Anında İşlem
Resim
Fatura Ödeme

​Fatura ödeme işlemlerinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Resim
e-Devlet

e-Devlet Kapısı Anında İşlem ile bir tık uzağınızda!
İnternet Şubesi'ne girer gibi hızlıca e-Devlet Kapısı'na giriş yapabilirsiniz.

Hala İş Bankası müşteri şifreniz yoksa Anında Şifre ile şifrenizi alıp e-Devlet'e hemen ulaşabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı Son Hesap Özeti

​Kredi Kartınızın kesilen Son Hesap Özeti'ne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Ev Kredisi
İş Bankası ve Zingat iş birliği ile hazırlanan Zingat yaşamSkor’unu kullanarak en uygun evi bulabilirsiniz. Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
22 Eylül 2017

​Türkiye İş Bankası, e-ticaret alanında Ticimax ile işbirliğine gitti.  Banka bu kapsamda,  Ekim 2016 itibarıyla müşterilerine sunduğu 31 farklı ülkeyi kapsayan 13 farklı alternatif ödeme yöntemini, e-ticaret yazılım sağlayıcısı Ticimax’ın altyapısını kullanan üye işyerlerinin de kullanımına sundu.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
08 Ağustos 2017

​İş Bankası’nın, Türk sermaye piyasalarında Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracı ihracında satış tutarı 1,1 milyar TL oldu.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
31 Temmuz 2017

​Türkiye İş Bankası’nın aktif toplamı 2017 yılının ilk yarısında, bir önceki yılsonuna göre %9,3 artış ile 340,5 milyar TL’ye ulaşırken, özkaynak büyüklüğü 39,9 milyar TL’ye yükseldi.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
28 Nisan 2017

​Türkiye İş Bankası’nın aktif toplamı, 2017 yılının 1. çeyreğinde yıl sonuna göre %7 artış ile 333 milyar TL’ye ulaştı.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
02 Şubat 2017
2016 yılında İş Bankası Grubu’nun nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ülke ekonomisine sağladığı toplam destek 291,2 milyar TL oldu.

İş Bankası ile Ticimax arasında e-ticarette işbirliği

22.09.2017


Turizmden, perakendeye birçok farklı sektörden firmanın alternatif ödeme yöntemlerine ilgisinin büyük olduğunu belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, yurtdışı müşterilere hitap eden ürün ve hizmet sağlayan işletmelerin, geleneksel tahsilat yöntemi olan kredi ve banka kartı dışında alternatif ödeme yöntemlerini de kullanarak küresel rekabette güçleneceğini düşündüklerini ifade etti. Sezen, “Ticimax’in altyapısını kullanarak e-ihracat yapan üye işyerlerimizin, sanal POS’umuzun bir özelliği olan alternatif ödeme yöntemlerini kullanarak yeni pazarlara ve müşterilere ulaşmasına katkı sağlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli de Türkiye’de ürünlerini elektronik ticaret ile satan kullanıcılarının, geliştirilen Ticimax yazılımı sayesinde bir adım daha önde olduklarını vurguladı. Çiğdemli, Ticimax müşterilerinin kullanılan modüller, ödeme sistemleri, kargo entegrasyonları, dil seçenekleri, farklı para birimleri ve her ülkeye farklı fiyattan satış yapabilmek gibi gelişmiş özellikleri ile e-ihracat yaparak dünyaya açıldıklarını söyledi. Bu işbirliği kapsamında müşterilerinin, İş Bankası sanal POS’unun sunduğu dünyadaki alternatif ödeme yöntemlerini kullanarak, farklı ülkelerden de ödeme almalarını kolaylaştıracağını ve bununla birlikte yurtdışındaki sepet dönüşüm oranlarının da artacağını belirtti.


Türkiye İş Bankası’ndan sermaye piyasalarında bir ilk

08.08.2017


İş Bankası, yurtiçinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracı ihracını gerçekleştirdi.

 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türk Lirası cinsinden, 5. yıldan itibaren erken itfa edilebilir nitelikte ve 10 yıl nihai vadeli, katkı sermaye hesaplamasına dâhil edilecek borçlanma aracının yurtiçinde, halka arz edilmeksizin, yalnızca nitelikli yatırımcılara yönelik olarak ihraç edildiğini ifade etti.

 

İhraca İş Yatırım’ın aracılık ettiğini belirten Akkuş, emeklilik fonları ve yatırım fonları ile serbest fonların, ayrıca nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği ihraçta satış tutarının 1,1 milyar TL olduğunu kaydetti.

 

Senar Akkuş, Türk sermaye piyasalarında Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracı olan söz konusu tahvilin, aynı zamanda en uzun vadeli yurtiçi Türk Lirası cinsinden özel sektör ihracı olduğunu vurguladı. Akkuş, “Yatırımcılar ve sermaye piyasalarımız açısından bir boşluğu doldurduğuna inandığımız ihraç, çok kısa vadeli ve kıt Türk Lirası kaynaklarla çalışan bankacılık sektörümüz için de yeni bir açılımdır. Bugüne kadar, Türk sermaye piyasalarının öncü ve lider kurumu olarak ilklere imza atan İş Bankası’nın, sermaye piyasalarının gelişimine ve derinleşmesine katkıları sürecektir” dedi.


İş Bankası’nın ekonomiye verdiği destek 295 milyar TL’yi aştı.

31.07.2017


Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, finansal sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Tecrübesini ve kaynaklarını ülke ekonomisinin istikrarı için tereddüt etmeden kullanan İş Bankası, hane halkı ile istihdam ve katma değer yaratan ekonomik aktörlere kesintisiz finansman desteğini bu dönemde de sürdürmüştür” dedi.

 

2017 Haziran ayı itibarıyla Bankanın aktifleri içerisinde %66 ile en büyük paya sahip olan nakdi krediler, önceki yılsonuna göre %9,9 artış ile 224,6 milyar TL’ye yükselirken, gayrinakdi kredi hacmi ise 70,7 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. Böylece ekonomiye krediler yoluyla sağlanan toplam kaynak tutarı, 295,3 milyar TL’ye ulaştı.

 

Etkin kredi riski yönetimi ve sorunsuz büyüme politikasını bu dönemde de sürdüren İş Bankası’nın sorunlu kredilerin toplam kredilere oranı önceki döneme göre sabit kalarak %2,4 düzeyinde gerçekleşti ve önceki dönemlerde olduğu gibi sektör ortalamasının oldukça  altında kalmaya devam etti.

 

Müşterilerine dijital temas noktalarında kişiselleştirilmiş hizmetler sunan ve müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak bir çözüm ortağı olma gayesiyle hareket eden İş Bankası, 2017 yılının ilk yarısında da dijital bankacılığın ülkemizde gelişmesinde ve yaygınlaşmasında öncü olmaya  devam etti. Yaygın şube ağı, dijital hizmet platformları ve çok yönlü bankacılık hizmetleriyle tasarruf sahiplerinin öncelikli tercihi olan Banka, mevduat hacmini önceki yılsonuna göre %7,9 oranında artırarak 191,3 milyar TL’ye yükseltti. Uygun maliyetli mevduat dışı fon kaynaklarını da etkin bir şekilde kullanmaya devam eden İş Bankası, yılın ilk 6  ayında yurt içi piyasalarda toplam 5,6 milyar TL, yurt dışı piyasalarda ise 1,4 milyar USD muadili tutarında menkul kıymet ihracı gerçekleştirdi.

 

İş Bankası ayrıca, dönem içerisinde 17 ülkeden 43 bankanın katılımıyla 296 milyon USD ve 989,5 milyon Euro tutarında sendikasyon kredisi temin etti. Mevcut piyasa koşullarında, çok sayıda bankanın katılımı ve %100’ün üzerinde bir yenileme oranı ile alınan söz konusu kredi, uluslararası piyasalarda İş Bankası’na duyulan güveni bir kez daha teyit etti.

 

Banka, yılın ilk yarısında  önceki yılın aynı dönemine göre %26,2 oranında artış ile 2.887 milyon TL tutarında net kar elde etti. Yılın ilk yarısında, Bankanın özkaynakları ise önceki yılsonuna göre % 11,1 oranında artarak 39,9 milyar TL’ye ulaştı. Güçlü sermaye yapısını korumaya ve risklerini etkin bir şekilde yönetmeye devam eden Bankanın sermaye yeterliliği oranı ise % 16,5 gibi yüksek bir düzeyde gerçekleşti.

 

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “93. yaşını kutlamaya hazırlanan Bankamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de ülke ekonomisine destek olma amacını gözeterek, sağlıklı büyüme stratejisini kararlılıkla uygulamaya ve sektörüne öncülük etmeye devam edecek” dedi.​


İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 333 milyar TL’ye ulaştı

28.04.2017


​Türkiye İş Bankası’nın aktif toplamı, 2017 yılının 1. çeyreğinde yıl sonuna göre %7 artış ile 333 milyar TL’ye ulaşırken, özkaynak büyüklüğü 37 milyar TL’yi aştı.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ilk çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; “Jeopolitik ve siyasi belirsizliklerin Türkiye gündemindeki önemini koruduğu bu dönemde de İş Bankası, gerek hane halkına gerekse ekonomiye istihdam ve katma değer yaratan sektörlere kesintisiz finansman desteğini sürdürmüştür” dedi.

Yılın ilk çeyreğinde Bankanın aktifinde en büyük paya sahip olan ve %76’sı ticari kredilerden oluşan nakdi kredi hacmi, %8 artışla 220,5 milyar TL’ye yükselirken, gayri nakdi kredi hacmi 67,9 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. Böylece, Bankanın nakdi ve gayri nakdi kredileri aracılığıyla ülke ekonomisine sağladığı toplam kaynak tutarı 288 milyar TL’yi aştı.

Sürdürülebilir ve sorunsuz büyüme politikasından bu dönemde de taviz vermeyen İş Bankası’nın sorunlu kredilerinin toplam kredilere oranı %2,4 düzeyinde gerçekleşerek, sektör ortalamasının oldukça altında seyretmeye devam etti.

Türkiye’nin en iyi dijital bankası olma hedefiyle, dijital bankacılık alanındaki faaliyetlerini yoğunlaştıran İş Bankası, 2017 yılının ilk çeyreğinde de müşterilerine tüm kanallarda hızlı, kolay ve kişiselleşmiş hizmet sunmak ve müşteri deneyimini sürekli olarak iyileştirmek amacıyla, dijital dönüşüm ve inovasyona yönelik yatırımlarını sürdürdü.

Yaygın şube ağı, dijital hizmet platformları ve çok yönlü bankacılık hizmetleriyle tasarruf sahiplerinin öncelikli tercihi olan Banka, mevduat hacmini önceki yılsonuna göre yaklaşık %8 oranında artırarak 191,5 milyar TL’ye yükseltti. Uygun maliyetli mevduat dışı fon kaynaklarını da etkin bir şekilde kullanmaya devam eden Banka, yılın ilk üç ayında toplam 2,9 milyar TL seviyesinde menkul kıymet ihracı gerçekleştirdi.

Yılın ilk çeyreğinde 1,6 milyar TL seviyesinde net kar elde eden Banka, yıl sonuna göre %4,0 artışla 37 milyar TL’yi aşan özkaynak büyüklüğü ve %14,9 seviyesindeki sermaye yeterlilik oranı ile güçlü sermaye yapısını korudu.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “İş Bankası, önümüzdeki dönemde de kaynak maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmeye, aktif kalitesini muhafaza etmeye, istikrarlı ve sağlıklı büyüme stratejisini kararlılıkla uygulamaya ve ülke ekonomisinin uzun vadeli gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir” dedi. 

​  


İş Bankası’nın kredilerle ekonomiye sağladığı destek 291 milyar TL’yi aştı.

02.02.2017


Türkiye İş Bankası’nın aktif toplamı 2016 yılında, bir önceki yılsonuna göre %13 artış ile 312 milyar TL’ye ulaştı. Özkaynak büyüklüğü %12,3 artış ile 36 milyar TL olarak gerçekleşen İş Bankası’nın net kârı yılsonunda 4,7 milyar TL oldu.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali yılsonu finansal sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede “İş Bankası olarak milli ekonomiye sağlanan desteğin daha da önem kazandığı 2016 yılında, hane halkı ihtiyaçlarından, ülkemizin büyük ölçekli yatırımlarının finansmanına kadar geniş bir yelpazede kaynak sağlamaya devam ettik. Bir yandan kredilendirme ilkelerimizi korurken, diğer yandan ticari hayatın koşullarını da gözeterek üreten, istihdam ve katma değer yaratan firmaların kesintisiz biçimde desteklenmesine yönelik aksiyonları almayı sürdürdük.” dedi.


2016 yılında İş Bankası Grubu’nun toplam nakdi kredi hacmi önceki yıla göre %16,2 artış ile 225,3 milyar TL seviyesine ulaşırken, bankanın nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ülke ekonomisine sağladığı toplam destek 291,2 milyar TL oldu. “Türkiye’nin En Büyük Özel Bankası” olma unvanını 2016 yılında da koruyan İş Bankası’nın toplam aktifleri içerisinde kredilerin payı yılsonu itibarıyla %65,4 düzeyinde gerçekleşirken, kredilerinin ağırlıklı kısmını %75,1 pay ile ticari krediler oluşturmaya devam etti. Etkin risk yönetimi ve sorunsuz büyüme politikasını başarılı bir şekilde sürdüren İş Bankası’nın takipteki kredilerinin toplam kredilere oranı 2016 yılında da, önceki yıllarda olduğu gibi, sektör ortalamasının altında seyretti.


2016 yılsonu itibarıyla, 1.374 şube ve 6.527 Bankamatik ile özel bankalar arasında en geniş dağıtım ağına sahip banka olan İş Bankası, aynı dönemde dijital bankacılık alanındaki yenilikçi uygulamalarını da sürdürdü. Mobil bankacılık uygulaması olan İşCep’i kullanan müşteri sayısı yılsonu itibarıyla 3,6 milyonu aştı.


Bankanın gelişmiş teknolojik altyapısının sunduğu çok yönlü bankacılık hizmetleri ve yaygın şube ağı ile desteklenen mevduat hacmi önceki yılın sonuna göre %15,3 artış ile 177,4 milyar TL’ye ulaştı. Aynı dönemde Türk Lirası mevduattaki artış %21,2 olarak gerçekleşti. İş Bankası, ayrıca, fonlama kaynaklarını çeşitlendirmek ve maliyetlerini kontrol etmek yönündeki politikaları çerçevesinde mevduat dışı kaynaklardan da faydalanmaya devam etti. 2016 yılı boyunca yurtiçinde ve uluslararası piyasalarda 22 milyar TL’nin üzerinde menkul kıymet ihracı gerçekleştiren banka, bunun yanı sıra, Mayıs ve Eylül aylarında 2,3 milyar ABD Doları muadili tutarında sendikasyon kredisi dahil yurtdışından 6,7 milyar ABD doları tutarında kaynak temin ederek uluslararası piyasalardaki güvenilirliğini bir kez daha tescil etti. 


İş Bankası, önceki yıla göre %12,3 artış ile 36 milyar TL’ye ulaşan özkaynak büyüklüğü ve %15,2 seviyesindeki sermaye yeterlilik oranı ile 2016 yılında da güçlü sermaye yapısını korudu. 


Adnan Bali “Küresel ekonomik büyümenin yavaşladığı, yakın coğrafyada jeopolitik risklerin arttığı ve bu gelişmelerin ülkemizin makroekonomik dengeleri üzerindeki baskısının yoğunlaştığı bir ortamda, İş Bankası, sektördeki güçlü ve öncü konumunun getirdiği sorumluluk bilinciyle faaliyetlerine ülke ekonomisine yaptığı katkıyı artırarak devam edecek.” dedi.​

 

PİYASA HABERLERİ
26 Eylül 2017
18:10:07 *BIST-100 GÜNÜ (%1,62)1.659,16 PUAN ARTISLA 103.929,33 PUANDAN KAPATTI, ISLEM HACMI 4,7 MILYAR18:10:20 TABLO-BORSA ISTANBUL'DA EN Ç...
PİYASA HABERLERİ
26 Eylül 2017
15:55:01 *REDBOOK: ABD'DE EYLÜL AYININ ILK 4 HAFTASINDA PERAKENDE SATISLAR GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMINE15:55:02 *REDBOOK: ABD'DE EYLÜL AYININ I...
PİYASA HABERLERİ
26 Eylül 2017
13:21:31 PIYASAYA BAKIS-IKON MENKUL/RAKICI: GLOBAL DÖVIZ PIYASALARINDAKI OYNAK SEYIR DEVAM EDEBILIR13:23:20 KOZA METAL'IN KURSUN-ÇINKO MADE...
PİYASA HABERLERİ
26 Eylül 2017
10:49:27 AYDIN TICARET BORSASINDA NATÜREL HAM ZEYTINYAGININ KILOGRAMI 11,80-14,75 TL ARALIGINDA ISLEM10:49:45 KPMG/KÜÇÜK: MEVCUT TABLOYA RAG...
PİYASA HABERLERİ
26 Eylül 2017
09:26:58 ANALIZ-HAZINE'DEN GÜNE BAKIS(OYAK YATIRIM MENKUL DEGERLER)09:27:46 ANALIZ-PIYASALARDA GELISMELER/BEKLENTILER(GEDIK YATIRIM)09:2...
Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Erkek Özel Güvenlik Alım Sınavı - 14.09.2017

​14.09.2017 Perşembe günü Erkek Özel Güvenlik Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

Sınav Başvuruları
İstanbul Memur Alım Sınavı - 18.09.2017

18 Eylül 2017 Pazartesi ve İzleyen Günlerde Memur Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

Sınav Başvuruları
Bilgi Teknolojileri Sistem Uzmanı Alım Sınavı - 07.10.2017

​7 Ekim 2017 tarihinde Bilgi Teknolojileri Sistem Uzmanı Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

X Kapat