English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
YARDIM    |   Anında Bankacılık
Bankamatik

Bankamatik veya Maximum kredi kartımı kaybettiğimde / çaldırdığımda ne yapmalıyım?
En yakın Şubemize başvurarak ya da 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi aradıktan sonra “1” tuşuna basarak ulaşacağınız müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile kartınızı kullanıma kapattırmalısınız.
Kaybettiğimi düşünerek kapattırdığım kartımı buldum. Tekrar kullanabilir miyim?
Kayıp nedeniyle kapattırdığınız kartı aynı gün içinde bulmanız durumunda Şubenize müracaat ederek kartınızın tekrar kullanıma açılması konusunda yazılı bir talimat vermeniz yeterlidir.
Bankamatik veya Maximum kredi kartım Bankamatikte sıkıştığında ne yapmalıyım?
Kartınız sıkıştığında öncelikle Bankamatik Kartı'nızı geri vermeye çalışacaktır. Lütfen ekranda çıkan uyarı mesajlarını dikkatle okuyunuz ve şifrenizi tekrar girmeyiniz. Bu durumda en yakın Şubemize  başvurarak ya da 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi aradıktan sonra “1” tuşuna basarak ulaşacağınız müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile kartınızı kullanıma kapattırmalısınız.
Kartınız Bankamatikte sıkıştığında tanımadığınız kişilerin yardım talebini kabul etmeyiniz.
Bankamatikte işlem yaparken elektrik kesintisi/sistem arızası oldu. Ne yapmalıyım?
Elektrik kesintisi gibi durumlarda sistem kartınızı alıkoymaktadır. Ancak en yakın şubemize müracaat ederek ya da 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi aradıktan sonra “1” tuşuna basarak ulaşacağınız müşteri temsilcisinden kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
Bankamatik Kartı'mın son kullanma tarihi doldu, yeni kartımı nasıl alabilirim?
Bankamatik Kartı'nızı son üç ay içinde kullandıysanız, sistem tarafından otomatik olarak son kullanım ayı içinde yenilenecektir. Yenilenen kartınızı hesabınızın bulunduğu şubemizden teslim alabilirsiniz.
Bankamatik Kartı'mla bir gün içerisinde en fazla ne kadar TL çekebilirim?
Bankamatik Kartı ile bir gün içerisinde en fazla 1.500 TL çekebilirsiniz.
Bankamatiklerinizden kredi kartım ile işlem yapabilir miyim?
Bankamatiklerden kredi kartı şifrenizi girdikten sonra ‘Vadesiz Hesabım’ tuşuna basarak ilgili mevduat hesabınız ile işlem yapabilirsiniz.
Bankamatik Kartı'mla diğer hesaplarımdan da para çekebilir miyim?
Bankamatik Kartı'nızı kullanarak, müşteri numaranız altında tanımlı tüm TL ve döviz hesaplarınıza ulaşıp, para çekebilirsiniz. Bunun için Para Çekme → Diğer Hesaplarımdan menüsünden işlem yapabilirsiniz.
Bankamatik Kartı'mın şifresini unuttum, nasıl öğrenebilirim?
0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi aradıktan sonra sırasıyla 5.9.1.3 tuşlarını kullanarak Bankamatik Kart şifrenizi öğrenebilirsiniz.
Döviz ödeyen Bankamatiklerinizden günlük ne kadar Dolar, Euro veya sterlin çekebilirim?

Tüm hesaplardan günlük nakit çekme limiti, işlem yapılan kartın günlük yabancı para nakit çekme limiti ile sınırlıdır. Günlük yabancı para çekme limiti,800 Amerikan Doları veya eşiti Euro ve Sterlindir. Bu limit TL nakit çekme limitinden bağımsızdır.
Döviz ödeyen Bankamatiklerinizden arbitraj yapılabilir mi?
Bankamatiklerimizde arbitraj yapma olanağı yoktur.
Bankamatiklerinizden kartsız para çekme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Kartsız Para Çekme işlemini gerçekleştirebilmeniz için İ-Anahtar, Cep Anahtar, Biyokimlik ve Mobil İmza kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

İleri güvenlik aracı seçimi sonrasında müşteri numarası+müşteri şifresi  veya TCKN+müşteri şifresi bilgilerinin girilmesi istenecektir.

Kartsız para çekme işleminde tutar, kılavuz hesap bakiyesi kullanılarak ödenecektir.

Bankamatik’ten İşCep’le para çekebilir miyim?
İşCep uygulaması yüklü olan ve Android işletim sistemini destekleyen telefonlarınız aracılığıyla herhangi bir karta ihtiyaç duymadan, Bankamatiklerimizden güvenli ve pratik şekilde para çekebilirsiniz. QR Kod’la Bankamatik’ten para çekme işleminizi aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
İşCep’te yapılması gerekenler:
  • İşCep’e login olunuz.
  • Ana menüde yer alan “Para Çekme” işlemini seçiniz
  • Paranın çekileceği hesap ve işlem tutarını giriniz. Bu adımda, dilerseniz ek hesaptan kullanımına ilişkin de tercihte bulunulabilirsiniz.
  • İşlem yapılacak hesap seçimi ve tutar girişini tamamlamanızın ardından bilgilendirme metni gösterilir ve devam edilmesi halinde telefonunuzun kamerası açılır.
Bankamatik’te yapılması gerekenler:
  • Bankamatik klavyesindeki “9” tuşuna basarak ya da Kartsız İşlem → Para Çekme → İşCep’le Para Çekme seçerek QR kodun yer aldığı ekranı görüntüleyin.
  • Bankamatik ekranında görüntülenen QR kodu, İşCep’in kamerasına okutun.
  • QR kodun başarılı bir şekilde okutulmasının ardından paranız ödenerek işleminiz tamamlanır.

Kartsız para çekme günlük limitimi nasıl değiştirebilirim?
Kartsız para çekme günlük limitinizi Bankamatik’ten tercihinize göre 100 TL-3.000 TL aralığında belirleyebilirsiniz.
Limit kişiselleştirme işlemi, kartlı işlem menüsünde Diğer İşlemler → Kişiselleştirme→ Tercihler alt menüsüne “Kartsız Para Çekme Limiti Tercihi” adıyla eklenmiştir. Kullandığınız ileri güvenlik aracını seçip yeni limiti girdikten sonra limit kişiselleştirme işleminiz tamamlanacaktır.
Birden fazla ileri güvenlik aracı kullanıyor olmanız durumunda kartsız olarak aynı gün içinde tüm ileri güvenlik araçlarıyla en fazla 5.000 TL nakit çekilebilirsiniz.
Cebe Havale Nedir?
Bankamatik/Bankamatik (+) logolu Bankamatiklerimizden,İşCep’ten ve İnternet Şubemizden alıcının TC Kimlik Numarasını ve cep telefonu numarasını girerek havale işlemi yapabilirsiniz.

Cebe Havale işlemi sırasında alıcı ve göndericinin cep telefonuna havale ile ilgili bir SMS* gönderilecek ve bu SMS'te bir referans numarası yer alacaktır. Alıcı, TC Kimlik numarası ve  cep telefonuna gönderilen referans numarasını girerek havale tutarını Bankamatiklerimizden kartsız olarak çekebilecektir.


Alıcı gönderilen cebe havaleyi cep telefonuna gönderilen referans numarasıyla çekeceğinden alıcının cep telefonunun havale işlemi gerçekleştirilirken kullanıma açık olması, cep telefonunun mesaj kutusunda mesaj alabilecek boşluğun bulunması ve cep telefonu hattının bağlantı problemi olmaması gerekmektedir.
Bankamatikten Cebe Havale nasıl yapılır?
Bankamatik kartınız veya mevduat hesabınız Maximum kredi kartınıza bağlı ise kredi kartınız ile Bankamatik/Bankamatik (+) logolu Bankamatiklerimizden, İşCep’ten ve İnternet Şubemizden alıcının TC Kimlik Numarasını ve cep telefonu numarasını girerek en az 20 TL, en fazla 1.000 TL olmak üzere 10 TL’nin katları şeklinde para aktarma işlemi yapabilirsiniz.
  • Alıcının Bankamız müşterisi olma zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Bir gün içinde alıcı sayısından bağımsız olarak gönderilebilecek toplam tutar en çok 1.000 TL’dir.
  • Gönderilen para, işlem anından itibaren 3 gün içinde alıcı tarafından çekilmez ise göndericinin hesabına iade edilecektir.3 gün içinde paranın bir kısmı çekilmiş ise süre sonunda kalan tutar iade edilecektir.
Ek Hesabımı kullanarak Cebe Havale yapabilir miyim?
Mevduat hesabınızın bağlı bulunduğu Ek Hesaptan kartlı işlem olarak Cebe Havale yapabilirsiniz.
Cebe Havale yapabilmek için yaş sınırı var mıdır?
Alıcı ve göndericinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir.
Alıcı tarafından çekilmeyerek iade olan Cebe Havale'nin masrafı da iade olacak mı?
İade işleminde havale tutarı iade edilmekte, masraf iade edilmemektedir.
Bankamatik’ten gerçekleştirdiğim işlemler için her defasında makbuz tercihi belirtmek istemiyorum, ne yapabilirim?

Bankamatik Kartı'nız veya kredi kartınızla Mevduat Hesabı seçimi sonrasında ulaşacağınız ana menüden Diğer İşlemler→Kişiselleştirme→Tercihler→Makbuz Tercihi seçimlerini yaparak makbuz tercihinizi ”Hiç Bir Zaman Verme” veya “Her İşlemimde Sor” olarak belirleyebilirsiniz.
Hızlı Para Çekme işleminde tutarı kendim belirlemek istiyorum. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Diğer İşlemler → Kişiselleştirme→ Tercihler menüsünden  hızlı para çekme tutarı tanımlayabilirsiniz. Ayrıca bankamatik.com.tr sitesine üye olarak Tercihler →Hızlı Para Çekme Tutarı seçimlerini yaparak en sık işlem yaptığınız tutarı tanımlayabilir ve yine aynı adımları izleyerek tanımlı tutarı değiştirebilirsiniz.
Bilgi Toplumu Hizmetleri