English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
BİREYSEL BANKACILIK    |   OGS/HGS
Hızlı Geçiş Sistemi

HGS, İş Bankası’nda!

İş Bankası HGS etiketinizle gişe kuyruklarını ve geçiş ödemelerini sorun olmaktan çıkarın. HGS ile kolay ve hızlı geçiş yaparken, İş Bankası hizmet kalitesiyle güvenli ve rahat işlem yapma ayrıcalığını yaşayın.

Hızlı Geçiş Sistemi, geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlamaya yönelik özel bir uygulamadır. Bankamızdan HGS etiketi alarak, HGS’nin avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.


Araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflara ayrılmıştır. KGM tarafından belirlenen araç sınıfları listesine www.kgm.gov.tr adresinden,  HGS hakkında detaylı bilgilere ise www.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. HGS etiketiniz kullandığınız aracın sınıfına uygun olmalıdır. HGS etiketinize ilişkin araç sınıfı etiketiniz üzerinde yer almaktadır. HGS’nin teknik özellikleri gereği, aracın camına yapıştırılmış etiket yerinden çıkartıldığında kullanılamaz hale gelmektedir. Bu nedenle, İş Bankası HGS etiketinizi, yapıştırılmış bulunduğu yerinden çıkartmamaya özen gösteriniz.

Bankamızdan HGS etiketi temin etmek için şubelerimize başvurabilir, 1. sınıf HGS etiketi talepleriniz için İnternet Şubemizden de talepte bulunabilirsiniz.

İş Bankası’nda kredi kartınızın ya da ek hesabınızın bulunması halinde HGS etiketinizi Bankamızdan ücretsiz olarak alabileceksiniz.

İş Bankası HGS Etiketinin Kullanımı

Paralı otoyol ve köprülerde, HGS’ye ayrılmış, üzerinde HGS logosu yer alan gişeler bulunmaktadır. Bu gişelerden aracınızla durmaksızın geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi, aracınızın ön camına monte etmeniz yeterlidir. HGS gişesinden geçtiğinizde geçiş ücretinin ödenip ödenmediğini, HGS gişesindeki elektronik paneli takip ederek anlayabilirsiniz.

HGS etiketinizi alırken, size etiketinizin montajına ilişkin bir Kullanım Kılavuzu verilecektir.

Boğaz köprülerinde geçiş ücretleri HGS şeritlerinde yer alan gişelerden geçişiniz esnasında etiketinizden tahsil edilmektedir. Otoyollarda ise otoyola giriş yaptığınız gişenin bilgisi HGS etiketiniz üzerine elektronik olarak işlenmekte ve kullanılan güzergâha göre belirlenen geçiş ücreti otoyoldan çıkışınız esnasında etiketinizden tahsil edilmektedir. Bu nedenle, hem otoyola girişte hem de otoyoldan çıkışta HGS şeritlerinde yer alan gişelerin kullanılması gerekmektedir.

HGS etiketlerimiz ile ilgili dilediğiniz bir Şubemize uğrayarak veya 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi arayarak müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla daha fazla bilgi alabilirsiniz.

HGS Etiketi Yüklemeleri ve Takibi

HGS etiketi, İş Bankası kredi kartınız ya da ek hesap limiti bulunan Vadesiz TL hesabınızla ilişkilendirilerek kullanılır. Şubeniz bu işlem için sizden bir talimat alacaktır. HGS etiketinizi aldığınız sırada etiketinize, otomatik yükleme limitinin altında bir tutar olmaması kaydıyla, sizin belirleyeceğiniz tutarda ilk yükleme yapılacaktır. Daha sonra HGS etiketinize yapılacak yüklemeler, Bankamızca otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece siz HGS etiketinizde para olup olmaması konusunda endişe duymazsınız.

HGS etiketinizi İş Bankası kredi kartınız ile eşleştirdiğinizde, HGS etiketinize yapılacak yüklemeler kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıyacaktır. Böylece, herhangi bir faiz veya komisyon eklenmeden, ödemelerinizi ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.

HGS hesap özetinizin e-posta ile tarafınıza iletilmesini isteyebilir ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcimiz aracılığıyla etiketiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz HGS etiketinizi tüm şubelerimiz aracılığıyla edinebilir, 1. sınıf HGS etiketine İnternet Şubemizden de başvurabilirsiniz.

HGS etiketiniz ile otoyol ve Köprü geçişlerinizde, sizin için ayrılmış gişelerde durmaksızın ve daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Bilgi Toplumu Hizmetleri