Anında İşlem
Resim
e-Devlet

e-Devlet Kapısı Anında İşlem ile bir tık uzağınızda!
İnternet Şubesi'ne girer gibi hızlıca e-Devlet Kapısına giriş yapabilirsiniz.

Hala İş Bankası müşteri şifreniz yoksa Anında Şifre ile şifrenizi alıp e-Devlet'e hemen ulaşabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı Son Hesap Özeti

​Kredi Kartınızı kesilen Son Hesap Özeti'ne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Resim
POS-ÖKC Başvuru

POS ve/veya ÖKC başvurularınızı buradan başlatabilir, POS ile ilgili her türlü sorunuz için POS Destek Hattı’nı arayabilirsiniz.

Resim
Kredi Kartı
Kredi kartınıza ait sorgulama işlemlerini ve yeni kredi kartı başvurunuzu buradan kolayca yapabilirsiniz.
Harcama İtiraz Formu
Kredi Kartı Başvuru Takip

Resim
Ev Kredisi
İş Bankası ve Zingat iş birliği ile hazırlanan Zingat yaşamSkor’unu kullanarak en uygun evi bulabilirsiniz. Evinize karar verdiyseniz, kredi taksitinizi hesaplayabilir hatta şubemize gitmeden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
Resim
İhtiyaç Kredisi

​Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz için İhtiyaç Krediniz İş Bankası’nda! Detaylı Bilgi.

Resim
Taşıt Kredisi

​İstediğiniz aracın kredisi şimdi daha yakın! Taşıt Kredisi başvurunuzu hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Resim
Anında Müşteri

​Müşterimiz olmak için işlemlerinizi buradan hızlıca yapabilirsiniz. Başvuru Takip

*Son gün değerleri bir önceki seans kapanış değerleridir.
İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
02 Haziran 2017

Türkiye  İş Bankası, ülkenin e-ihracat hacmini büyütmek ve Türk firmalarının yurtdışına açılmasına destek olmak amacıyla lojistik sektörünün lider firmalarından DHL Express ve e-ticaret altyapı çözümleri sunan IdeaSoft ile önemli bir işbirliğine imza attı.​

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
24 Mayıs 2017

Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim döneminde başlattığı Karneni Göster, Kitabını Al kampanyasının 10. yılında çocuklara “Astronotlar Üşür Mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” hediye edilecek.​

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
23 Mayıs 2017

Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan tarım sektörüne kurulduğu günden bu yana destek veren Türkiye İş Bankası, sektörün gelişimi için üreticilerimize daha uygun olanaklarla hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.​

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
16 Mayıs 2017

​Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House’un yöneteceği Workup Girişimcilik Programı’na ilk aşamada 10 girişim seçildi.

İŞ BANKASI'NDAN HABERLER
16 Mayıs 2017

Türkiye İş Bankası ile Çin’in ihracat ve kredi sigorta kuruluşu olan Sinosure arasında işbirliği çerçeve anlaşması (Framework Cooperation Agreement) imzalandı.​

İş Bankası’ndan e-ihracat hamlesi

02.06.2017


E-ticarete özel ödeme çözümleriyle üye işyerlerinin yurtdışından tahsilat yapmasını kolaylaştıran İş Bankası, lojistik firması DHL Express ve e-ticaret altyapı çözümleri sunan IdeaSoft firması ile işbirliğine gitti. Ürünlerini e-ticaret yoluyla yurtdışına satmak isteyen üye işyerleri bu işbirliği kapsamında;  İş Bankası Sanal POS hizmetini, DHL Express’in katma değerli gönderim çözümlerini ve IdeaSoft’un yurtdışına satış yapan firmalar için özel olarak geliştirdiği Shopio paketini indirimli fiyatlarla kullanabilecek.


 İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, işbirliğine ilişkin yaptığı açıklamada, kolaylaştırılan dış ticaret mevzuatı sayesinde, kargo operatörleri tarafından 150 kg ve 7.500 Euro limite kadar yurtdışına yapılan mal gönderimlerinin, ulaşım operatörlerince düzenlenen Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) sayesinde kolayca gerçekleştirilebildiğini vurguladı. Sezen, şöyle devam etti: “Yurtdışı kartların kabulündeki lider pozisyonumuz ve Bankamızın kurulduğu ilk günden beri ülke ekonomisine katkı sağlama misyonunun bir sonucu olarak,  2016 yılı Ekim ayında 13 farklı alternatif ödeme yöntemini üye işyerlerimizin hizmetine sunmuştuk. Bu sayede, İş Bankası’ndan sanal POS hizmeti alan bir üye işyeri, uluslararası kart sistemleri Visa, MasterCard, Amex, UnionPay’in yanı sıra 31 ülkede kullanılan 13 farklı yerel ödeme yöntemini tek bir entegrasyonla kullanabilir hale geldi. Şimdi ise yurtdışına e-ihracat kapsamında mal göndermek isteyen üye işyerlerinin yazılım altyapısı, lojistik ve ödeme sistemleri alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözümü hayata geçiriyoruz. DHL ve IdeaSoft ile başlattığımız, sektörde bir ilk olan bu işbirliği sayesinde hâlihazırda ihracat yapan ve ürünlerini yurt dışına satmak isteyen işletmelere, internette e-ticaret alt yapısını oluşturma, uluslararası ödeme çözümlerini entegre etme ve sipariş sonrası lojistik faaliyetleri için tam kapsamlı, basit ve uygun bir çözüm sunuyoruz.”  Bu yeni hizmet sayesinde, yerli firmaların satışlarını geleneksel mecralardan dijital platformlara taşıyacağını ve yurtdışında yeni pazarlara ulaşma imkânı yakalayacaklarını ifade eden Sezen, “Sunduğumuz yeni e-ihracat paketinin yerli üretimin yurtdışına erişimini kolaylaştıracağına ve ülkemizin ihracat hacimlerine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. İş Bankası e-ihracat paketinden faydalanmak isteyen firmaları şubelerimize bekliyoruz” dedi.


İşbirliği ile binlerce işletmenin ödeme yöntemi problemi çözülecek


DHL Express Türkiye Genel Müdürü Claus Lassen da küresel e-ticaretin, perakende alanında en hızlı büyüme fırsatlarından birini sunduğuna dikkat çekerek, “Kısa süre önce yayınlanan küresel bir DHL araştırmasına göre uluslararası e-ticaretin, 2020 yılına kadar yurtiçi e-ticarete oranla iki kat hızlı büyümesi bekleniyor. DHL Express Türkiye olarak, Türkiye’nin bu büyüyen iş alanında önemli aktörlerden biri olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bundan dolayı ülkedeki e-ticaret girişimcilerine en iyi ve uçtan-uca hizmeti sunmak üzere, İş Bankası ve IdeaSoft ile güçlerimizi birleştirdik. E-ticaret şirketlerine özel gönderi seçeneklerimiz, küresel e-ticaret deneyimimiz, gümrük süreçlerindeki uzmanlığımız ve hızlı çözümlerimiz ile 220 ülkedeki güçlü küresel ağımızla tüm e-ticaret firmalarının hizmetindeyiz” diye konuştu. E-ticaret şirketleri için fark yaratmanın önemine işaret eden Lassen, premium gönderi seçenekleri sunmanın bunun en etkili ve rekabet avantajı yaratan yollarından biri olduğunu belirtti. Lassen, “Önümüzdeki dönemde de ortaklarımızla birlikte, e-ticaret yoluyla uluslararası pazarlara açılmak isteyen tüm e-ticaret şirketlerinin ihracat süreçlerini yurtiçinde iş yapmak kadar kolay bir hale getirmek için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.


IdeaSoft Yönetim Kurulu Başkanı Seyhun Özkara da Türkiye'de yıllardır binlerce işletmeye ürünlerini yurt içi ve yurt dışına internetten satabilmeleri için e-ticaret altyapıları sağladıklarını, bu süreçte yurtdışına satış yapan müşterilerinin birçoğunun iç pazardan daha iyi hacimlere ulaştığını gözlemlediklerini ifade etti. Özkara, “Ancak, birçok işletmenin de gönderim ve ödeme süreçlerini nasıl yöneteceğini bilmemesi nedeniyle, yurtdışına açılmaktan çekindiğini ve e-ihracata adım atamadığını biliyoruz. Bu işbirliği ile ürünlerini yurtdışına satmak isteyen binlerce işletmenin ödeme yöntemi problemini ve lojistik konusundaki ihtiyaçlarını çözmüş bulunuyoruz. İş Bankası, DHL ve IdeaSoft işbirliği sayesinde birçok yerel işletmenin yurtdışına açılmasını, yeni satış kanalları oluşturmasını ve ülke ekonomisine katma değer sağlamasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.


İş Bankası’ndan çocuklara 10 yılda 12 milyonu aşkın kitap

24.05.2017


Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası, bu yıl 10. kez gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında 1 milyon öğrenciye hediye edilecek kitap, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin ev sahipliğinde, gazeteci yazar Doğan Hızlan’ın katılımıyla yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

İş Bankası’nın bu yılki karne hediyesi olan “Astronotlar Üşür Mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” Çağlar Sunay tarafından hazırlandı. Kampanyanın 10. yılında dağıtılacak kitaplarla birlikte çocuklara 10 yılda 12 milyonu aşkın kitap hediye edilmiş olacak. 

Adnan Bali, basın toplantısında yaptığı konuşmada, İş Bankası’nın bu yıl 93. yılını kutlayacağını belirterek, “Bir asra yakın bir ömrü tamamlayacağız. Bütün bu geçmiş içinde de bankacılık ve ekonomik kalkınmaya destek verme anlamındaki faaliyetlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürüyoruz. Eğitim, kültür sanat, çevre alanında üzerimize düşen sorumluluklarımızı hem uzun soluklu bir anlayışla hem sürdürülebilirliğine özen göstererek hem de yaygın mahiyette yerine getirmeye devam ediyoruz. Bunun güzel bir örneği olan “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasının, şimdiye kadar milyonlarca çocuğa ulaşmasından dolayı da gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“Çocukların okuma alışkanlığını kazanması, hayal güçlerini geliştirmeleri önemli”
 
Çocuklarımızın özellikle kitap okuma alışkanlığını kazanmaları, hayal güçlerinin geliştirilmesi, merak duygularının uyandırılması, bilim ve akıl yolunda kişisel gelişimlerini sağlamalarının önemine işaret eden Bali, “Sorgulayan ve araştıran bir birey olmanın da yolu okumak… 2008 yılında başlattığımız bu projeyi başarıyla bugüne kadar getirdik. O dönemden bu yana her eğitim döneminin son ders zili çaldığında çocuklarımıza hediye kitaplarını şubelerimiz aracılığıyla dağıtıyoruz. Bu yıl da aynı şekilde 9 Haziran Cuma günü karnelerini alan çocuklarımızı şubelerimize bekliyoruz” dedi.

Yaklaşık 80 milyonluk ülke nüfusunun yüzde 30’a yakın bölümünün çocuk nüfusundan oluştuğunu, dolayısıyla Türkiye’nin hala genç nüfus vasfını koruyan ülke olduğunu ifade eden Bali, bu yönüyle bakıldığında genç nüfus yoğunluğumuzun ülke olarak eğitime, bilime, araştırmaya daha fazla önem vermemizi zorunlu kıldığını söyledi.

Adnan Bali, Türkiye İstatistik Kurumu’nun, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki fertlerin bir günde “sosyal yaşam, eğlence, spor, hobi, oyun ve kitle iletişim araçları gibi” faaliyetlere ne kadar zaman ayırdığına ilişkin “Zaman Kullanımı Araştırması’na göre, bu bireylerin boş zamanlarının ortalama yüzde 46’sını televizyon izlemeye ayırdığına dikkat çekti. Bali, şöyle devam etti: “Bütünüyle yararsız ve yanlış bir faaliyet olarak düşünülmeyebilir tabii ki içeriğine de bakarak… Ama nereden bakarsanız bakın, okumaya ayrılan süre olan yüzde 3,2 ile kıyasladığınızda çarpıcı bir istatistik… Okuma alışkanlığını geliştirmemiz gerektiği çok açık. İşte böyle bir tabloda, Türkiye İş Bankası olarak, çocuklarımıza kitap okuma zevkini aşılamak ve okuma alışkanlığını küçük yaşlarda edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla 10 yılda 12 milyonu aşkın kitabı çocuklarla buluşturmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yılki kitabımız ‘Astronotlar Üşür Mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı’… Çocuklarımızın bu kitapta yer alan bitkiler, hayvanlar, dinozorlar, insan bedeni, beyin, DNA, resim, müzik, bilim ve teknoloji, atom, enerji, tıp, tesadüfü buluşlar gibi birçok alandaki ilginç bilgilerle hayal dünyalarını geliştireceklerini düşünüyoruz.”

Hızlan: “İş Bankası’nın bu kampanyası ile okur sayısı, kitap meraklısı sayısı artıyor”

Doğan Hızlan da konuşmasında, İş Bankası’nın “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasının önemine işaret ederek, “Ben inanıyorum ki yıllardır bu kampanya ile dağıtılan kitaplar okur sayısını, kitap meraklısı sayısını arttırmıştır. Hiç kuşkusuz çocukların bu konudaki beğenisini, ilgisini de geliştirmiştir. Ayrıca bu kampanya aracılığıyla kitapların Türkiye’nin her yerindeki çocuklara ulaşmasını da çok önemli görüyorum” diye konuştu.
 
Hızlan,  “Bilimle edebiyatın, bilimle diğer sanatların bağlantısını İş Bankası’nın çocuklara bu yıl dağıtacağı kitabı okuduğumuzda anlayabiliyoruz. Birçok ressam, birçok müzisyen artık günümüzde bilgisayardan yararlanıyor. Dolayısıyla bilim sadece bilim dünyasına ait ve bilimle sınırlı bir şey değil. Sanatı da, yaşamımızı da etkiliyor. Bu yıl hediye edilecek kitap okuyanları başka dünyalara, başka kitaplara götürecek, bazı çocuklar bilim adamı olma isteğinin çekirdeğini bulacaktır, bazı çocuklar okullarda yaptığı deneylerin nedenini anlayacaktır. Bilim hayatın içindedir. Sanat da edebiyat da hayatın içindedir. Bilim, sanat, edebiyat insanların hayatının içine girdikçe insanlar daha mutlu olacaktır."
 
Kitaplar, Türkiye ve yurtdışındaki İş Bankası şubelerinden dağıtılacak

İş Bankası, kampanya kapsamında son okul zilinin çalmasının ardından yaz tatiline girecek olan 1 milyonu aşkın ilk ve orta öğretim öğrencisine kitap armağan edecek. Öğrenciler, hediye kitaplarını İş Bankası şubelerinden alabilecekler. Banka, bu yıl 10’uncusu yapılan kampanya ile çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesini, nitelikli kitaplarla buluşmasını hedefliyor. Kampanya çerçevesinde kitap hediyesi, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İsviçre, KKTC, Kosova, Bahreyn ve Rusya olmak üzere 12 ülkedeki İş Bankası şubelerinden de yapılacak. 
 
Kampanyada dağıtılan kitap sayısı 12 milyonu aşacak

İş Bankası, Karneni Göster Kitabını Al kampanyası ile çocuklara 2008 yılında “Alice Harikalar Diyarında”, 2009’da “Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”, 2010’da “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2011’de “Halime Kaptan” ve “Küçük Mavi Gezegen”, 2012’de “Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler”, 2013’te “Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler”, 2014’te “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2015’te ise “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk” ve “Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum”, 2016 yılında   "Mars’a Nasıl Giderim? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” kitaplarını dağıtmıştı. Bu yıl hediye edilecek kitaplarla birlikte 10 yılda çocuklara dağıtılan kitap sayısı 12 milyonu aşmış olacak.

İhtiyaç sahibi daha çok çocuğa ulaşabilmek için, Yatılı Bölge Okulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitimevleri’ndeki çocuklara da “Astronotlar Üşür Mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” hediye edecek. Hediye kitaplar, görme engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okulların kütüphanelerine gönderilmek üzere Braille alfabesiyle de basılıyor.


İş Bankası “Tarım Sohbetleri” Tarsus’ta başladı

23.05.2017


Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan tarım sektörüne kurulduğu günden bu yana destek veren Türkiye İş Bankası, sektörün gelişimi için üreticilerimize daha uygun olanaklarla hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.


İş Bankası, bu kapsamda BloombergHT ile birlikte düzenlediği “Tarım Sohbetleri”  kapsamında üreticilerle bir araya gelecek. Tarım Sohbetleri’nin ilki, 22 Mayıs’ta Tarsus’ta yapıldı.


“Tarımda Markalaşma” teması ile  “Gıda Sanayi ile Tarımsal Ürünlerin Katma Değer Yaratması” konusunun işlendiği toplantıda açılış konuşmalarını; İş Bankası Tarım Bankacılığı Birim Müdürü Özgen Şenel, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Özertan gerçekleştirdi.


Özgen Şenel, İş Bankası olarak ülkemiz için stratejik öneme sahip tarım sektörüne önem verdiklerini, bu doğrultuda sektörde faaliyet gösteren üreticilerin, çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlerle onların yanlarında olduklarını  vurguladı.


İş Bankası şubelerinin birçoğunun tarım faaliyetlerinin yoğun olduğu piyasalarda yer aldığını, dolayısıyla, hem geniş hizmet ağının etkinliğini artırmak hem de tarım sektörüne daha odaklı hizmet verebilmek adına tarım bankacılığına özel organizasyon yapılanmasını hayata geçirdiklerini ifade etti. Bu amaçla kurulan “tarım bankacılığı servisleri” ile tarım sektöründe faaliyet gösteren müşterilere özel hizmet sağladıklarını söyleyen Şenel, tarım bankacılığı servislerini,  tarım piyasaları ile iç içe faaliyet sürdüren başka şubelerde de hayata geçirerek yaygınlaştırmaya önem verdiklerini belirtti.

 

İmece Kart üye işyeri sayısı 5.000’i aştı

 

Şenel, İş Bankası’nın tarım sektörüne özel bir ürünü olan İmece Kart’ın, tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan tohum, fide, gübre, zirai ilaç, motorin, yem, tarımsal ekipman vb. harcamaların finansmanı amacıyla, üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin kullanımını sağladığını ve Bankamatik kartı olarak da kullanılabildiğini ifade etti. Şenel,  İmece Kart ile hasat dönemine kadar çiftçiye vade imkânı sağladıklarını ve İMECE Kartların kullanıldığı üye işyeri sayısının 5.000’i aştığını vurguladı.

 

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak da süregelen üretim modelinde yeni bir aksiyon alınması gerektiğine dikkat çekerek, Tarsus Gıda ihtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının önemine değindi.


Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer de İş Bankası’nın tarım odaklı yaklaşımıyla çiftçilere verdiği desteği vurgulayarak, tüm çiftçiler ve Tarsus Ziraat Odası adına İş Bankası’na teşekkür etti.


Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Özertan ise Hollanda, Kanada gibi ülkelerdeki tarım çalışmalarından örnekler verdiği konuşmasında,  tarımdaki yeni trendleri anlattı.


Çiftçiler, üreticiler, nakliyeciler, pazarlamacılar ve depocuların karmaşık bir yapı içerisinde Türkiye'nin tarım sektörünü oluşturduğunu ifade eden Özertan, ortak hareket etme kültürüyle sektörde yaşanan sorunların daha rahat aşılabileceğini vurguladı.


Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat moderatörlüğünde gerçekleşen panel bölümünde ise Ruhi Koçak, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, Adana Çiftçiler Birliği Başkanı  Mutlu Doğru ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Gülçubuk konuştu. 

 
Türkiye İş Bankası, gerek tarım fuarları gerekse konferanslar yoluyla çiftçilerle bir araya gelmeye, uygun ürün ve hizmetlerle çiftçileri desteklemeye devam edecek.


İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı başladı.

16.05.2017


Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House’un yöneteceği Workup Girişimcilik Programı başladı. Girişimcileri ihtiyaç duydukları alanda destekleyerek iş fikirlerini geliştirmeye ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacak, teknolojik iş fikri ya da erken aşama girişimi olanlar için tasarlanmış bir girişimcilik programı olan Workup’a ilk aşamada 10 girişim kabul edildi.

 

Programa kabul edilen girişimlere iş fikri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, araştırma ve müşteri geliştirme, ekip kurma ve yönetme, hukuk, finans ve muhasebe, pazarlama ve sunum teknikleri, satış ve pazarlama eğitimleri, devlet hibeleri ve teknik danışmanlık desteği, mentor desteği verilecek. Program kapsamında ayrıca, girişimlerin en verimli şekilde çalışabileceği, içinde beyin fırtınası yapabilecekleri toplantı odalarıyla birlikte ofis ve çalışma ortamı da sunulacak.

 

Workup’ta girişimler, farklı sektörlerin deneyimli mentorları ile buluşacaklar. Program süresince mentorlar her bir girişim ile birebir görüşmeler yapacak ve bu görüşmelerde iş stratejisi, pazarlama, iş geliştirme ve müşteri kazanım gibi konularda girişimlere destek olacak, eksiklerini gidermeleri için yol gösterecek.

 

Girişimcilik programları yeni ekonomiyi desteklemede büyük önem taşıyor

 

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, programa ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, girişimcilik ekosistemini büyütmek üzere bir süredir yürüttükleri yoğun faaliyetleri Workup ile bir üst boyuta taşıyacaklarını vurguladı. Sezen, şunları kaydetti: “Girişimcilik ekosisteminin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağanüstü bir gelişim gösterdiğini görüyoruz. Ülkemizin en önemli ihtiyacı olan teknoloji odaklı iş yapış biçimlerinin yaygınlaşması ve katma değerli dijital iş modellerinin hayata geçmesi olmazsa olmazlarımızdan. Bunu gerçekleştirecek teknoloji odaklı girişimleri doğru şekilde yönlendirip doğru kişi ve kurumlarla bir araya getirip onlara yol göstermek, rehberlik etmek Bankamızın önemli amaçları arasında yer almaktadır. Bu bakış açısıyla Workup programını hayat geçirdik. Programa seçilen girişimlere konusunda uzman bankamız yöneticileri tarafından mentorluk desteği verilecek olup, bankamız ve iştirakleri ile işbirliği yapma, müşteri ve geniş iş ortağı ağına erişim imkânına da sahip olacaklar.”

 

Dünyada artık iş yapma şekillerinin değiştiğinin altını çizen Sezen, “Değişen dünyada ekonomi de değişiyor. Yeni ekonomi söz konusu… Bütün kurumlar olarak bu yeni sisteme, yeni ekonomiye ayak uydurmamız lazım. Böyle bir ortamda işbirliklerinin daha fazla yapılması gerekiyor. Bu anlamda girişimcilik programları, yeni ekonomiyi desteklemek için büyük önem taşıyor. Kolektif House’da 2 yıl önce ofis açtık. Şimdi yeni dünyaya katkıda bulunanlara destek olmak istiyoruz. Desteğimizi bir üst seviyeye taşıyarak böyle bir alanın ana destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

    

Kolektif House kurucu ortağı Ahmet Onur da şöyle konuştu: “Kolektif House olarak önemli misyonlarımızdan biri girişimcilerin ekosistemde büyümelerindeki en doğru platform olmak ve kaldıraç etkisi yaratmak. İş Bankası, Kolektif House ve diğer tüm değerli paydaşlar ile yaptığımız bu proje, misyonumuza giden bu yolda çok önemli bir adım. Tüm ekosistem için değerli ve ilham verici bir adım. Workup programından mezun olan girişimciler, bir sonraki aşamada ofis ihtiyaçlarında girişimcilik ekosisteminin kalbi Kolektif House’un üyeliklerinden indirimli olarak yararlanabilecek ve böylece program süresince çalıştıkları mentorlarla görüşmeye devam edip, verilen desteklerin bir kısmını almaya devam edebilecek.”

 

Programın Girişim Hızlandırıcı Partneri Hackquarters’ın İş Geliştirme Direktörü Aylin Bahar da “Bu iş birliği ile girişimcilerin projelerini hayata geçirirken, kritik ihtiyaçlarını karşılayarak doğru ve hızlı bir şekilde büyümelerini sağlıyoruz. Hackquarters olarak programdan mezun olan girişimlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Umarız ki, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programı diğer büyük kurumların da Türkiye’ye değer katacak girişimlerin desteklenmesinde öncü olur” diye konuştu.

 

Programın başvuru alım ve seçim sürecine ilişkin bilgi veren baş mentor Ömer Erkmen de programa başvuruları nisan ayı boyunca workup.ist üzerinden topladıklarını, dünyanın dört bir yanından toplamda 451 başvuru aldıklarını söyledi. Programa ilk aşamada 10 girişim kabul ettiklerini, girişimleri seçerken belli kriterleri esas aldıklarını belirten Erkmen, ekibe ve işin etki potansiyeline, ayrıca işin mutlaka ölçeklenebilir olmasına önem verdiklerini vurguladı.

 

Workup programına seçilen girişimler;

 

• Banamama.co : Evcil dostların mamalarını, sağlık ve bakım ürünlerini sahipler için takip eden ve tekrar sipariş vermeye gerek kalmadan aylık abonelik modeliyle adrese teslim çalışan, sahipler arasında aynı zamanda sosyal bir ağ olan online platform


• E-kira: Ev sahipleri için kira tahsilatını ve takibini kolaylaştıran, kiracılar için farklı ödeme seçenekleri sunarak kira ödemelerinin düzenli yapılmasını sağlayan online platform


• Boostfy: Instagramı portfolyo olarak kullanan kullanıcılar için geliştirilmiş bir Instagram otomasyon yazılımı ya da Instagram üzerinde beğenileri belirli bir hedefleme ile otomatize ederek Instagram hesabının büyümesini hızlandıran bir SaaS uygulaması


• Mangr: Arkadaşlarınla kolay ve ücretsiz para transferi yapabildiğin sosyal ağ


• Octovan: Aylık ücret ödemeden, nakliye ihtiyacı olan müşterilerle, ticari araç sahiplerini buluşturan online platform


• MobilyaTakip: Mobilya üretimi veya satışı yapan, her büyüklükte mobilya firmasının işini kolaylaştırmaya ve daha verimli hale getirme odaklı, iş yönetim yazılımı


• LeadTime: Basit ve eğlenceli bir ajanda sayfası üzerinden, geleceğe mesaj gönderilebilen video tabanlı sosyal medya uygulaması


• Stubridge: Üniversite öğrencilerinin ders gruplarında sınıf arkadaşlarıyla tanışıp, sohbet ederek not paylaştığı online platform ve uygulama


• Overdose Caffeine VR : Mimari ve endüstriyel projeleri, gerçek bir deneyime dönüştüren sanal gerçeklik çözümleri


• Rone : Haber ajansları ile yayımcılar için metin içeriği ve okuyucu analizi yapan SaaS girişimi


İş Bankası ile Çinli kuruluş Sinosure arasında işbirliği

16.05.2017


Türkiye İş Bankası ile Çin’in ihracat ve kredi sigorta kuruluşu olan Sinosure arasında işbirliği çerçeve anlaşması (Framework Cooperation Agreement) imzalandı.​

 

İşbirliği mutabakatı içeren çerçeve anlaşması, Çinli şirketlerce Türkiye’de üstlenilen projeler ile Türkiye’ye yapılacak olan Çin menşeli yatırım malı ihracatında Türkiye İş Bankası aracılığıyla Sinosure tarafından kredi garanti desteği verilmesini kapsıyor.


İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, Çin ile Türkiye arasında 1971 yılında tesis edilen Türkiye-Çin diplomatik ilişkilerinin, 80’li yıllardan itibaren siyasi ve ekonomik alanda ilerleme kaydetmeye başladığını ve iki ülke arasında karşılıklı gerçekleştirilen üst düzey ziyaretlerle gelişen ilişkilerin, 2010 yılında “stratejik işbirliği” seviyesine yükseldiğini vurguladı. Ertürk, “Küresel olarak en büyük yatırımcı konumuna gelmekte olan Çin’in, Sinosure üzerinden bu konumunu güçlendireceğini ve ülkemize uzun vadeli yatırımların kazandırılması, teknoloji transferi kanallarının açılması ve ticaretin artırılması anlamında Sinosure’un öneminin giderek artacağına inanıyoruz. Bu sözleşmeyle ticaret, yatırım, altyapı, enerji, lojistik ve birçok diğer alanda müşterilerimize verdiğimiz desteği artırarak sürdüreceğiz” dedi.


Türkiye – Çin ticaret hacmi 28 milyar dolar


Türkiye ile Çin arasındaki ikili ticaret hacminde ilk kez 1 milyar ABD Doları’nın aşıldığı 2000 yılından bu yana kaydedilen gelişme sonucunda, 2016 sonunda ticaret hacmi 28 milyar ABD Doları seviyesine ulaştı. Böylelikle Çin, Türkiye’nin dünya genelinde ikinci, Asya-Pasifik bölgesinde ise en büyük ticari ortağı haline geldi. Özellikle “İpek Yolu Ekonomik Kuşağı" ve "21. Yüzyıl Deniz Üzerinden İpek Yolu" stratejilerinin Çin-Türkiye işbirliğine yeni fırsatlar getirmesi bekleniyor.


PİYASA HABERLERİ
23 Haziran 2017
***IHLAS*** IHLAS HOLDING A.S.( Sirket Genel Bilgi Formu )Yönetime Iliskin BilgilerYönetim Kurulu ÜyeleriAdi-Soyadi ...
PİYASA HABERLERİ
23 Haziran 2017
***IHLAS*** IHLAS HOLDING A.S.( Yönetim Kurulu Komiteleri )Ilgili Sirketler []Ilgili Fonlar ...
PİYASA HABERLERİ
23 Haziran 2017
***IHLAS*** IHLAS HOLDING A.S.( Genel Kurul Islemlerine Iliskin Bildirim )Özet Bilgi 2016 Hesap Dö...
PİYASA HABERLERİ
23 Haziran 2017
***OYYAT******EMNIS******OYA*** OYAK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Piyasa Yapiciligi Kapsaminda Gerçeklestirilen Islemler Bildirimi )Ilgil...
PİYASA HABERLERİ
23 Haziran 2017
***LUKSK******OYYAT******OYA*** OYAK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.( Piyasa Yapiciligi Kapsaminda Gerçeklestirilen Islemler Bildirimi )Ilgil...
Kampanyalar
Kampanyalar
Aradığınız fırsatlar burada!
Sınav Başvuruları
Manisa Bölgesi Memur Alım Sınavı - 08.07.2017
08.07.2017 tarihinde Manisa Bölgesi Memur Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları
Sınav Başvuruları
Denizli Bölgesi Memur Alım Sınavı - 08.07.2017

08.07.2017 tarihinde Denizli Bölgesi Memur Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

Sınav Başvuruları
Diyarbakır Bölgesi Memur Alım Sınavı - 08.07.2017

​08.07.2017 tarihinde Diyarbakır Bölgesi Memur Alım Sınavı düzenlenecektir. Başvuru Koşulları

X Kapat