Anında İşlem
Resim
Ev Kredisi

​Türkiye’nin ev kredisi ile yüzbinlerce aile bugün kendi yuvasında. Şubeye gitmeden hemen başvurunuz yapabilir, anlık takip edebilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.  Detaylı Bilgi.
Kredi Kartı Başvuru Takip
Resim
Vize İçin Hesap Bilgisi Yazısı

​Vize yazısı için artık beklemenize gerek yok! Zaman kazanmak için talebinizi buradan iletip, dilediğiniz şubemizden vize yazınızı teslim alabilirsiniz.

Resim
Seyahat Sigortası

​Yurt dışına çıkarken kendiniz ve yakınlarınıza seyahat sigortası yaptırmak için hemen başvurabilir, dilediğiniz şubemizden poliçenizi teslim alabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Yurt Dışı Çıkış Harcı

​Zaman kazanmak için yurtdışı çıkış harcı ödeme talebinizi buradan iletebilir, dilediğiniz şubemizden dekontunuzu teslim alabilirsiniz.

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak veya şifre almak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
27 Eylül 2016

​Türkiye Satranç Federasyonu’nun 2005 yılından bu yana ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı yapan satranç sporunun yaygınlaşması için yeni bir işbirliğine imza attı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
23 Eylül 2016

Türkiye İş Bankası, iştiraklerinden Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ile birlikte ülkemizin önemli tarihi ve kültürel mekânları arasında yer alan Patara Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarına destek vermeye başladı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
11 Ağustos 2016

​İş Bankası, müşterilerini “yuva sahibi yapma” anlayışı ile sürdürdüğü Türkiye’nin Ev Kredisi hizmetini faiz oranlarını indirerek daha da cazip hale getirdi.

 

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
05 Ağustos 2016

Türkiye İş Bankası Grubu, Başbakanlıkça başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 10 milyon TL ile katılacağını duyurdu.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
04 Ağustos 2016

Türkiye İş Bankası, 2016 yılının ilk altı aylık döneminde 2 milyar 287 milyon TL kâr elde ederken, Banka’nın aktif büyüklüğü yılsonuna kıyasla %4,6 artarak 288,3 milyar TL’ye, kredileri de aynı dönemde %3,2 artarak 183,6 milyar TL’ye ulaştı. ​

İş Bankası'ndan Cezaevlerindeki Çocuklara Satranç Sınıfları

27.09.2016


Türkiye Satranç Federasyonu’nun 2005 yılından bu yana ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı yapan satranç sporunun yaygınlaşması için yeni bir işbirliğine imza attı. Banka, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan işbirliği çerçevesinde iki bine yakın hükümlü çocuğun ve gencin bulunduğu 31 ceza infaz kurumunda toplam 40 satranç sınıfı açılacak.


İmza töreni Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay ve Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen’in katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.


Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek 31 kurumda, İş Bankası sponsorluğunda açılacak satranç sınıflarında, 10’ar adet satranç takımı, satranç eğitim panosu, satranç taşları, bahçe satranç takımları ve satranç kitapları yer alacak. Ayrıca, Federasyon bu kurumlardan belirli sayıda personele satranç antrenörlüğü kursu verecek. Bu kursta başarılı olanlar da Ceza İnfaz Kurumları’nda satranç dersleri verebilecek.


Sözen: “Satranç ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırımdır.”


İmza töreninde konuşan Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, satranca 10 yılı aşkın süredir destek veriyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Satrancın bir spor dalı olmanın ötesinde problem çözme ve analitik düşünme yeteneğini destekleme, yaratıcılığı geliştirme, dikkat eksikliğini azaltma gibi faydaları bulunduğunu ifade eden Sözen, satrancı toplumsal gelişime katkısı açısından önemli bulduklarını belirtti. 


Cezaevlerinde açılacak satranç sınıflarıyla satrancı tanıtmayı, satranç sayesinde çocukların ve gençlerin sosyalleşmelerine ve yeniden topluma kazandırılmalarına bir nebze olsun yardımcı olabilmeyi amaçladıklarını söyleyen Sözen sözlerine şöyle devam etti: “Federasyon bu kurumlardan belirli sayıda personele satranç antrenörlüğü kursu verecek. Bu kursta başarılı olanlar da Ceza İnfaz Kurumları’nda satranç dersleri verebilecek. Ceza İnfaz Kurumları’ndaki çocuklarımızın da satranca ulaşabilmesi için sunduğumuz bu imkânla, umuyoruz ki onların arasından da ileride ülkemizi satrançta başarıyla temsil edecekler çıkacak ve hepimizi gururlandıracak. İş Bankası olarak satrancın ülkemiz için çok önemli olduğuna ve satrançta kazandığımız ivmeyi muhafaza etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla, satranca verdiğiniz desteği sürdüreceğiz. Türkiye’yi bir satranç ülkesi haline getirme yönündeki çabalarımızın, gelecek yıllarda daha da büyük başarılara vesile olacağına yürekten inanıyoruz”.


2005 yılından bu yana satranç oynayan lisanslı sporcu sayısı 30 binden 693 bine, satranç antrenörü sayısı 2 binden 80 bine, satranç kulüplerinin sayısı ise 600’den 2 binin üstüne yükseldi. 2005’ten bu yana 15 dünya şampiyonluğu, 25 dünya ikinciliği ve 28 dünya üçüncülüğünün yanı sıra 47 Avrupa şampiyonluğu, 51 Avrupa ikinciliği ve 45 Avrupa üçüncülüğü, 4 Ülke Avrupa Şampiyonluğu elde edildi,  uluslararası turnuvalarda kazanılan madalya sayısı 343’e ulaştı. Geçtiğimiz yıl İş Bankası Türkiye Satranç Federasyonu sponsorluğunu 6 yıl daha sürdürme kararı almıştı.


İş Bankası Grubu’ndan Patara Antik Kenti kazılarına destek

23.09.2016


​Türkiye’nin zengin arkeolojik varlığının gün yüzüne çıkarılması ve korunması amacıyla uzun soluklu projeler yürüten Türkiye İş Bankası, iştiraklerinden Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ile birlikte ülkemizin önemli tarihi ve kültürel mekânları arasında yer alan Patara Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarına destek vermeye başladı.

Antalya'nın Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarında bulunan Likya Birliği ve Eyaleti'nin başkenti Patara, günümüze oldukça iyi biçimde ulaşan tiyatro, meclis, tapınak, horrea (depo yapıları), stadyum, hamam ve kiliseleri ile görkemli bir örenyeri resmi sergiliyor. “Deniz Feneri” ve “Yol Kılavuz Anıtı” gibi benzersiz anıt eserlerin yanı sıra, 1905 yılına ait ilk Osmanlı Telsiz Telgraf İstasyonu olma özelliğine sahip bir külliyeye de ev sahipliği yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Patara Antik Kenti kazısı 30 yıla yakın süredir Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Fahri Işık ve Prof. Dr. Havva İşkan Işık liderliğinde sürdürülüyor. 

Patara Antik Kenti’nde düzenlenen ve İş Bankası Grubu’nun kazılara verdiği desteğin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, ülkemizin sahip olduğu zengin arkeolojik ve kültürel mirasa dikkat çekerek İş Bankası Grubu’nun bu zenginliklerin gün yüzüne çıkarılması için kazı çalışmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

Akkuş: “Patara Antik Kenti dünya kültür mirasına büyük katkı sunacak”

İş Bankası Grubu’nun sağlayacağı katkının 5 yıl boyunca devam edeceğini, böylece çalışmaların sürdürülebilirliğinin garanti altına alınacağını belirten Senar Akkuş sözlerine şöyle devam etti: “Arkeoloji, insanlığın geçmişini, kültürlerin değişimini, kimi zaman bir mutfak eşyasından, kimi zaman bir savaş aletinden, kimi zaman da bir takıdan topladığı ipuçlarıyla ekonomik krizleri, doğal afetleri, savaşları, zenginlikleri ve kıtlıkları bizlere anlatır. Arkeolojik kazıların büyük bir titizlik, emek ve sabır gösterilerek gerçekleştirilmesi ve on yıllarla ifade edilen sürelere yayılması bu çalışmaların uzun soluklu olarak desteklenmesi ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Biz de bu ihtiyaç ve Bankamızın kuruluş idealleri gereğince, ülkemizin ve toplumumuzun geleceğine karşı duyduğumuz sorumluluktan hareketle, bu topraklara ait hazinelerin, değerlerin kaybolup gitmesine seyirci kalamayacağımızı düşünüyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle iştiraklerimizden Şişecam ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ile birlikte Patara Antik Kenti kazılarına bu yıldan itibaren destek vermeye başladık. Kazılarda ortaya çıkarılan arkeolojik değerler sadece Anadolu topraklarının medeniyet tarihine ışık tutmakla kalmayacak, dünya kültür mirasına da katkı sağlayacak.”

Türkiye İş Bankası 2012 yılından bu yana dünyanın önde gelen açık hava müzelerinden biri olan Zeugma Antik Kenti’nde sürdürülen Muzalar (Esin Perileri) Evi’nin kazı çalışmalarına da katkı sağlıyor.  İş Bankası’ndan %0,95 faizle Türkiye’nin Ev Kredisi!

11.08.2016


İş Bankası, müşterilerini “yuva sahibi yapma” anlayışı ile sürdürdüğü Türkiye’nin Ev Kredisi hizmetini

faiz oranlarını indirerek daha da cazip hale getirdi. 


Farklı konut finansman ürünleri sunan İş Bankası, yeni kredi kullanımlarında aylık % 0,95’den

başlayan faiz oranı ile farklı vadeler ve geri ödeme seçeneklerinde konut kredisi imkanı sunuyor. 


Emlak Konut GYO’nun indirim kampanyasına da destek İş Bankası’ndan


İş Bankası’nın başlattığı faiz indirimi, Emlak Konut GYO A.Ş.’nin %20 indirim sunan kampanyası için de

geçerli oluyor. Kampanyaya dâhil konut projelerinden ev almış olan ve ödemeleri devam eden kişiler,

aldıkları konutun kalan borcunu İş Bankası’nın cazip faizli Türkiye’nin Ev Kredisi seçeneklerini kullanarak

Emlak Konut’a topluca ödeyip, kalan borç bakiyesi üzerinden %20 indirim fırsatını yakalıyor.    Kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan Türkiye’nin Ev Kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi

koşulları ile ilgili bilgiye tüm İş Bankası şubelerinden, isbank.com.tr’den ve 0850 724 0 724 Telefon

Şubesi’nden ulaşılabiliyor. 


Emlak Konut GYO A.Ş. %20 indirim kampanyasına dâhil projeler ve kampanya koşulları ise

emlakkonut.com.tr adresinde yer alıyor. 


Hayat sigortalı ve % 0,5 Tahsis Ücretli 100.000 TL kredi tutarı için Örnek Maliyet Tablosu:

 

Aylık Kredi Faiz Oranı (%)
Kredi Vadesi ( Ay)
Taksit Tutarı ( TL)
Tahsis Ücreti (TL)
Ekspertiz Ücreti (TL)
Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı (TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
    0,95%
     60
  2.194,24
    500
      750
       131.654,40
   12,6288%
    0,95%
    120
  1.400,24
    500
      750
       168.028,80
   12,3587%

 


Sigortaya ilişkin masraflar: 269 TL bir yıllık Konut Sigortası primi, 180 TL bir yıllık DASK poliçesi bedelidir. Konut sigortası ve DASK prim tutarları ortalama olarak hesaplamış olup, konutun lokasyonu ve m²'sine, vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hayat Sigortası bir yıllık sigorta bedeli ortalama 135 TL’dir. Sigorta bedeli müşterinin cinsiyeti, yaşı vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hesaplanan yıllık maliyet oranına sigorta tutarları dahil edilmemiştir. Tahsis ücreti kredi tutarına göre değişkenlik gösterecektir. Söz konusu ücrete %5 oranındaki BSMV dahil değildir. Aylık taksit tutarları, geri ödemeler 30 gün sonra başlayacak şekilde hesaplanmıştır. Ekspertiz ve ipotek tesis hizmetleri kapsamında kamu kurum veya kuruluşuna veya üçüncü kişilere ödenen masraflar müşteriye aittir. Kefil ön şartı aranmamakla birlikte, şubelerimiz gerekli gördükleri takdirde kefil talep edebilecektir. Banka, kampanya süresince kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 


Hayat sigortasız ve Tahsis Ücretsiz 100.000 TL kredi tutarı için Örnek Maliyet Tablosu:

 

Aylık Kredi Faiz Oranı (%)
Kredi Vadesi ( Ay)
Taksit Tutarı ( TL)
Tahsis Ücreti (TL)
Ekspertiz Ücreti (TL)
Toplamda Ödenecek Anapara ve Faiz Tutarı (TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
    0,99%
     60
  2.218,39
      0
      750
       133.103,40
   12,9188%
    0,99%
    120
  1.427,78
      0
      750
       171.333,60
   12,7569%

 


Sigortaya ilişkin masraflar: 269 TL bir yıllık Konut Sigortası primi, 180 TL bir yıllık DASK poliçesi bedelidir. Konut sigortası ve DASK prim tutarları ortalama olarak hesaplamış olup, konutun lokasyonu ve m²'sine, vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Hesaplanan yıllık maliyet oranına sigorta tutarları dahil edilmemiştir. Aylık taksit tutarları, geri ödemeler 30 gün sonra başlayacak şekilde hesaplanmıştır. Ekspertiz ve ipotek tesis hizmetleri kapsamında kamu kurum veya kuruluşuna veya üçüncü kişilere ödenen masraflar müşteriye aittir. Kefil ön şartı aranmamakla birlikte, şubelerimiz gerekli gördükleri takdirde kefil talep edebilecektir. Banka, kampanya süresince kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.İş Bankası Grubu'ndan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 10 milyon TL katkı

05.08.2016


​Demokrasimize, Cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı darbe teşebbüsünde gazi olan vatandaşlarımız ile şehitlerimizin aileleri  için Başbakanlıkça başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na Türkiye İş Bankası Grubu 10 milyon TL ile katılacağını duyurdu. İş Bankası'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 


"15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan menfur silahlı darbe teşebbüsünde yaralanan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleri ile dayanışmak, acılarını paylaşmak, yaralarının sarılmasına yardımcı olabilmek için Başbakanlığımızca başlatılan dayanışma kampanyasına 6 milyon TL'si Bankamız tarafından karşılanmak üzere Türkiye İş Bankası Grubu olarak toplam 10 milyon TL bağış yapılmasına karar verilmiştir. Bir kez daha, demokrasimize, Cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı darbe teşebbüsünü kınıyor, bu elim girişimde şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz."İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 288 milyar TL’ye ulaştı

04.08.2016


​Türkiye İş Bankası, 2016 yılının ilk altı aylık döneminde 2 milyar 287 milyon TL kâr elde ederken, Banka’nın aktif büyüklüğü yılsonuna kıyasla %4,6 artarak 288,3 milyar TL’ye, kredileri de aynı dönemde %3,2 artarak 183,6 milyar TL’ye ulaştı. 


Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali yılın ilk yarısında alınan finansal sonuçlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Reel sektöre sağladığı kaynaklar ile ülke ekonomisinin gelişimine destek vermeyi görev edinen Bankamız, bu misyonunu yılın ilk yarısında da taviz vermeden sürdürmüştür. 30 Haziran 2016 itibarıyla, Bankamızın %74’ü ticari kredilerden oluşan nakdi kredi hacmi 183,6 milyar TL, gayrinakdi kredi hacmi ise 50,8 milyar TL’ye yükselmiştir.” dedi. 


Konsolide aktif büyüklüğü 341,8 milyar TL’ye ulaşan İş Bankası Grubu’nun nakdi kredileri ile ülke ekonomisine verdiği destek ise, önceki yılsonuna göre %3 artarak 199,7 milyar TL’ye ulaşırken, gayrinakdi kredi hacmi 52,8 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.


Etkin kaynak tahsisi politikasından ödün vermeyerek istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden İş Bankası, bu dönemde takipteki alacaklar oranını, %2,4 ile sektör ortalamasının oldukça altında bir seviyede tutmayı sürdürdü.


Zengin ürün çeşitliliği ve yaygın şube ağının yanı sıra gelişmiş alternatif dağıtım kanalları, kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile geniş bir müşteri kitlesine sahip olan İş Bankası, mevduat hacmini önceki yılsonuna göre %6,4 oranında artırarak 163,6 milyar TL’ye ulaştırdı. Kaynaklarını çeşitlendirmek ve vade yapısını güçlendirmek amacıyla mevduat dışı fonlama kaynaklarından da etkin bir biçimde faydalanmaya devam eden Banka, yılın ilk yarısında yurt içi piyasalarda toplam 6,2 milyar TL, yurt dışı piyasalarda da 488,6 milyon ABD Doları muadili tutarında menkul kıymet ihracı gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra, Mayıs ayında, 18 ülkeden 47 bankanın katılımıyla önceki yıla kıyasla %100’ün üzerinde bir oranla yenilenen, yaklaşık 1,4 milyar ABD doları muadili tutarındaki sendikasyon kredisi ile Banka’nın uluslararası piyasalardaki güvenilirliği bir kez daha tescil edildi.


Yılsonuna göre %7,9 artarak 34,6 milyar TL’ye ulaşan özkaynak tutarı ve %16 düzeyinde gerçekleşen sermaye yeterliliği oranı Banka’nın mali bünyesinin sağlamlığına ilişkin önemli göstergeler oldu.


İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali “Bankamız sektördeki güçlü ve öncü konumunun getirdiği sorumluluk bilinciyle, içinde bulunduğumuz dönemin zor koşullarında da faaliyetlerini sağlıklı büyüme ekseninde ve ülke ekonomisine katkısını artırmayı hedefleyerek sürdürecektir.” dediPİYASA HABERLERİ
24 Ekim 2016
HNA Group, Hilton Worldwide Holdings'in yüzde 25 hissesini Blackstone Group LP'den satin almak içirn anlasti. Yapilan açiklamaya göre ...
PİYASA HABERLERİ
24 Ekim 2016
Alman hükümeti, çip ekipmani üreticisi Aixtron'un Çin'den Fujian Grand Chip Investment Fund LP tarafindan satin alinmasina yönelik olarak...
PİYASA HABERLERİ
24 Ekim 2016
Is Yatirim ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafindan Hazirlanan Varant Piyasasi Analizi: "Piyasalar Piyasalar haftaya güçlü...
PİYASA HABERLERİ
24 Ekim 2016
Deutsche Bank ( http://www.varant.db.com ) Tarafindan Hazirlanan Varant Piyasasi Analizi: "BIST100 endeksi geçtigimiz haftayi %0.52...
PİYASA HABERLERİ
24 Ekim 2016
Hollanda merkezli saglik teknolojileri sirketi Philips, 2016 3. çeyrekte net karini yüzde 18 artirarak piyasa beklentilerinin üzerinde
İş'te Kariyer
İş'te Kariyer
Bankamızdaki kariyer fırsatları hakkında bilgi alın.
Sınav Başvuruları
Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı - 19.11.2016
19 Kasım 2016 tarihinde Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı düzenlenecektir.
Sınav Başvuruları
Bölgesel Memur Alım Sınavları – 06.11.2016 - 06.11.2016
6 Kasım 2016 tarihinde Bölgesel Memur Alım Sınavları düzenlenecektir.