süre sonunda kar paylı birikiminizi geri almanıza olanak tanımaktadır.
Anadolu Hayat Emeklilik’in sunduğu birikime yönelik hayat sigortaları ürünleri aşağıdadır:

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası
Herkese Hayat Sigortası
Standart Birikim Sigortası
Planlı Gelecek Sigortası
Teminatlı Birikim Sigortası
Korumaya yönelik hayat sigortaları:
Süresini 1-30 yıl arasında belirleyebileceğiniz korumaya yönelik hayat sigortaları, sigorta süresi içerisinde ödeyeceğiniz düşük primlerle ölüm, kaza sonucu ölüm, kalıcı sakatlık ve hastalık gibi risklere karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına almaktadır.
Anadolu Hayat Emeklilik’in sunduğu korumaya yönelik hayat sigortaları ürünleri aşağıdadır:

Seçenekli Yıllık Hayat Sigortası
Uzun Süreli Hayat Sigortası
Eğitim Sigortası
Standart Kritik Hastalık Sigortası
Kredi Kartı Destek Sigortası
Kredi Destek Sigortası
Gelir sigortaları:
Birikimli hayat sigortalarının süre sonunda elde ettiğiniz birikimleri Gelir Sigortası’na yatırdığınızda, birikimleriniz yüksek getirili yatırım alanlarında değerlenmeye devam ederken, 3 ayda bir bu birikim üzerinden tercih edeceğiniz oranlarda maaş alırsınız.
Anadolu Hayat Emeklilik’in sunduğu gelir sigortaları ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Hayat Sigortası Ürünlerini Karşılaştırma
Anadolu Hayat Emeklilik hayat sigortası ürünlerinin özelliklerini karşılaştırmak için tıklayınız.
Hayat Sigortalarında Vergi Avantajı

Sigortalıların vergi avantajı

Hayat sigortalarında prim öderken ve sigorta süresi sonunda birikiminizi ve/veya maaşınızı alırken vergi avantajına sahip olursunuz.

Prim ödemelerinizde vergi avantajınız:

Birikim priminin alındığı hayat sigortalarında ödediğiniz prim tutarının yarısını; yalnızca ölüm, kaza, hastalık, sakatlık teminatı içeren hayat sigortalarında ödediğiniz primin tamamını, ücretli çalışan iseniz primleri ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını; beyana tabi gelir vergisi mükellefi iseniz, beyan edilen yıllık gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

10 yıl prim veya aidat ödemesi sonunda vergi avantajınız:

Hayat sigortasından 10 yıldan az süreyle prim veya aidat ödeyerek ayrılmanız durumunda ödediğiniz irat tutarları üzerinden %15, 10 yıl süreyle prim veya aidat ödeyerek ya da yaşam kaybı, sakatlık, tasfiye gibi zorunlu nedenlerle ayrılmanız durumunda irat tutarları üzerinden %10 gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.

Kurumların vergi avantajı

Sadece kurumun prim ödemesi durumunda vergi avantajı:

Çalışanlarınız adına ödediğiniz ve ücret olarak kabul edilen hayat sigortası primleri, önce Damga Vergisi açısından brütleştirilerek bordroya ilave edilir ve daha sonra da genel gider olarak herhangi bir tutar ve oran sınırlaması olmadan, indirim konusu yapılır.

İşverenin katkı payı ödemeleri ile çalışanın hayat/sağlık sigortası ödemelerinin birlikte yapılması durumunda vergi avantajı:

Hem işveren olarak çalışanınız adına bireysel emeklilik sistemine katkı payı ödemeniz, hem de çalışanınızın kendisi adına hayat/sağlık sigortası primi ödemesi ve yapılan ödemelerin toplam tutarının ödemenin yapıldığı ayda elde edilen ücretin %15'ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşması durumunda indirimin öncelikli olarak ücret matrahının tespitinde mi yoksa ticari kazancın tespitinde mi yapılacağı konusu taraflarca, mükerrer indirime izin verilmeksizin, serbestçe belirlenebilecektir.

Kurumsal Hizmetler ve Grup Hayat Sigortaları
Rekabet üstünlüğünün yadsınamaz ölçüde insan kaynağına dayandığı günümüzde, şirketinizi farklılaştırmak ve en önemli iç müşteriniz olan çalışanlarınızın motivasyonunu artırmak için herhangi bir kurumun onlara önerebileceğinden fazlasını sunabilirsiniz.
Grup hayat sigortası ürünleriyle, çalışanlarınızı hayatta karşılaşabilecekleri risklere karşı güvence altına alabilir, dilerseniz onların adına birikim de oluşturabilirsiniz.
Birikimli Grup Hayat Sigortaları ile çalışanlarınız için ek gelir veya toplu para alma imkanı sağlayabilir, çalışanlarınızı sigorta süresi içinde ortaya çıkabilecek yaşam kaybı kaza sonucu yaşam kaybı ve kalıcı sakatlık gibi risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.
Korumaya Yönelik Grup Hayat Sigortaları ile çalışanlarınızı sigorta süresi içinde ortaya çıkabilecek yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı, kalıcı sakatlık, kritik hastalık gibi risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.
Anadolu Hayat Emeklilik’in sunduğu grup hayat sigortası ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
Bilgi Toplumu Hizmetleri