English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
KARTLAR    |   Bankamatik Kartları
Bankamatik Kartı Özellikleri

Bankamatik Kart'ınız ile Türkiye'nin her yerinde 7 gün, 24 saat yaygın Bankamatik ağımızı kullanarak;

 • Para çekebilir,
 • Her türlü bireysel bankacılık işlemini yapabilir,
 • Sadece kartınızın ait olduğu hesaba değil müşteri numaranız altında tanımlı tüm hesaplarınıza ulaşarak para çekebilir,
 • Ortak ATM uygulaması kapsamında yurt içinde tüm ATM'lerden İş Bankası hesabınıza ulaşabilir, nakit çekebilir ve bakiyenizi sorgulayabilir; ayrıca yurt dışında da Electron veya Maestro amblemi taşıyan herhangi bir ATM'den para çekebilir,

Bankamatiklerimizden ve yurt içinde diğer banka ATM'lerinden Bankamatik Kartı ile günlük nakit çekme limiti 1.500 TL'dir.

Bankamatiklerimiz ve Bankamatik Kartları'mız ile ilgili bilgi almak için tüm şubelerimize ve 7 gün 24 saat 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemize başvurabilirsiniz.

Bankamatik Kartı. Nakit yerine kullan, alışverişte kazan!

Yurtiçi ve yurtdışında yapacağınız alışverişlerinizde Bankamatik Kartı’nızı kullanarak;

Yanınızda nakit taşıma riskinden kurtulursunuz.
Alışverişleriniz üzerinden MaxiPuan kazanırsınız.
Maximum üye işyerlerinde yürütülen MaxiPuan kampanyalarından yararlanarak kazandığınız MaxiPuan tutarını artırabilirsiniz.

 • Hem yurtiçinde, hem yurtdışında Maximum üyesi olmayan işyerlerinden yapacağınız her 40 TL'lik alışverişiniz için 1 Kr değerinde MaxiPuan kazanırsınız.

Kazandığınız MaxiPuanları Maximum üye işyerlerinde bedava alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.
MaxiNet güvenliğiyle sanal alışveriş yapabilirsiniz.
Hesabınızda yeterli para olmaması durumunda varsa ek hesabınız devreye girer.
Vereceğiniz SOS(Sınırsız Otomatik Servis) talimatıyla, hesabınızdaki paranın yatırım hesabınızda değerlendirilmesi ve alışveriş yaptığınız sırada bakiyeniz yeterli değilse otomatik olarak yatırım hesabınızdan gerekli miktarın kullanılması sağlanır*.
Yaptığınız alışveriş tutarını, aylık olarak Bankamızda kayıtlı cep telefonunuza gelen ücretsiz SMS’ten takip edebilirsiniz.

*9 Eylül 2011 tarihi öncesinde SOS talimatı vermiş müşterilerimizin Bankamatik Kartı ile yaptıkları alışveriş işlemlerinin SOS kapsamına alınması için, İnternet Şubemiz veya şubelerimiz aracılığıyla talimatnamelerini yenilemeleri gerekmektedir.
Artık Bankamatik Kartı’nız ile yaptığınız alışveriş bilgisi cebinize geliyor!

Bankamatik Kartı’nızı kullanarak yaptığınız aylık alışveriş adet ve toplam tutar bilgisi takip eden ayın ilk haftası içinde sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza sms yoluyla gönderilir. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetimizden yararlanmak için Bankamızda güncel cep telefonu bilginizin kayıtlı olduğundan emin olunuz.

SOS özelliği sayesinde paranız yatırım hesabınızda değerlenirken bile alışveriş yapabilirsiniz.

Vereceğiniz SOS(Sınırsız Otomatik Servis) talimatıyla paranız bir yandan sürekli olarak değerlenirken, alışveriş yaptığınız sırada bakiyeniz yeterli değilse otomatik olarak yatırım hesabınızdan gerekli miktar kullanılır.

SOS Talimatını Nasıl Kullanırsınız?

Bankamatik Kartı'nızla yaptığınız alışverişlerinizde uygulamadan faydalanabilmeniz için SOS/Maksimum Hesap talimatınızın  bulunması gerekmektedir. 

Bankamatik Kartınızla yaptığınız alışveriş işlemlerinde hesap bakiyeniz yeterli değilse SOS uygulamasının devreye girmesini nasıl sağlayabilirsiniz?


 • 9 Eylül 2011 tarihi öncesinde vermiş olduğunuz SOS talimatı varsa, Bankamatik Kartı’nız ile yaptığınız alışverişlerin SOS kapsamına alınması için, Internet Şubemiz veya şubelerimiz aracılığıyla talimatnamenizi yenilemeniz gerekmektedir.
 • SOS/Maksimum Hesap talimatınız 9 Eylül 2011 tarihinden sonra verilmiş ise, Bankamatik Kartı’nız ile yaptığınız alışverişlerde doğrudan uygulamadan faydalanabilirsiniz.
 • SOS/Maksimum Hesap talimatı kapsamında sadece Bankamatik Kartı’nızın bağlı olduğu cari hesap, buna bağlı yatırım hesabı serbest bakiyesi, likit fonlarınız ve varsa ek hesap kullanılabilir limiti taranacaktır.
 • Bankamatik Kartı’nız ile gerçekleştireceğiniz ve SOS/Maksimum Hesap uygulamasının devreye girdiği işlemlerinizde, alışveriş işlemi sırasında kullanılmış olan varlık bilgileriniz SMS olarak Bankamız sisteminde kayıtlı cep telefonunuza iletilir. SMS ile bilgilendirilmek istiyorsanız, SOS/Maksimum Hesap talimat güncelleme veya yeni talimat verme işleminiz esnasında, SMS ile bilgilendirme tercihinizi belirtmeniz gerekmektedir.
 • SOS/Maksimum Hesap uygulamasının devreye girmesi ile gerçekleşen alışveriş işleminizi iptal etmeniz durumunda, alışveriş tutarı cari hesabınıza aktarılır.
 • SOS/Maksimum Hesap devreye girmesi ile gerçekleşen alışveriş işlemlerinizde de mevcut kurallarımız çerçevesinde MaxiPuan kazanırsınız.
Bankamatik Kartı’nızı internet alışverişlerinde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz!

Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden Verified by VISA veya MasterCard SecureCode logolarını gördüğünüz tüm sanal işyerlerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.  Bankamatik Kartı’nızla internette alışveriş yapabilmeniz için Bankamatik Kartı'nızın bağlı olduğu hesabınızda işlem tutarı kadar kullanılabilir bakiyeniz olması yeterlidir.  Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda varsa ek hesabınızdan ödemeniz karşılanır.

Bankamatik Kartı'nızla yaptığınız alışverişler Maxinet güvencesi ile koruma altındadır.

Bankamatik Kartı İle Nasıl Alışveriş Yapacaksınız?

Bankamatik Kartı'nızı 3D secure olarak adlandırılan MasterCard SecureCode ve/veya Verified by Visa logolarını gördüğünüz internet işyerlerinde kullanırken;

 • Ödeme anında, ödeme penceresi ekrana gelir, kart numarasının girilmesinin istendiği tüm alanlara Bankamatik Kartı'nızın üzerinde bulunan 16 haneli kart numaranızı girmeniz gerekir.
 • “Gönder" butonunu tıkladığınızda sistem, kart bilgilerinizi kontrol eder ve tek kullanımlık alışveriş şifrenizi Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile iletir.
 • Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini 180 saniye içinde ekrana girdiğinizde alışveriş işleminiz tamamlanır.

Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için gereken tek şey cep telefonu numaranızın Bankamızda kayıtlı olmasıdır. Cep telefonu bilginizi Bankamatiklerimizden veya Şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.
Sorularınız için 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden bilgi alabilir veya adresine mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi Toplumu Hizmetleri