English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
KARTLAR
Kredi Kartı Destek Sigortası

Hayatın kötü sürprizlerine karşı
hazırlıklı olun…

Türkiye İş Bankası ve Anadolu Hayat Emeklilik, nakit, taşıt ve konut kredisi müşterilerine sunduğu Destek Sigortası hizmetini “Kredi Kartı Destek Sigortası” ile kredi kartı* müşterilerine de sunuyor. "Kredi Kartı Destek Sigortası" beklenmeyen risklere karşı kredi kartı borçlarınızı her ay ödenen prim tutarları ile güvence altına alıyor. Bu kapsamda, istem dışı işsizlik, yaşam kaybı, tam ve kalıcı sakatlık, geçici sakatlık veya hastaneye yatırılma sebebi ile iş göremezlik durumlarında risk gerçekleşmeden bir önceki hesap özeti borcunuz bekleyen taksitleriyle beraber 10.000 TL’ye kadar  sizin adınıza ödeniyor.
İş Bankası, Kredi Kartı Destek Sigortası ile ücretli çalışan müşterilerinin istem dışı işsiz kalmaları durumunda sigorta kapsamındaki kredi kartlarının, risk gerçekleşmeden önceki son hesap özeti borcunu, gelecek aylara ilişkin hesap özetinde bulunan taksitler dahil olmak üzere, teminat altına alıyor. Serbest meslek sahibi veya devlet memuru müşterilere de geçici sakatlık sebebi ile iş göremezlik halinde aynı teminat sağlanıyor. Çalışmayan emekli, ev hanımı ve öğrenciler de hastaneye yatırılma durumunda aynı teminattan yararlanabiliyor. Ayrıca yaşam kaybı, tam ve kalıcı sakatlık durumlarında da kredi kartı borcu ödeniyor.
Uygulama kapsamında kredi kartı borçları kart başına 10.000 TL’ye kadar teminat altına alınıyor. Sigorta prim tutarı, hesap özeti ve gelecek aylara ait taksitlerin toplamı üzerinden %1 (yüzde 1) olarak tahsil ediliyor. Kredi kartı borcu olmadığında ise herhangi bir prim ödemesi yapılmıyor.
Kredi Kartı Destek Sigortası kapsamında, teminattan faydalanmak için müşterilerin, riskin gerçekleştiğini belgelendirerek Anadolu Hayat Emeklilik’e başvurması gerekli. (Anadolu Hayat Emeklilik Çağrı Merkezi Numarası: 444 55 00)
Kredi Kartı Destek Sigortası teminatından  faydalanabilmek için:
  • Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 90 gün geçmesi, (Poliçenin ertesi yıl yenilenmesi halinde bu süre uygulanmıyor
  • Riskin gerçekleştiği tarihten itibaren istem dışı işsizliğin, geçici maluliyetin aralıksız olarak 30 gün, veya hastaneye yatırılmanın aralıksız olarak 7 gün sürmesi,
  • Bordrolu çalışanlar için riskin gerçekleştiği tarihten önce aralıksız olarak en az 6 ay süreyle istihdam ilişkisi içinde çalışılmış olması ve istem dışı işsizlik gerçekleştikten sonra Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırılması gerekiyor.
Kredi Kartı Destek Sigortası,müşterinin en fazla beş adet İş Bankası kredi kartı için yapılabiliyor. Ayrıca, asıl kart sahibinin başvurması durumunda, ek kartlar da sigorta kapsamına alınabilecek.
Kredi Kartı Destek Sigortası başvurusu İnternet Şubesi ve tüm İş Bankası şubelerinden yapılabiliyor.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız »
**Şirket kredi kartları ve Bayi Kartlar için sigorta yapılmamaktadır.
Bilgi Toplumu Hizmetleri