Anında İşlem
Resim
Ev Kredisi

​Türkiye’nin ev kredisi ile yüzbinlerce aile bugün kendi yuvasında. Şubeye gitmeden hemen başvurunuzu yapabilir, anlık takip edebilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.  Detaylı Bilgi.
Kredi Kartı Başvuru Takip
Resim
Vize İçin Hesap Bilgisi Yazısı

​Vize yazısı için artık beklemenize gerek yok! Zaman kazanmak için talebinizi buradan iletip, dilediğiniz şubemizden vize yazınızı teslim alabilirsiniz.

Resim
Seyahat Sigortası

​Yurt dışına çıkarken kendiniz ve yakınlarınıza seyahat sigortası yaptırmak için hemen başvurabilir, dilediğiniz şubemizden poliçenizi teslim alabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Yurt Dışı Çıkış Harcı

​Zaman kazanmak için yurtdışı çıkış harcı ödeme talebinizi buradan iletebilir, dilediğiniz şubemizden dekontunuzu teslim alabilirsiniz.

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak veya şifre almak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
01 Kasım 2016

​Türkiye İş Bankası’nın aktif büyüklüğü yılın ilk dokuz ayında yıl sonuna göre %6,2 artarak 292,9 milyar TL olurken, banka Türkiye’nin en büyük özel bankası unvanını korudu.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
27 Eylül 2016

​Türkiye Satranç Federasyonu’nun 2005 yılından bu yana ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı yapan satranç sporunun yaygınlaşması için yeni bir işbirliğine imza attı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
11 Ağustos 2016

​İş Bankası, müşterilerini “yuva sahibi yapma” anlayışı ile sürdürdüğü Türkiye’nin Ev Kredisi hizmetini faiz oranlarını indirerek daha da cazip hale getirdi.

 

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
05 Ağustos 2016

Türkiye İş Bankası Grubu, Başbakanlıkça başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 10 milyon TL ile katılacağını duyurdu.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
16 Temmuz 2016
15 Temmuz akşamı güvenlik güçleri içindeki bir grubun, demokrasimize, cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik bulunduğu silahlı müdahale hareketini şiddet ve esefle kınıyoruz.

Türkiye İş Bankası’ndan ekonomiye 265 milyar TL destek

01.11.2016


​Türkiye İş Bankası’nın aktif büyüklüğü yılın ilk dokuz ayında yıl sonuna göre %6,2 artarak 292,9 milyar TL olurken, banka Türkiye’nin en büyük özel bankası unvanını korudu. Bu dönemde bankanın net kârı 3,3 milyar TL seviyesine ulaştı, özkaynak büyüklüğü de 35 milyar TL’yi aştı. 

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, finansal sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İş Bankası, milli ekonomiye sağlanan desteğin daha da önem kazandığı bu dönemde,  hane halkı ihtiyaçlarından, ülkemizin büyük ölçekli yatırımlarının finansmanına kadar geniş bir yelpazede finansman desteği sağlamaya devam etti. Bankanın nakdi kredi hacmi 189,6 milyar TL’ye, gayrinakdi kredi büyüklüğü ise 55,6 milyar TL’ye yükselerek, toplam plasman hacmi 245 milyar TL’yi aştı” dedi.  

İş Bankası Grubu’nun konsolide aktif büyüklüğü 350,1 milyar TL’ye ulaşırken; nakdi kredileri önceki yılsonuna göre %7 artarak 207,5 milyar TL, gayrinakdi kredi hacmi 57,8 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

Küresel ekonomik büyümenin yavaşladığı, yakın coğrafyada jeopolitik risklerin arttığı ve söz konusu gelişmelerin ülkemizin makroekonomik dengeleri üzerindeki olumsuz etkilerinin hissedilmeye başladığı bir ortamda İş Bankası, kaynaklarının tahsisinde ülke ekonomisine katkıyı önde tutmaya devam etti. Bankanın Eylül 2016 itibarıyla takipteki kredilerinin toplam kredilere oranı, geçmiş dönemlerde olduğu gibi sektör ortalamasının altında %2,6 gibi düşük bir seviyede gerçekleşti.  

Gelişmiş teknolojik altyapısı ve alternatif kanallarının sunduğu çok yönlü bankacılık hizmetleriyle yılın ilk dokuz ayında mevduat hacmini önceki yıl sonuna göre %8 oranında arttırarak 166,1 milyar TL’ye ulaştıran İş Bankası, mevduat dışındaki fon kaynaklarını da etkin bir şekilde kullanmayı sürdürdü. Eylül ayı içerisinde 16 ülkeden 29 bankanın katılımıyla, 302 milyon ABD Doları ve 661 milyon Euro tutarında olmak üzere iki dilimli 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi temin eden İş Bankası’nın uluslararası piyasalardaki saygınlığı bir kez daha kanıtlandı.

 The Banker dergisinin hazırladığı dünyanın en büyük 1000 bankası sıralamasında bu yıl da tüm Türk bankaları içerisinde en üst sırada yer alan İş Bankası, %15,8 oranında gerçekleşen sermaye yeterliliği rasyosu ile güçlü mali yapısını korumaya devam etti. 

Adnan Bali, “Geçtiğimiz Ağustos ayında 92. yaşını kutlayan İş Bankası önümüzdeki dönemde de faaliyetlerini sağlıklı büyüme ve sürdürülebilir kârlılık ekseninde yürütürken, yenilikçi finansal ürün ve hizmetleriyle hem yurtiçinde hem de yurtdışında öncü olmaya devam edecek” dedi.​


İş Bankası'ndan Cezaevlerindeki Çocuklara Satranç Sınıfları

27.09.2016


Türkiye Satranç Federasyonu’nun 2005 yılından bu yana ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı yapan satranç sporunun yaygınlaşması için yeni bir işbirliğine imza attı. Banka, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan işbirliği çerçevesinde iki bine yakın hükümlü çocuğun ve gencin bulunduğu 31 ceza infaz kurumunda toplam 40 satranç sınıfı açılacak.


İmza töreni Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay ve Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen’in katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.


Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek 31 kurumda, İş Bankası sponsorluğunda açılacak satranç sınıflarında, 10’ar adet satranç takımı, satranç eğitim panosu, satranç taşları, bahçe satranç takımları ve satranç kitapları yer alacak. Ayrıca, Federasyon bu kurumlardan belirli sayıda personele satranç antrenörlüğü kursu verecek. Bu kursta başarılı olanlar da Ceza İnfaz Kurumları’nda satranç dersleri verebilecek.


Sözen: “Satranç ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırımdır.”


İmza töreninde konuşan Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, satranca 10 yılı aşkın süredir destek veriyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Satrancın bir spor dalı olmanın ötesinde problem çözme ve analitik düşünme yeteneğini destekleme, yaratıcılığı geliştirme, dikkat eksikliğini azaltma gibi faydaları bulunduğunu ifade eden Sözen, satrancı toplumsal gelişime katkısı açısından önemli bulduklarını belirtti. 


Cezaevlerinde açılacak satranç sınıflarıyla satrancı tanıtmayı, satranç sayesinde çocukların ve gençlerin sosyalleşmelerine ve yeniden topluma kazandırılmalarına bir nebze olsun yardımcı olabilmeyi amaçladıklarını söyleyen Sözen sözlerine şöyle devam etti: “Federasyon bu kurumlardan belirli sayıda personele satranç antrenörlüğü kursu verecek. Bu kursta başarılı olanlar da Ceza İnfaz Kurumları’nda satranç dersleri verebilecek. Ceza İnfaz Kurumları’ndaki çocuklarımızın da satranca ulaşabilmesi için sunduğumuz bu imkânla, umuyoruz ki onların arasından da ileride ülkemizi satrançta başarıyla temsil edecekler çıkacak ve hepimizi gururlandıracak. İş Bankası olarak satrancın ülkemiz için çok önemli olduğuna ve satrançta kazandığımız ivmeyi muhafaza etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla, satranca verdiğiniz desteği sürdüreceğiz. Türkiye’yi bir satranç ülkesi haline getirme yönündeki çabalarımızın, gelecek yıllarda daha da büyük başarılara vesile olacağına yürekten inanıyoruz”.


2005 yılından bu yana satranç oynayan lisanslı sporcu sayısı 30 binden 693 bine, satranç antrenörü sayısı 2 binden 80 bine, satranç kulüplerinin sayısı ise 600’den 2 binin üstüne yükseldi. 2005’ten bu yana 15 dünya şampiyonluğu, 25 dünya ikinciliği ve 28 dünya üçüncülüğünün yanı sıra 47 Avrupa şampiyonluğu, 51 Avrupa ikinciliği ve 45 Avrupa üçüncülüğü, 4 Ülke Avrupa Şampiyonluğu elde edildi,  uluslararası turnuvalarda kazanılan madalya sayısı 343’e ulaştı. Geçtiğimiz yıl İş Bankası Türkiye Satranç Federasyonu sponsorluğunu 6 yıl daha sürdürme kararı almıştı.


İş Bankası’ndan %0,95 faizle Türkiye’nin Ev Kredisi!

11.08.2016


İş Bankası, müşterilerini “yuva sahibi yapma” anlayışı ile sürdürdüğü Türkiye’nin Ev Kredisi hizmetini

faiz oranlarını indirerek daha da cazip hale getirdi. 


Farklı konut finansman ürünleri sunan İş Bankası, yeni kredi kullanımlarında aylık % 0,95’den

başlayan faiz oranı ile farklı vadeler ve geri ödeme seçeneklerinde konut kredisi imkanı sunuyor. 


Emlak Konut GYO’nun indirim kampanyasına da destek İş Bankası’ndan


İş Bankası’nın başlattığı faiz indirimi, Emlak Konut GYO A.Ş.’nin %20 indirim sunan kampanyası için de

geçerli oluyor. Kampanyaya dâhil konut projelerinden ev almış olan ve ödemeleri devam eden kişiler,

aldıkları konutun kalan borcunu İş Bankası’nın cazip faizli Türkiye’nin Ev Kredisi seçeneklerini kullanarak

Emlak Konut’a topluca ödeyip, kalan borç bakiyesi üzerinden %20 indirim fırsatını yakalıyor.    Kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan Türkiye’nin Ev Kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi

koşulları ile ilgili bilgiye tüm İş Bankası şubelerinden, isbank.com.tr’den ve 0850 724 0 724 Telefon

Şubesi’nden ulaşılabiliyor. 


Emlak Konut GYO A.Ş. %20 indirim kampanyasına dâhil projeler ve kampanya koşulları ise

emlakkonut.com.tr adresinde yer alıyor. 


Hayat sigortalı ve % 0,5 Tahsis Ücretli 100.000 TL kredi tutarı için Örnek Maliyet Tablosu:

 

Aylık Kredi Faiz Oranı (%)
Kredi Vadesi ( Ay)
Taksit Tutarı ( TL)
Tahsis Ücreti (TL)
Ekspertiz Ücreti (TL)
Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı (TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
    0,95%
     60
  2.194,24
    500
      750
       131.654,40
   12,6288%
    0,95%
    120
  1.400,24
    500
      750
       168.028,80
   12,3587%

 


Sigortaya ilişkin masraflar: 269 TL bir yıllık Konut Sigortası primi, 180 TL bir yıllık DASK poliçesi bedelidir. Konut sigortası ve DASK prim tutarları ortalama olarak hesaplamış olup, konutun lokasyonu ve m²'sine, vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hayat Sigortası bir yıllık sigorta bedeli ortalama 135 TL’dir. Sigorta bedeli müşterinin cinsiyeti, yaşı vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hesaplanan yıllık maliyet oranına sigorta tutarları dahil edilmemiştir. Tahsis ücreti kredi tutarına göre değişkenlik gösterecektir. Söz konusu ücrete %5 oranındaki BSMV dahil değildir. Aylık taksit tutarları, geri ödemeler 30 gün sonra başlayacak şekilde hesaplanmıştır. Ekspertiz ve ipotek tesis hizmetleri kapsamında kamu kurum veya kuruluşuna veya üçüncü kişilere ödenen masraflar müşteriye aittir. Kefil ön şartı aranmamakla birlikte, şubelerimiz gerekli gördükleri takdirde kefil talep edebilecektir. Banka, kampanya süresince kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 


Hayat sigortasız ve Tahsis Ücretsiz 100.000 TL kredi tutarı için Örnek Maliyet Tablosu:

 

Aylık Kredi Faiz Oranı (%)
Kredi Vadesi ( Ay)
Taksit Tutarı ( TL)
Tahsis Ücreti (TL)
Ekspertiz Ücreti (TL)
Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı (TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
    0,99%
     60
  2.218,39
      0
      750
       133.103,40
   12,9188%
    0,99%
    120
  1.427,78
      0
      750
       171.333,60
   12,7569%

 


Sigortaya ilişkin masraflar: 269 TL bir yıllık Konut Sigortası primi, 180 TL bir yıllık DASK poliçesi bedelidir. Konut sigortası ve DASK prim tutarları ortalama olarak hesaplamış olup, konutun lokasyonu ve m²'sine, vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hesaplanan yıllık maliyet oranına sigorta tutarları dahil edilmemiştir. Aylık taksit tutarları, geri ödemeler 30 gün sonra başlayacak şekilde hesaplanmıştır. Ekspertiz ve ipotek tesis hizmetleri kapsamında kamu kurum veya kuruluşuna veya üçüncü kişilere ödenen masraflar müşteriye aittir. Kefil ön şartı aranmamakla birlikte, şubelerimiz gerekli gördükleri takdirde kefil talep edebilecektir. Banka, kampanya süresince kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.İş Bankası Grubu'ndan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 10 milyon TL katkı

05.08.2016


​Demokrasimize, Cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı darbe teşebbüsünde gazi olan vatandaşlarımız ile şehitlerimizin aileleri  için Başbakanlıkça başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na Türkiye İş Bankası Grubu 10 milyon TL ile katılacağını duyurdu. İş Bankası'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 


"15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan menfur silahlı darbe teşebbüsünde yaralanan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleri ile dayanışmak, acılarını paylaşmak, yaralarının sarılmasına yardımcı olabilmek için Başbakanlığımızca başlatılan dayanışma kampanyasına 6 milyon TL'si Bankamız tarafından karşılanmak üzere Türkiye İş Bankası Grubu olarak toplam 10 milyon TL bağış yapılmasına karar verilmiştir. Bir kez daha, demokrasimize, Cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı darbe teşebbüsünü kınıyor, bu elim girişimde şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz."Basın Açıklaması

16.07.2016


​15 Temmuz akşamı güvenlik güçleri içindeki bir grubun, demokrasimize, cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik bulunduğu silahlı müdahale hareketini şiddet ve esefle kınıyor, vaki muhteris girişimin,  başta necip milletimizin, devletimizin ve güvenlik güçlerimizin dirayetli ve sağduyulu yaklaşımıyla akamete uğratılmış olmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor, ülkemizde anayasal rejim, hukuk devleti ve milli irade prensipleri haricindeki bu tür müdahale dönemlerinin bir daha asla açılmamak üzere kapandığını demokrasimize olan sarsılmaz inancımızla tekraren vurgulamak istiyoruz.
 
Söz konusu elim müdahale girişimi  Kurucumuz Büyük Atatürk'ün en kıymetli eseri Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına, bütünlüğüne ve demokrasimize kastetmekte, Ülkemizi çatışma ortamına sürüklemek,  demokrasiyi, hukuk devletini ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Bu zor süreçte azim ve kararlılıkla cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkan aziz milletimize, devletimize  ve kahraman güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Türkiye'nin Bankası olarak her zaman olduğu üzere, tüm varlık ve gücümüzle ülkemizin ve aziz milletimizin hizmetinde olacağımızı ve faaliyetimize tüm yurt sathında kesintisiz olarak devam edeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine saygı ile arz ederiz.
 
 

PİYASA HABERLERİ
20 Ocak 2017
***GEDIK******MCTAS*** GEDIK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Piyasa Yapiciligi Kapsaminda Gerçeklestirilen Islemler Bildirimi )Ilgili Sirket...
PİYASA HABERLERİ
20 Ocak 2017
***GEDIK******EUKYO*** GEDIK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Piyasa Yapiciligi Kapsaminda Gerçeklestirilen Islemler Bildirimi )Ilgili Sirket...
PİYASA HABERLERİ
20 Ocak 2017
***GEDIK******ETYAT*** GEDIK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Piyasa Yapiciligi Kapsaminda Gerçeklestirilen Islemler Bildirimi )Ilgili Sirket...
PİYASA HABERLERİ
20 Ocak 2017
***AKBNK*** AKBANK T.A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )Ilgili Sirketler []Ilgili Fonlar ...
PİYASA HABERLERİ
20 Ocak 2017
***AKSEL*** AKSEL YATIRIM HOLDING A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )Ilgili Sirketler [AKSEL]Ilgil...
İş'te Kariyer
İş'te Kariyer
Bankamızdaki kariyer fırsatları hakkında bilgi alın.
Sınav Başvuruları
Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı - 19.11.2016
19 Kasım 2016 tarihinde Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları