English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
KARTLAR    |   Maximum
Müşteri Limiti

Müşteri limiti, birden fazla İş Bankası kredi kartınız olduğunda kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için oluşturulan yeni bir uygulama. Müşteri limiti sayesinde, aynı limiti kullanan birden fazla farklı tipte kredi kartınız olabilir ve kartlarınızın hesap kesim tarihlerini farklılaştırarak ödemelerinizi daha kolay takip edebilirsiniz.
Müşteri Limiti Nasıl Belirlenir?

31 Ekim 2008 tarihi itibariyla, bir defaya mahsus olmak üzere, Bankamızdan sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızın limitleri toplanmış ve bu tutar müşteri limitiniz olarak belirlenmiştir. Daha sonraki  ilave kart talepleriniz size müşteri limitiniz değiştirilmeden ilave bir kart daha verilebilerek karşılanmaktadır. Böylece, müşteri limitinizi aşmadan size verilmiş olan kartlar çeşitlendirilmekte ve harcamalarınızda her kartı kendi limitleri dahilinde istediğiniz gibi kullanabilmektesiniz.

31 Ekim 2008 tarihinden sonra aldığınız yeni kredi kartlarıyla size verilmiş olan tüm kartlarınızın limitini topladığınızda, bulduğunuz rakam müşteri limitinizden yüksek çıkabilir. Bu da sizi yanıltmasın. Bu durumda dikkat etmeniz gereken husus, size verilen tüm kredi kartlarınızla yaptığınız harcamalarınızın en fazla müşteri limiti kadar olabileceğidir. Yani başka bir ifadeyle, size verilen kartlarınızın limit toplamı ne olursa olsun, yapacağınız harcamalarınızın müşteri limitini aşmaması gerekmektedir.

Örneğin:

Visa Klasik Kredi Kartı Limitiniz: 5.000 TL

MasterCard Gold Kredi Kartı Limitiniz: 8.000 TL

31 Ekim 2008 tarihindeki Müşteri Limitiniz: 13.000 TL

Gold kartınızı yalnızca 8.000 TL’ye kadar, klasik kartınızı yalnızca 5.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz. Gold kartınızın 8.000 TL’lik limiti bittiğinde bundan sonraki işlemlerinizi 5.000 TL’lik limiti olan klasik kartınızla yapmanız gerekmektedir.Diyelim ki 17 Kasım 2008 tarihinde müşteri limiti dahilinde Bankamızdan 6.000 TL’lik ilave bir kredi kartı daha aldınız.Bu durumda müşteri limitiniz yine 13.000 TL olarak kalacak, sahip olduğunuz her bir kredi kartını kendi limiti dahilinde kullanabileceksiniz. Ancak yaptığınız toplam harcamalar her bir kredi kartının kendi limiti dahilinde kalması şartıyla 13.000 TL’yi geçmemelidir.

Döviz limitli kartlarım da müşteri limiti uygulamasına dahil midir?
USD ya da EUR limiti olan Visa Premier kredi kartlarının döviz limitleri TL’ye çevrilerek müşteri limitine dahil edilir. Yani kartlarınızın TL, USD ve EUR limitleri tek bir müşteri limiti altında TL olarak izlenir. Döviz limitlerinizin TL’ye dönüşümü Bankamızca gerçekleştirilecek, kullanılabilir müşteri limiti de günlük kur değişimleri kapsamında yine Bankamızca güncellenecektir.
Kullanılabilir müşteri limiti nedir?
Kullanılabilir müşteri limitiniz, tüm İş Bankası kredi kartlarınız ile yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemlerinin toplamı müşteri limitinizden düşüldükten sonra kalan tutarı gösterir.
Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kart limitlerinizi Bankamatiklerimizden, İnternet Şubemizden, 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden ya da Şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Müşteri limitiniz ve kart limitleriniz, kartınızla birlikte size iletilen kart teslim mektubu ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır. Kullanılabilir müşteri limitiniz kredi kartı hesap özetinizde bildirilecektir.

Kart/Müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Kart limitinizi veya müşteri limitinizi artırma talebinizi Şubelerimizden, İnternet Şubemiz’den, Netmatiklerimizden ve Telefon Şubemizden Bankamıza iletebilirsiniz.

Talebiniz Bankamız tarafından değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda limitiniz artırılacaktır.

Ek Kartlarım da Müşteri Limitime Dahil mi?
Gerek ortak limitli ek kartlarınız, gerekse farklı limitli ek kartlarınız ile yaptığınız işlemler müşteri limiti uygulamasına dahildir. Ek kartlarınızla yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemleri her zaman olduğu gibi kart limitinizden ve kullanılabilir müşteri limitinizden düşülecektir. Farklı limitli ek kart sayesinde, ek kartınızın limitini dilediğiniz gibi değiştirip ek kartınızın harcamalarını sınırlandırabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.
Bilgi Toplumu Hizmetleri