English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
BİREYSEL BANKACILIK
Otomatik Geçiş Sistemi

Köprü ve otoyol geçişlerini kolaylaştıran OGS`ler
İş Bankası müşterilerine özel hizmetlerle...

OGS cihazınız, İş Bankası’nda!
İş Bankası OGS cihazınızla gişe kuyruklarını ve geçiş ödemelerini sorun olmaktan çıkarın. OGS ile kolay ve hızlı geçiş yaparken, İş Bankası hizmet kalitesiyle güvenli ve rahat işlem yapma ayrıcalığını yaşayın.
Otomatik Geçiş Sistemi, geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlamaya yönelik özel bir uygulamadır. Bankamız OGS cihazını kullanarak, OGS’nin avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) uygulaması gereği, OGS gişelerinin, otomobil, minibüs, otobüs ve diğer binek araçların yanı sıra, kamyon, TIR vb. ağır vasıta araçlar ve motosikletler tarafından da kullanılabilmesi mümkün hale getirilmiştir. Ayrıca, dorseli olarak seyahat eden araçların OGS gişelerini kullanmak istemeleri halinde dorseleri için “Sanal OGS Hesabı” almaları gerekmektedir.
Araçlar, KGM tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflara ayrılmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen araç sınıfları listesine ve OGS hakkında detaylı bilgilere www.kgm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. OGS cihazınız kullandığınız aracın sınıfına uygun olmalıdır. OGS cihazınıza ilişkin araç sınıfı cihazınızın üzerinde yer almaktadır.
Bankamızdan OGS cihazı temin etmek için şubelerimize başvurabileceğiniz gibi, 1. sınıf OGS cihazı talepleriniz için İnternet Şubemizden veya Bankamatiklerimizden de talepte bulunabilirsiniz.

İş Bankası’nda kredi kartınızın ya da ek hesabınızın bulunması halinde cihaz bedeli (40 TL) ve asgari yükleme tutarını yatırmanız yeterli olacaktır. Tüm araç sınıflarına ait OGS cihazı satışları, Bankamızda kredi kartı ya da ek hesabı bulunmayan müşterilerimiz için, ayrıca Teminat Bedeli tahsil edilmek suretiyle de gerçekleştirilebilmektedir. Teminat Bedeli olarak tahsil edilecek tutar, cihazın borçlu duruma düşerek iptal olması durumunda oluşan borcun tahsil edilmesi amacıyla kullanılacaktır. Tarafınıza kredi kartı veya ek hesap tahsis edilmesi durumunda Teminat Bedeli iade edilmektedir.
Müşterilerimiz, İnternet Şubemizden veya Bankamatiklerimizden 1. sınıf (binek) otomobiller için OGS cihazı talebinde bulunabileceklerdir. İnternet Şubemizden yalnızca İş Bankası kredi kartına bağlı OGS cihazı satışı yapılabilmektedir. Bankamatiklerimizden ise İş Bankası kredi kartının yanı sıra ek hesaba bağlı OGS cihazı satışı da yapılabilmektedir. İnternet Şubemizden ya da Bankamatiklerimizden OGS başvurusu yapmak için;
  • İnternet Şubemizde Başvuru – Ürünler ana menüsünde “OGS” sekmesine tıklanması
  • Bankamatiklerimizden ise Başvurular menüsüne giriş yapılarak OGS talebinde bulunulmasının ardından cihaz kurye aracılığı ile ücretsiz olarak adrese teslim edilecek ve o andan itibaren kullanılabilecektir.
OGS Cihazının Kullanımı
Paralı otoyol ve köprülerde, OGS’ye ayrılmış, üzerinde OGS ibaresi yer alan gişeler bulunmaktadır. Bu gişelerden aracınızla durmaksızın geçiş yapabilirsiniz. OGS cihazınızı, aracınızın ön camına monte etmeniz yeterlidir. Geçiş ücretinin ödendiğini, OGS gişesindeki elektronik paneller ve cihazınızın vereceği sesli sinyalden anlayabilirsiniz.
OGS cihazınızı alırken, size cihazınızın montajına ilişkin bir Kullanım Kılavuzu verilecektir.
Boğaz köprülerinde geçiş ücretleri OGS şeritlerinde yer alan gişelerden geçişiniz esnasında cihazınızdan tahsil edilmektedir. Otoyollarda ise otoyola giriş yaptığınız gişenin bilgisi OGS cihazınız üzerine elektronik olarak işlenmekte ve kullanılan güzergâha göre belirlenen geçiş ücreti otoyoldan çıkışınız esnasında cihazınızdan tahsil edilmektedir. Bu nedenle, hem otoyola girişte hem de otoyoldan çıkışta OGS şeritlerinde yer alan gişelerin kullanılması gerekmektedir.
OGS cihazlarımız ile ilgili dilediğiniz bir Şubemize uğrayarak veya 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi arayarak müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla daha fazla bilgi alabilirsiniz.
OGS Cihazı Yüklemeleri ve Takibi
OGS cihazı, İş Bankası kredi kartınız ya da ek hesap limiti bulunan Vadesiz TL hesabınızla ilişkilendirilerek kullanılır. Şubeniz bu işlem için sizden bir talimat alacaktır. OGS cihazınızı aldığınız sırada cihazınıza, otomatik yükleme limitinin altında bir tutar olmaması kaydıyla, sizin belirleyeceğiniz tutarda ilk yükleme yapılacaktır. Daha sonra OGS cihazınıza yapılacak yüklemeler, Bankamızca otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece siz OGS cihazınızda para olup olmaması konusunda endişe duymazsınız.
OGS cihazınızı İş Bankası kredi kartınız ile eşleştirdiğinizde, OGS cihazınıza yapılacak yüklemeler kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıyacaktır. Böylece, herhangi bir faiz veya komisyon eklenmeden, ödemelerinizi ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.
KGM tarafından Bankamıza iletilen geçişlerinizi İnternet Şubemizden izleyebilir, OGS hesap özetinizin e-posta ile tarafınıza iletilmesini isteyebilir ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcimiz aracılığıyla cihazınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.
OGS cihazını tüm şubelerimiz aracılığıyla edinebilirsiniz.
  • Otoyol ve Köprü geçişlerinizde, sizin için ayrılmış gişelerde durmaksızın ve daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.
  • Geçiş ücretinizi İş Bankası kredi kartınız aracılığıyla ödeyebilirsiniz. Tutarlar ekstrenize alışveriş olarak yansıtılacağından, geçiş bedellerinizi İş Bankası kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödemiş olursunuz.
  • OGS cihazınızı dilerseniz İş Bankası kredi kartınıza, dilerseniz ek hesap limiti bulunan Vadesiz TL hesabınıza bağlı çalıştırabilirsiniz.
Bilgi Toplumu Hizmetleri