English Anasayfa Anasayfa Bireysel Ticari
Arama Arama
 
Anında Şifre Anında Müşteri
İşCep Cep Anahtar
 
   
 
Size en yakın Şube ve Bankamatiklerimiz
 
 
  Facebook Twitter Sosyal Medyada
İş Bankası
BİREYSEL BANKACILIK    |   Bireysel Emeklilik
Avantajları

%25 Devlet Katkısı
Bireysel emeklilik hesabınıza ödediğiniz katkı paylarının %25’ine karşılık gelen tutarı Devlet Katkısı olarak sizin adınıza yatırılacaktır.

Sisteme dahil olan TC vatandaşı herkes Devlet Katkısı alabilir.

Ödeyeceğiniz katkı payları için bir üst sınır bulunmamakla birlikte, hak kazanacağınız Devlet Katkısı için bir üst sınır bulunmaktadır. Hak kazanılacak Devlet Katkısı bir takvim yılı içerisinde yıllık brüt asgari ücretin %25’i ile sınırlıdır. Her 6 ayda bir değişen brüt asgari ücret tutarına bağlı olarak söz konusu sınır artış gösterecektir.

Katkı payınızı bütçenizin elverdiği en yüksek tutarda belirlemeniz, Sistemin sunduğu benzersiz Devlet Katkısı avantajından azami ölçüde faydalanabilmenizi sağlayacaktır.
Devlet Katkısı Örnek Tablo
Ödediğiniz Aylık Katkı Payı      100 TL    200 TL    400 TL    800 TL  
Devlet Katkısı Tutarı25 TL50 TL100 TL200 TL


Devlet Katkısı Hak Kazanma Süreleri
Sistemde Bulunulan SüreDevlet Katkısının Ne Kadarına Hak Kazanılır?
3 yıldan az% 0
3<=Süre<6 yıl% 15
6<=Süre<10 yıl% 35
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından önce)   % 60
10 yıl ve daha fazla (56 yaşından sonra)% 100
Sistemden emeklilik hakkı kazananlar ile Sistemden vefat veya maluliyet nedeni ile ayrılanlar Devlet Katkısı ve getirilerinin tamamına hak kazanırlar.
Maximum Kart ile Gerçekleştirilen Ödemelere %0,25 MaxiPuan Hediye!
Maximum Kart ile gerçekleştirilen katkı payı ödemeleri, ödeme tutarının %0,25’i karşılığı MaxiPuan’la ödüllendirilmektedir.

Anadolu Hayat Emeklilik’e vereceğiniz bir talimatla hem vaktinizi ve enerjinizi harcamanıza gerek kalmadan katkı payı ödemelerinizi gerçekleştirebilir, hem de %0,25 MaxiPuan elde edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin Şeffaflığı ve Güvenilirliği
Bireysel Emeklilik Sistemi'nde ürün tanıtım ve satışı, mesleki yeterlilikleri ölçülmüş, sınavda başarılı olmuş bireysel emeklilik aracıları tarafından yapılır.
Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde emeklilik şirketleri ve portföy yönetim şirketleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile emeklilik yatırım fonları;
  • T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı,
  • Emeklilik Gözetim Merkezi,
  • Sermaye Piyasası Kurulu,
  • Aktüeryal denetim,
  • Bağımsız dış denetim,
  • Şirket iç denetim unsurları
tarafından denetlenir.

Yatırımların güvenliği, sistemde kurulan etkin kontrol mekanizması tarafından sağlanır.
Bireysel Emeklilik Hesapları Takasbank'ta tutulur. Bu hesaplardan günlük olarak fon paylarınızı izleyebilirsiniz.
Ücretsiz Sağlık Danışmanlığı ve Acil Ambulans Hizmeti
Anadolu Hayat Emeklilik nezdinde Bireysel Emeklilik Hesabı açtıran müşterilerimize 24 saat ücretsiz sağlık danışmanlığı ve acil ambulans hizmeti verilmekte, masraf Anadolu Hayat Emeklilik tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte, anlaşmalı sağlık kuruluşlarına yapılacak ödemelerde indirim sağlanmaktadır.
Müşterilerimizin, acil kapsamına girmeyen durumlarda kendileri ve acil olan/olmayan tüm durumlarda birinci derecede yakınları için ambulans hizmetinden yararlandıkları ve bu hizmet için bizzat ödeme yapmak zorunda oldukları durumlarda ise, bu hizmet, % 20 oranında indirimli verilmektedir.
Anlaşmalı kurumların listesini görmek için tıklayınız »
Anlaşmalı Sağlık Kuruluşlarında İndirim
Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olunan sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
Anlaşmalı sağlık kuruluşlarının listesini incelemek için tıklayınız »
Yatırım Danışmanlığı
Emeklilik planları kapsamında İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanan “Yatırım Danışmanlığı Bülteni” ile yatırım kararlarınızı yönlendirebilirsiniz.
Katılımcı Hakları
Ürünümüzü satın aldıktan sonra kararınızı değiştirirseniz, teklif formunu imzaladığınız tarihten itibaren 60 gün içinde cayabilirsiniz. Bu durumda sisteme girmiş sayılmazsınız.
Bireysel Emeklilik Sistemi’nde, birikimlerinizin hangi yatırım araçlarında değerlendirileceğine siz karar verirsiniz. Yatırım danışmanları tarafından oluşturulan hazır fon dağılım seçeneklerinden birini tercih edebilir veya kendi fon dağılımınızı oluşturabilirsiniz. Devlet Katkıları ise Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. nezdinde bu amaca yönelik olarak kurulan Devlet Katkısı fonlarında yatırıma yönlendirilir.
Dahil olduğunuz emeklilik planını yılda azami 4 kez, fon dağılım seçeneğinizi ise 6 kez değiştirebilirsiniz.
Emeklilik hakkınızı elde etmeden önce katkı payı ödemeye ara verebilirsiniz. Katkı payı ödemeye ara verseniz dahi birikimleriniz değerlendirilmeye devam edecektir.
Birikimlerinizle ilgili gelişmeleri günlük olarak takip edebilir, düzenli olarak bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz.
Sistemden istediğiniz anda ayrılabilir veya yürürlük tarihinden itibaren en az iki yıl süreyle şirkette kalmak kaydıyla birikimlerinizi başka bir emeklilik şirketine aktarabilirsiniz.
Kanuni varislerinizi veya kendi belirleyeceğiniz bir kişiyi lehdar tayin edebilirsiniz.
Bilgi Toplumu Hizmetleri